elektrisch autorijden zeeland 121 Twee nieuwe ridders Kikkerorde Lentesoos 60-plussers Dansmiddag 50-plus met film en muziek in dansschool Kiel Popkoor Eigenwijs in theater De Paerdestal Toonbeeld geeft vijf voorjaarworkshops Presentatie Parkinson Netwerk in ziekenhuis Laatste kledingbeurs bij centrum Kiekeboe Fossielenexcursie in natuurgebied 't Zwin Cursus aquarelleren landschap op locatie Fanfares houden samen 'play in' met slotconcert dinsdag 5 april 2011 CLINGE TERNEUZEN De aanschafprijs is dus nog een struikelblok. Opel komt binnen kort met een standaard midden klasse op elektrisch. Kosten: 45.000 euro. Je moet het ervoor over hebben. Van Liere had dus het geluk 'een tweedehandsje' te kunnen bemachtigen, gebouwd door Renault in 2004. „Renault heeft toen meer elektrische auto's gemaakt, voor Franse gemeenten en elektriciteitsbedrijven. Die van ons is van de gemeente Parijs ge weest." Van Liere en zijn vrouw konden de auto ophalen in Zeist, bij een bekende. „We hebben vantevoren de reis goed uitgestippeld. De w'a- gen heeft een actieradius van tach tig kilometer, dus we moesten wel ergens overnachten tussen Zeist en onze woonplaats Breskens. We hebben verschillende hotels ge beld. Bij één konden we terecht om ook de accu van de auto op te laden. Toen we aankwamen, ble ken we echter een kamer op de eerste verdieping te hebben. Even opladen was via het stopcontact van onze kamer niet te doen. Uit eindelijk hebben we dat de recep tioniste duidelijk kunnen maken en kregen we gelukkig een andere kamer op de begane grond." Praktisch als Van Liere is, koppel de hij aan die bijzondere ervaring direct een handige tip: Zorg als ho teleigenaar dat je op de nieuwe trend van elektrisch rijden in speelt en zorg voor oplaadpunten. „Zeeland kan daarin ook een voor beeldprovincie worden." Zo had de Unitron-directeur nog een wijze les geleerd. Garagebedrijven zijn nau welijks toegerust voor onderhoud aan elektrische auto's. Van Liere is geschoold in de elektronica en, ver telde hij, moet nogal eens garagis ten wegwijs maken. Wil het elek trisch rijden echt kunnen doorbre ken, dan zullen opleidingen voor automonteurs daarop aangepast moeten worden. „Storingen aan een elektrische auto kunnen ge makkelijker worden opgelost door een elektricien dan door een auto monteur", heeft hijzelf ervaren. Het elektrisch rijden bevalt de vrouw van Van Liere overigens pri ma. Ze woont dus in Breskens en werkt in Temeuzen. Die afstand - heen en weer zo'n zestig kilome ter - is met de elektrische Renault Kangoo goed te doen. „Komt ze thuis dan kan de accu weer wor den opgeladen via het gewone stopcontact." Een nadeel van de Renault Kangoo is wel dat er niet zo'n zwa re elektromotor in zit. Van Liere vindt dat overigens niet zo be zwaarlijk. „Bij het inhalen van een landbouwtrekker op rijksweg N61 (tussen Schoondijke en Hoek) moet je daarmee rekening hou den, moet je een langere inhaaltijd nemen." Van Liere en zijn vrouw zijn nog pioniers. Hoe lang ze dat blijven, is de vraag. De plaatsing van laad- punten is een eerste stap. Stich ting E-Laad.nl schat in dat er over tien jaar meer dan 200.000 elektri sche auto's in Nederland rondrij den. Afgezet tegen de meer dan ze ven miljoen auto's die in Neder land zijn, is dat niet veel. Maar het is een begin. Nederland kan ook nog niet mas saal op elektrisch rijden overstap pen. De elektriciteitsnetwerken zouden het niet aan kunnen. De komst van de 75 laadpunten in Zeeland is bedoeld om daarin meer inzicht te krijgen. Caritas Clinge houdt donderdag 7 april een lentesoos voor alle be langstellende 60-plussers. Er wordt op deze middag een film vertoond met veel muziek. De lentesoos wordt gehouden in het gemeen schapscentrum Malpertuus en be gint om 14.00 uur. Door omstandig heden is de soos dit keer niet de tweede, maar de eerste donderdag van de maand. De entree en de kof fie zijn gratis. TERNEUZEN Het popkoor Eigenwijs treedt za terdagmiddag 16 april op in het Vestzaktheater De Paerdestal in Temeuzen. Het koor onder leiding van Christine de Koning wordt be geleid door een live band. Het re pertoire bestaat uit een grote varia tie aan popsongs vanaf de jaren zes tig tot vandaag. Het optreden be gint om 16.00 uur en de toegangs prijs is 5 euro. www.popkooreigenwijs.com TERNEUZEN De Terneuzense cultuurinstelling Toonbeeld biedt vijf nieuwe voor jaarworkshops aan. De cursussen zijn: zelfportret in olieverf (vanaf vandaag 10.00 uur), schildertech niek (vanaf vrijdag 9.30 uur), be wust zijn (filosofie, vanaf zaterdag 16 april 9.00 uur), zilverklei (vanaf zaterdag 16 april 9.30 uur) en photo- shop (vanaf vrijdag 13 mei). Ze zijn verspreid over meerdere dagdelen. Meer informatie op werkdagen via 0115-455950. TERNEUZEN In het restaurant van ziekenhuis De Honte in Terneuzen vindt van daag, dinsdag, de presentatie plaats van ParkinsonNet Zeeuws-Vlaande- ren. De bijeenkomst is van 14.15 tot 16.15 uur- Verschillende beroeps groepen die hun deskundigheid in het netwerk hebben gebundeld, presenteren zich en geven lezingen over Parkinson. De bijeenkomst is bedoeld voor Parkinson-patiënten, hun partners en familieleden. De entree is gratis. In dansschool Kiel aan de mr F. J. Haarmanweg 25 in Terneuzen is morgen, woensdag, weer een dans middag voor 50-plussers. De bijeen komst begint om 13.45 uur en ein digt om 16.45 uur. De zaal is open vanaf 13.15 uur. Leen en Henk zor gen voor de muziek waarop onder meer de foxtrot, een Engelse wals en tango kan worden gedanst. Ook is het mogelijk lijndansjes te ma ken. De entreeprijs is 1,50 euro. KLOOSTERZANDE Voor de laatste keer dit seizoen houdt de ouderraad van kindercen trum Kiekeboe in Kloosterzande een kinderkleding- en speelgoed beurs. Iedereen kan spullen aanbie den, maar ook kopen. Om kleding en speelgoed in te brengen is een persoonlijk nummer nodig. Dit is tot en met 13 april aan te vragen bij Natascha Janssen via 06-11050715. De beurs is op zaterdag 16 april van 10 tot 12 in de Cloosterstraat 81. CADZAND Het Zeeuwse Landschap houdt za terdag 9 april een fossielenwork shop in 't Zwin bij Cadzand-Bad. Het natuurgebied is bekend vanwe ge haaientanden. De workshop be gint om 10.00 uur met een lezing in strandpaviljoen De Zeemeeuw. Een gids geeft vervolgens .een rond leiding. Volwassenen 3 euro, tot 16 jaar 1,50 euro, donateurs Het Zeeuwse Landschap gratis. Aanmel den tot vrijdag, 0113-569110 of info@hetzeeuwselandschap.nl. HULST Kreatieve Vorming Hulst begint vrijdag 15 april een cursus aquarel leren landschap op locatie. De eer ste les is vanaf 19.00 uur in het Rey- naertcollege aan de Sportlaan. De andere cursussen zijn buiten, zater dagen 16 april, 14, 21 en 28 mei en 4 juni van 12.30 tot 15.00 uur, on der meer bij Graauw. Bij mooi weer is er ter afsluiting een boot tocht vanaf Paal. Inschrijven kan via 0114320686 of 0114-630922 of kreatievevorminghulst@planet.nl. van Liere (eerste van links). foto Peter Nicolai ROSMALEN GERECHTSDEURWAARDERS VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 7 april 2011, des voormid dags te 11,00 uur, zal ten laste van B.E. Klompenhouwer wonende te ROTTERDAM, worden verkocht: Pony genaamd Artego, ras Hallinger, schofthoogte 1.45/1.50 meter, witte bles. De verkoop wordt gehou den ter hoogte van het adres Hogeweg 59 te Burgh Haamstede, bij opbod. Toewijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen gerede betaling. Zonder opgeld. Het is mogelijk dat de verkoop niet door gaat. U kunt hierover vanaf heden telefo nisch contact opnemen met onderstaand telefoonnummer. Rosmalen Gerechtsdeurwaarders Stadionstraat 26-28 4815 NG Breda (076-5223750). TERHOLE - De fanfare Excelsior uit Terhole, fanfare Nooit Gedacht uit Graauw en fanfare de Scheldezo- nen uit Nieuw-Namen houden zondag 10 april een gezamenlijke 'play in'. Muzikanten van de drie verenigin gen verzamelen zich dan in de ba sisschool Ter vlier in Terhole om een hele dat de musiceren. Onder leiding van twee dirigenten van de deelnemende verenigingen gaan ze een grote diversiteit aan muziek stukken in studeren. Belangstellenden zijn vanaf 16.00 uur welkom in de basisschool om te luisteren naar de muziek waar aan een dag lang is gewerkt. AARDENBURC - De Orde van de Aardenburgse Kikker heeft er twee nieuwe ridders bij. De Stads raad Aardenburg reikte gistera vond in hotel 't Zonnetje tijdens de jaarvergadering een kikkerorde uit aan Theo van de Veire. Betty van Hof - Wever was verhinderd en krijgt de onderscheiding later uitgereikt. De bijbehorende versier selen werden opgespeld door wet houder Conny Almekinders. Van de Veire was ruim dertig jaar groepscoördinator van de vrijwilli ge brandweer, bestuurslid van de ondernemersvereniging en is orga nisator en promotor van de jaar lijkse wandeltocht. Betty van Hof- Wever was jarenlang actief in het bestuur de vogelvereniging De Edelzanger. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41