Wangedrag stakende scholieren AH stopt misleidende prijsactie SCHOLIERENSTAKING Leerlingen demonstreren tegen inkorten van zomervakantie 4 en 5 buiten 10 en 11 Oorzaak ongeval bij Yara Sluiskil nog niet bekend Babyneushoorn Superbus zoeft met 250 kilometer per uur DINSDAG 5 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 80 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Overwegend bewolkt, 11 Seksspelletjes, coke en fikse ruzie Vandaag als bijlage bij uw krant Provoceren als heilig doel DEN HAAG - Bij een wilde scholie renstaking op de Grote Markt in Goes, gistermiddag, zijn vier jon gens gearresteerd omdat ze met vuurwerk en eieren gooiden. Naar mogelijke vernielingen wordt nog onderzoek verricht. Ook in Veen- dam (Groningen) misdroegen sta kende scholieren zich, door een docent te slaan. Via social media als Twitter waren scholieren in het hele land opge roepen te protesteren tegen kabi netsplannen. In Goes verzamelden zich zo'n honderd scholieren om te protesteren tegen de verkorting van de zomervakantie. De eiergooiers raakten twee poli tiemannen en een medewerker van de Betho, die met een bedrijfs wagen ter plekke was. De man rea geerde door de gooiers achterna te zitten met een hogedrukspuit. Ook een auto van een leverancier zou beschadigd zijn. Bij het oude Stadhuis sneuvelde een ruit. Zeker acht politiemensen volgde de ver der kalme actie op afstand. Via de beelden van bewakingscamera's wil de politie verdere daders op sporen. Burgemeester René Ver hulst -heeft rond de middag alle middelbare scholen in Goes opge roepen, iemand van de schoollei ding naar de Markt te sturen om leerlingen te bewegen terug naai school of huis te gaan. Kort na de middag keerde het gros terug naar school. „Als scholieren hun punt willen maken, dan kan dat in Ne derland, maar schade aan have en goed is onacceptabel", zegt Ver hulst. Ook in onder meer Veendam (Gro ningen), Etten-Leur en Rucphen gingen scholieren de straat op om te protesteren. Het Landelijk Actie Komitee Scholieren (Laks) steunt de acties niet. j, j zie de video op www.pzc.nl SLUISKIL - De oorzaak van het be drijfsongeval bij kunstmestprodu- cent Yara in Sluiskil-Oost waarbij vrijdagavond twee lassers uit Bos nië zijn omgekomen, is nog steeds onbekend. De Arbeidsinspectie is volop bezig met onderzoek en dat zal zeker nog tot en met morgen duren. De werkzaamheden aan de nieu we Ureum-fabriek voor Yara waar aan de lassers werkten, liggen voor lopig stil. Het terrein is afgezet. Ya ra was van plan de fabriek in okto ber feestelijk te openen. Woord voerder Jos van Damme van Yara meldde gisteren dat daarvan wordt afgezien uit piëteit met de nabe staanden van de omgekomen las sers. Yara staat niet bekend als een onveilig bedrijf, aldus provinciaal milieuambtenaar Guus Gabriëlse. Het Duitse, wereldwijd actieve ber drijf Uhde is hoofdaannemer van deUreum-fabriek. pagina 2 en 3: grote domper pagina 3: commentaar KATWIJK - Hij kan wel 250 kilometer per uur, maar als de superbus voorbijrijdt hoor je alleen de wielen. Op het terrein van het voormalige vliegveld Valkenburg werd gisteren het geestes kind van Wubbo Ockels (foto) gepresenteerd. „Over vijf a tien jaar rijdt hij in Nederland", ver wacht Ockels. Het voertuig rijdt op elektriciteit, is 15 meter lang, 2,5 meter breed en 1,65 meter hoog. Er passen 23 passagiers en een bestuurder in. Het is de bedoeling dat de bus gaat rijden op een speciale rijstrook naast de autosnelweg. De superbus wordt binnenkort in Dubai gepresen teerd, omdat er interesse zou zijn de bus daar te laten rijden. De ontwikkeling kostte dertien mil joen euro en is bekostigd door onder meer de Ne derlandse overheid, de TU Delft en Connexxion. pagina 2 en 3: 'Superbus kan best in Zeeuws- Vlaanderen' foto Lex van Lieshout/ANP ZAANDAM - Geruisloos is super marktketen Albert Heijn gisteren gestopt met de Laagste Actieprijs garantie (LAPG), in antwoord op een uitspraak van de Reclame Co decommissie, die de actie als 'mis leidend' en 'oneerlijk' heeft beti teld. Met de Laagste Actieprijsga rantie kregen klanten het aankoop bedrag van een Bonusfolder-aan bieding terug, als zij bij de service balie konden aantonen dat een an dere winkel een lagere actieprijs re kende. Daarnaast hadden deze klanten recht op een appeltaartje als dank voor de melding. Klanten die de aanbiedingsfolders spelden en vergeleken, wisten op die ma nier soms tot honderden euro's per maand op te halen. De actie liep ruim twee jaar. In de loop van de tijd werden de regels aangescherpt. Zo werd een goedko pere aanbieding 'ergens in Neder land' vervangen door een winkel 'in dezelfde vestigingsplaats'. Het werd daardoor steeds moeilijker het aankoopbedrag terug te krij gen, maar dat werd in reclame-ui tingen onvoldoende duidelijk ge maakt. Klanten klaagden ook dat sommige supermarktmanagers on willig waren de LAPG-voorwaar den na te leven en 'lastige klanten' weigerden uit te betalen. Op de site van Albert Heijn is niets meer over de actie te vinden, maar er komt nog wel een over gangsregeling van drie weken. HILVARENBEEK - In safaripark Beek- se Bergen is in de nacht van vrij dag op zaterdag een neushoorntje geboren. Het mannetjesjong kwam veel vroeger dan verwacht en werd zaterdagochtend ontdekt door de dierverzorgers. De beval ling vond zonder hulp plaats en het kalf is gezond en drinkt melk bij moeder Makoubu. Het dieren park in Hilvarenbeek maakte dat gisteren bekend. Moeder Makoubu was ruim zestien maanden zwan ger. Via Twitter kunnen ideeën voor een naam gegeven worden. Leerlingen moeten leren, niet protesteren reageer op www.pzc.nl reacties: 415 Schepen met grote diepgang maken de Westerschelde gevaarlijker 68%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1