sport 127 dramatisch Cruijff wil snel aan de slag, maar zit in de wachtkamer Sterrenelftal Hoogerland onderuit in Ronde van Baskenland Zeeuwse crossers op het podium Nuyens snelt top tien binnen 1C Keepers in de picture bij het Sterrenteam dinsdag 5 april 2011 ssqwwmgsaiiRKs*^»^ f r ^'BsggsasMsaBaBawmsggggagBii^^ Nick Nuyens is de top tien van de ranglijst van de UCI World Tour binnenge fietst. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen bekleedt de negende posi tie van het klassement. Matthew Cos uit Australië voert de ranglijst nog al tijd aan. De Italiaan Michele Scarponi staat tweede. Fabian Cancellara uit Zwitserland moet voorlopig genoegen nemen met de derde plaats. rekem - Karsten Kroon brak zon dag bij een val in de Ronde van Vlaanderen zijn linkersleutelbeen. Het voorjaar is voorbij voor de wielrenner van BMC die vorig jaar ook al met pech kampte. „Dit is ronduit dramatisch", zei hij giste ren kort voor een bezoek aan spe cialist Toon Claes in het zieken huis van Herentals. De Belgische sportarts moest bekij ken in hoeverre operationeel ingrij pen mogelijk was. Kroon had al een plaat in zijn linkerschouder na een eerdere val, ruim tien jaar gele den in de GP lef Scherens. Claes sloot gisteren na onderzoek een operatie uit. „Ik zal enkele we ken moeten rusten en kan de schouder niet belasten. Ik heb na vorig jaar keihard gewerkt om op niveau te komen. Het moest de ko mende weken gebeuren. Het ging zondag al perfect, de conditie is zo goed. Ik had er zeker bij gezeten in de finale. En dan moeten mijn wedstrijden eigenlijk nog komen." Zondag reed hij vol op een Lam- pre-renner die een laag verkeers bord over het hoofd had gezien. „Ik viel hard op mijn hoofd. Daar zat een wond die volgens een arts gehecht moest worden. Ik voelde op dat moment mijn schouder niet eens. Als ik die hoofdwond niet had gehad was ik mischien weer op de fiets gestapt. Al was dat niet lang goed gegaan." Kroon kwam vorig jaar ook al zwaar ten val in de Waalse Pijl met tal van breuken in het gezicht als gevolg. Soms dacht hij in de maanden er na („Het was gewoon een klote- jaar") aan stoppen. „Dat is nu nog geen moment bij me opgeko men", zei hij gisteren. „Volgens de arts kan ik binnen drie, vier we ken weer koersen. Het interesseert me eigenlijk niet. In het gunstigste geval rijd ik Luik-Bastenaken-Luik maar wat heb ik eraan? Ik hoef an deren niet te laten zien hoe hard ik voor mezelf ben. Daar fiets ik niet voor. Het voorjaar is voorbij voor mij. Het is heel simpel: om op topniveau te komen is een pro ces van maanden." zumarraca - Johnny Hoogerland uit Yerseke heeft gisteren veel ge luk gehad in de Ronde van Basken land. De renner van Vacansoleil ging in de laatste afdaling in volle vaart onderuit. Ondanks kneuzin gen zal hij vandaag waarschijnlijk wel gewoon van start gaan. „Ik heb veel geluk gehad. De dok ter zei dat ik een engeltje op m'n schouder had", liet Hoogerland gis teravond weten. „Ik vloog met ze ventig kilometer per uur over een houten hek heen. M'n fiets lag in drie stukken en m'n wiel was doormidden. 'Ik leef gelukkig nog', dacht ik toen opstond." Hoogerland kwam uiteindelijk als 46e over de finish, ruim een mi nuut na ritwinnaar Joaquin Rodri- guez. De Spanjaard, uitkomend voor de ploeg Katoesja, versloeg aan het einde van de eerste rit over 151,2 kilometer met start en fi nish in Zumarraga zijn landgenoot Samuel Sanchez, de Duitser Andreas Klöden en de Amerikaan Chris Horner in de sprint. De etap pe stond in het teken van een lan ge vlucht van Rabobank-renner Bram Tankink, de Rus Ivan Rovni en de Fransman Mathieu Perget. De drie lieten het peloton na vijf tien kilometer achter, maar wer den in de slotfase ingerekend. Ro bert Gesink hield zich goed staan de in de zware rit. Gesink verloor op de slotklim slechts zes secon den. Ook Wout Poels van Vacanso leil handhaafde zich voorin. amsterdam - Johan Cruijff be treurt dat hij niet al bij Ajax met zijn nieuwe technische plan aan de slag kan. De voormalige num mer 14 sluit ook niet uit dat hij een functie bij de Amsterdamse club gaat bekleden. „Dat zal straks tijdens de invulling van het hele proces moeten blijken", zo houdt hij in zijn wekelijkse column in De Telegraaf alle mogelijkheden open. „Dan zal duidelijk worden in welke rol ik het meeste rende ment voor de club heb." De directie van Ajax wil het plan van Cruijff niet volledig uitvoeren. Alle leden van het bestuur en raad van commissarissen steunen de clubleiding en vertrekken als de le denraad goede opvolgers heeft ge vonden. „We moeten nu gewoon beginnen", stelt Cruijff „Als we te lang blijven discussiëren, dan red den we het nooit voor 1 juli", doelt hij op de start van het nieuwe sei zoen. Toch heeft het er alles van weg dat het geduld van Cruijff nog even op de proef wordt gesteld. De le denraad van Ajax neemt de tijd in de zoektocht naar een nieuw be stuur en raad van commissarissen. Rob Been, voorzitter van het club orgaan, riep zondag een commis sie in het leven die het spannings veld tussen de clubleiding en Cruijff gaat onderzoeken. Aan de hand van die verkregen in formatie wil Been een benoe mingscommissie aanstellen. Op merkelijk is dat niet iedereen van de ledenraad op de hoogte was van de nieuwe commissie. Johan Cruijff Keje Molenaar, één van de vertrou welingen van Cruijff in het clubor gaan, reageerde zondag in het pro gramma Studio Voetbal verrast. Hij betreurde bovendien dat er geen aanhangers van Cruijff in de nieuwe commissie zitten. Mole naar zei zelfs dat hij zich beraadt over zijn lidmaatschap van de le denraad. „Ik wacht rustig mijn beurt af', besloot Cruijff zijn co lumn in de Telegraaf De Vereniging van Effectenbezit ters (VEB) wil dat Ajax zo snel mo gelijk een buitengewone vergade ring van aandeelhouders belegt om duidelijkheid te geven over de bestuurlijke situatie bij de beursge noteerde voetbalclub. Volgens de vereniging heerst er onrust en on zekerheid onder beleggers nu het voltallige bestuur en de raad van commissarissen hun posities ter beschikking hebben gesteld. Ajax wees het verzoek van de VEB gis teravond af. In een brief aan de Amsterdamse club stelde de VEB dat Ajax zijn aandeelhouders op heldering moet geven over de hui dige situatie, de vacante posities in het bestuur en de raad van com missarissen en de toekomst van Ajax. Dit kan niet wachten totdat er nieuwe commissarissen zijn ge vonden, aldus de belangenvereni ging- De VEB vraagt zich ook af of Ajax wel genoeg heeft gedaan om koers- gevoelige informatie geheim te houden. Volgens de VEB kan het grillige koersverloop van het aan deel Ajax erop wijzen dat de ver trouwelijkheid niet voldoende is gewaarborgd. De koers van het aandeel Ajax schommelde afgelo pen week tussen een dieptepunt van 6,47 euro (maandag) en een piek van 7,22 euro (donderdag). Ajax liet gisteravond weten begrip te hebben voor de zorgen die de VEB kenbaar heeft gemaakt. „De club is er evenwel van overtuigd ie dereen tijdig en op een correcte manier te hebben geïnformeerd, onder andere door middel van een persbericht en een uitgebreide persconferentie op woensdag 30 maart 2011", schrijft Ajax in een verklaring. „Wel zal Ajax een bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders bijeenroepen zodra er ontwikkelingen zijn die daartoe aanleiding geven." door Herman Heuvink den hout - Motorcrosser Kevin van Houdt uit Terneuzen heeft een nationale wedstrijd onder de vlag van de Motorsport Organisa tie Nederland (MON) in het Bra bantse Den Hout gewonnen. Bij de Nationalen in de Open klasse was de 20-jarige kraanmachinist in beide manches de sterkste. In bei de manches liet de Suzuki-coureur zijn sterkste tegenstander van deze dag, de Duitser Alexander Farkes, achter zich. In de eerste manche won hij met ruim verschil, in de tweede manche verzette Farkes zich wat meer maar moest uitein delijk toch zijn meerdere erken nen in de ontketende Zeeuw. In het Belgische Wingene werd een wedstrijd verreden van de Bel gische Motorcross Liefhebbers Bond (MCLB). Op het circuit van deze West-Vlaamse plaats werd Ke vin Spruijt uit Meliskerke vijfde bij de inters in de klasse MX 2. De niet geheel fitte Yamaharijder - de dag daarvoor had hij nog koorts - was blij dat hij in deze eerste tel lende kampioenswedstrijd nog aan de start kon komen. Tijdens deze wedstrijd behaalde Gian Scheele uit Zaamslag een derde plaats bij de nationalen MX 2. De eerste manche wist hij met een tweede plaats af te sluiten. In de tweede manche had de Suzukirij- der tegenslag en werd vierde. per 04-04-2011 L i klasse goals factor totaal Wm J fes .i 1 Lodewijk van Keeken IJzendijke 5A zon 30 30 2 Timmy Goossens Philippine 5A zon 28 1 28 3 Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 26 26 4 MoradBobouh Zeel. Middelburg 3A zon 17 1,5 25,5 5 Maarten Griep Heinkenszand 3A zat 16 1,5 24 6 Niels Kole Wemeldinge 4A zat 23 23 7 Pieterde Munnik DFS 3A zat 14 1,5 21 8 Frank van der Helm Zierikzee 4B zat 20 1 i 20 Mariusz Mosiej Kwadendamme 5B zon 20 20 Tom Blomaard Bruse Boys zat 10 2 20 Peter Dieleman Zaamslag 1C zat 10 2 20 12 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 13 i li 1,5 19,5 Dominique Verlinde Temeuzen -yi- zon 1.5 19,5 middelburg - De keepers zetten deze week de toon bij het Sterren team. Zowel Nick Heyman (Ter- neuzense Boys) als Jaco van der Schee (Kloetinge) scoorde een ne gen. Heyman maakte indruk in de uitwedstrijd tegen Nivo Sparta (4-1-zege), terwijl Van der Schee zich onderscheidde in de thuis wedstrijd van zijn ploeg tegen Heerjansdam (ï-r). Ze waren niet de enige hoogvliegers. Er viel nog een negen te noteren. Die ging naar spits Marco Faassen van Ter- neuzense Boys. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg deed het toch goed. Er vie len binnen het winnende elftal ook nog zeven achten te noteren. ELFTAL VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43