Karsten Kroon: dit is ronduit 261 sport ZC Koewacht komt goed voor de dag Schalke 04 zonder Huntelaar tegen Inter Daley Blind scheurt zijn enkelband KLM Open strikt wereldtoppers Swerts en Crindheim vier duels geschorst Rode kaart voor Ruben Hollemans Eerste zege Gullit met Terek Grozny VALPARTIJ Wielrenner Karsten Kroon houdt aan een valpartij in de Ronde van Vlaanderen een gebroken sleutelbeen over. Het voorjaar zit voor hem er daardoor op. dinsdag 5 april 2011 AMSTERDAM Daley Blind komt dit seizoen moge lijk niet meer in actie voor Ajax. De linksback heeft zondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (3-0) een scheurtje in zijn rechterenkel opgelopen. Hij is naar verwachting vier tot zes weken uit de roulatie. Trainer Frank de Boer dacht zondag nog dat de blessure van Blind zou meevallen. Een MRI-scan wees echter anders uit. Toby Alderweireld en doelman Maarten Stekelenburg zijn voorlo pig ook nog uitgeschakeld. AMSTERDAM De twee beste golfers van de we reld, Martin Kaymer en Lee West- wood, strijden in september om de titel op het KLM Open in Hilver sum. Zij zijn in het gezelschap van het supertalent Rory Mcllroy en de beste Nederlandse spelers. Toernooidirecteur Daan Slooter le pelde gisteren in Amsterdam trots de eerste versie van zijn deelne merslijst op. Met Maarten Lafeber, Robert-Jan Derksen, Joost Luiten, Floris de Vries en Tim Sluiter is ook de vaderlandse top vertegen woordigd. ZEIST De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft Feyenoorder Gill Swerts en Christian Grindheim van sc Heerenveen voor vier wed strijden geschorst. Beide spelers gingen akkoord met het voorstel van de aanklager na hun rode kaarten van afgelopen weekeinde. Swerts maakte zater dag in de thuiswedstrijd tegen AZ (0-1) een harde overtreding op Maarten Martens. De Belg liep een diepe vleeswond op en komt mogelijk dit seizoen niet meer in actie. DEVENTER Voetballer Ruben Hollemans van RBC Roosendaal kreeg gisteravond in het uitduel met Go Ahead Eagles al na 25 minuten een rode kaart. De verdediger uit Sint Laurens be gon opnieuw in de basis bij de Roosendaalse ploeg en veroorzaak te een strafschop. Hij werd met di rect rood uit het veld gestuurd door scheidsrechter Rogier Honig, die vlak voor tijd nog een speler van RBC wegstuurde. De straf schop werd overigens gemist Toch verloor RBC het duel met 2-0. Luis Pedro maakte de treffers. GROZNY Ruud Gullit heeft zijn eerste zege met Terek Grozny in de Russische voetbalcompetitie binnen. De Ne derlandse oefenmeester zag zijn ploeg gisteren Tom Tomsk met 2-0 verslaan. Door de zege steeg Terek naar de twaalfde plaats op de rang lijst, Tomsk staat na de derde ne derlaag laatste. De Tsjetsjeense club van Gullit was de competitie begonnen met nederlagen tegen Zenit Sint-Peters burg en Roebin Kazan. johnny Hoogerlgnd heeft in de Ronde van Baskenland een achterstand van 1 mi nuut en 7 seconden op de leider Joaquin Rodriguez. Joaquin Rodriguez is op weg naar de etappezege in de Ronde van Baskenland. foto Javier Etxezarreta/EPA door Rob Vermeulen hulst - Tijdens de promotie- en degradatiewedstrijd voor de lande lijke C klasse in de E.ON zwem- competitie is ZC Koewacht goed voor de dag gekomen. De ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen vocht in Hulst tegen degradatie naar de districts competitie, maar kreeg steun van hun Zeeuwse competitiepartners die in een andere klasse uitkomen. Voor de Schelde en Scheldestroom stond er niets meer op het spel, beide ploegen konden niet mêer promoveren en bewezen ZC Koe wacht dus een goede dienst. Naar verwachting zal de ploeg zich handhaven.In de districtscompeti tie heeft de Bevelanders zich in de top van het eerste klasse weten te handhaven. In Dongen ging het er hard aan toe, menig persoonlijk re cord werd door de ploeg van Rob Rutze aan diggelen gezwommen. De Honte, De Schelde B en de Ganze wisten zich te handhaven in de tweede klasse van het dis trict, in dezelfde klasse kon de Stormvogel B degradatie niet meer afwenden. Voor de Bruinvis, Zee- landia, De Otters en Onderdak zit de zwemcompetitie er ook op, de ploeg uit Sas van gent kan zich gaan opmaken voor promotie naar de tweede klasse van het district. celsenkirchen - Klaas-Jan Huntel aar doet vanavond niet mee als Schalke 04 het in de kwartfinales van de Champions League op neemt tegen titelverdediger Inter- nazionale. De Nederlandse interna tional ondervindt nog te veel hin der van zijrr knieblessure. Aanval ler Mario Gavranovic en midden velder Peer Kluge ontbreken even eens. De Ghanees Anthony An nan is niet speelgerechtigd. Cristoph Metzelder is ondanks een gebroken neus vastbesloten om aan de aftrap te verschijnen in Milaan. De verdediger speelt met een masker. Zijn trainer Ralf Rang- nick kijkt reikhalzend uit naar het duel. „We verheugen ons er heel erg op. We hebben niets te verlie zen. We zijn de 'outsider' en die rol past ons goed." Het Inter van middenvelder Wesley Sneijder zal zich tegen de Duitsers willen her stellen van de met 3-0 verloren derby van zaterdag tegen AC Mi lan. Coach Leonardo, die na de ne derlaag onder vuur ligt in Italië, kan geen beroep doen op verdedi ger Lucio (geschorst) en aanvaller Giampaolo Pazzini (niet speelge rechtigd). Leonardo relativeerde op een pers conferentie de invloed van de Mila nese derby. „Het zal geen weerslag hebben op ons spel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26