de hitte sport 139 Van der Hooft nadert een magische grens Harten tweede op NK Johnny van der Klooster grijpt bij heroptreden TMZ meteen de titel! Marianne de Kok Karateka's uit Zeeland grijpen nationale titels Van de Ven laat alle jongens in het stof bijten maandag 4 april 2011 'Bij een wat lagere temperatuur moet het zeker nog een minuut sneller kunnen' door Sjaak Sinke goes - „Eigenlijk wilde ik niet zo hard gaan vandaag", verontschul digde Carlo Pullens uit Oss zich za terdag na zijn zege in de Ooster- scheldeloop. Martijn de Kok (Dy namica) werd tweede en gaf na twintig kilometer bijna drie minu ten toe. In de vijfde editie van de Ooster- scheldeloop stonden er met 360 in schrijvingen aanmerkelijk meer deelnemers aan de start dan vorig jaar. Tienkilometerloper Sjaak Brouwer (Dynamica) trok de meu te op gang en kreeg al snel Alwin Vermeulen (AV'56), Nap Hage (Poortvliet) en Carlo Pullens ach ter zich aan. Nadat Brouwer de af slag van de tien kilometer had ge nomen, kreeg Pullens door dat hij alleen aan de leiding liep. „Ik wist niet wie er voor de 20 of voor de 10 kilometer had inge schreven", liet hij na afloop weten. Vermeulen, in voorbereiding op de marathon van Zeeuws-Vlaande- ren en vorig jaar nog winnaar van de 20 kilometer, moest na twaalf kilometer net als Hage lossen. Mar tijn de Kok sloot toen bij het duo aan. „Ik ben met dit warme weer rustig gestart", liet De Kok weten. De laatste acht kilometer kregen de deelnemers te maken met een fikse tegenwind. Pullens draafde onverdroten voort en finishte in 1 uur, 12 minuten en 12 seconden, ruim boven het parkoersrecord van Wim Padmos dat staat op 1.09.01. Voor Pullens was de wedstrijd een goede voorbereiding op kwalifica tie op Lanzarote voor de triatlon van Hawaii. In 2008 kwalificeerde Pullens zich, maar hij moest toen door ziekte verstek laten gaan. „Eigenlijk ging het te hard van daag, maar wanneer je op kop loopt wil je uiteraard winnen", liet Pullens weten. Martijn de Kok moest op het laatst nog even versnellen: „Dat moest omdat Nap Hage nog dichtbij kwam." Hage finishte op de derde plaats overall en won de wedstrijd bij de mannen H45, voor Wilko de Vos (AV'56) en Marius Besuijen (Dynamica). Bij de vrouwen verbeterde Marian ne de Kok (Dynamica) met 1.25.53 het parkoersrecord van Leonie Ton (Delta Sport) met meer dan vier minuten. „Bij een wat lagere temperatuur moet het zeker nog een minuut sneller kunnen", relati veerde de basischooldocente. „Wanneer Anjolie Wisse hier een keer loopt, ben ik het record zo weer kwijt." Gerry van Putten (Wemeldinge) hield de schade be perkt tot bijna zeven minuten. Syl via Verhoeven (Achilles) was de snelste D45 voor Ingrid Koene (AV'56). Rinus Joosse, 71 jaar jong, had vooraf zijn zinnen gezet op het Zeeuws mastersrecord 20 kilome ter, dat met 1.44.09 op naam van Cor Muller (Delta Sport) staat. De inwoner van Wilhelminadorp was met 1.44.53 slechts 44 seconden langzamer. „Ik heb in ieder geval het clubrecord verbeterd", liet de master tevreden weten. Sjaak Brouwer was tevreden -met zijn overwinning op de 10 kilome ter in 37.16. Vorig jaar werd hij der de in 36.24. Erik Kok (Dynamica) kwam in de laatste kilometer nog sterk terug en werd tweede in 37.31. Ook de Belg Kenneth Groof en Ruud Woord (Thor) bleven on der de 38 minuten. Esther Albers (Prins Hendrik) bleef als enige vrouw onder de 40 minuten. Petra Sloots uit Hellevoetsluis volgde op meer dan twee minuten. Lisette Antheunisse (Dynamica) maakte het erepodium vol. door Sjaak Sinke oöstburg - In de eerste baanwed- strijd van het seizoen won A-ju nior (oeri van der Hooft van atle tiekvereniging De Wielingen het Zeeuws kampioenschap versprin gen met een afstand van 6 meter en 93 centimeter. Daarmee verbe terde hij zijn persoonlijk record met twee centimeter. Het lijkt een kwestie van tijd dat de junior uit Oostburg de magische grens van ze ven meter kan slechten. Ronnie Overgaauw (Dynamica) lijkt hersteld van de blessure die hij opliep in Gent. Op de 3000 meter greep hij de Zeeuwse titel in 9.20,6. Hij was ruim tien seconden sneller dan Erwin Harmes (Dynamica). Oud-olympiër Mauricio Gonzalez (Dynamica) werd Zeeuws kam pioen H50 op de 3000 meter en bleef met 9.55,8 de H40-kampioen Sebastiaan Heikoop (Delta Sport) ruim voor. De junioren konden op de 3000 meter de oudere garde goed vol gen. Willem de Korte (Dynamica) werd kampioen jongens A in 10.08,8 en Tim van de Broeke (Dy namica) won de jongens B in 10.05,0. lermain Luitwieler, uitko mend voor Rotterdam Atletiek, zet te met 2.03,4 een redelijke tijd neer op de 800 meter bij de mannen. Er- win Adan (Dynamica) kon zijn oude clubmaat goed volgen en werd Zeeuws kampioen jongens A in 2.05,2. Bij de vrouwen werd Samantha Lernhout (RKHAV) in een klein veld drie keer eerste, op de 100 me ter in 12,8, de 800 meter in 2.24,1 en op kogel met 9,72 meter. Maris- ka Bun (RKHAV) greep bij de meis jes B op vier onderdelen de zege: 200 meter, hoogspringen, speerwer pen en kogel. Tom van den Berg (AV'56) pakte bij de jongens zeges op versprin gen, kogelstoten en speerwerpen. Hij werd derde op de 100 meter, achter Lyam Jones (Scheldepsort) en Wouter Leestemaker (AV'56). (ason Gillissen (Dynamica) won bij de jongens C de 100 meter in 11,6 seconden, een tijd waar geen van de oudere deelnemers aan kon tippen. door LUcien Roelandt ermelo - Met een verrassende tweede plaats in de klasse L was Annemijn Harten met de merrie Sukabumi de best presterende Zeeuwse combinatie op het NK springen van de KNHS in Ermelo. De amazone uit Kamperland stuurde in de barrage de bruine. Monaco-dochter in 38,02 secon den over het parkoers. Ze mocht daarmee tot de laatste sprong hoop op de titel koesteren. In de laatste rit ging Pascalle van Boxtel uit Vlijmen met Rende zvous foutloos rond en was drie se conden sneller. Harten: „Ik ben toch tevreden. Sukabumi sprong super en gaf mij het gevoel dat het kon. Jammergenoeg bleek de tijd net niet voldoende voor de titel." Carolein van de Plasse behoorde met de merrie Delta Mossel So Lo vely tot de gedoodverfde favorie ten voor de titel in ZZ. Met een vlekloze eerste ronde en een snelle tijd leek de amazone uit Yerseke deze rol ook waar te maken. Maar in de tweede ronde ging na een lichte touchering een balk naar be neden. Daarmee moest de combi natie als snelste vierfouter genoe gen nemen met de negende plaats. Niel Knape protesteerde met suc ces tegen de deelname van Van de Plasse met Delta Mossel lantje in de klasse Z. De ruiter uit Ouddorp was met de merrie Knape Houts Bomba minder succesvol. Hij haal de de finale niet. In de barrage van M haalde Knape met Knape Houts Winchester een paal naar bene den en werd achtste. oost-souburg - Bij open nationa-" le karatewedstrijden in sporthal De Belt in Oost-Souburg presteer den Zeeuwse deelnemers zeer sterk. Aan het toernooi namen 150 kara teka's deel, afkomstig uit Neder land, België, Duitsland, Italië en Rusland. Onder hen ook twaalf le den van karateschool Karatedo JKA Zeeland uit Vlissingen. Broer en zus Darrell en Sharon Meedendorp behaalde in hun leef tijdscategorie op het onderdeel ka- ta beiden de nationale titel. Chahi- da Acheklaf werd tweede. Het katateam, bestaande uit Sharon Meedendorp, louhaina Acheklaf en Queenzie de Caluwe behaalde eveneens de nationale ti tel. In het jiju-kumite (het vrije ge vecht) greep Darrell Meedendorp na een serie zware wedstrijden de gouden medaille en mag zich dus"' Nederlands kampioen noemen. Het toernooi werd georganiseerd door de Japanese Karate Associa tion the Netherlands in samenwer king met de karateschool ]KA Zee land uit Vlissingen. den hout - Nancy van de Ven heeft zaterdag in het Brabantse- Den Hout de eerste wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap in de klasse 85 cc kleine wielen ge wonnen. De pas dertienjarige Vlis- singse won beide manches in de wedstrijd van de Motorsport Orga nisatie Nederland. Van de Ven, die net hersteld is van een kniekwetsuur, reed tegen al leen maar jongens. Die liet ze twee keer ver achter zich, waar door ze de dagzege opeiste. Bij de MON zal Nancy van de Ven, begeleid door haar broer Ri nus, elke zaterdag rijden. De drie slechtste resultaten mogen aan het einde van het seizoen geschrapt worden. door Wim de Vos 's-heerenhoek - Het was zaterdag bij zijn heroptreden bij TMZ met een bingo voor Johnny van der Klooster De openingswedstrijd van deze organisatie ging zaterdag in 's-Heerenhoek meteen om het kampioenschap van deze wieleror ganisatie. Van der Klooster heeft nog altijd niets van zijn fanatisme ingele verd. De man uit Lewedorp die te rugkeerde uit de rangen van de eli terenners, was ongetwijfeld de sterkste coureur van de koers. Hij wist dat te bezegelen met zijn eer ste seizoenszege en leverde hem dus ook met het kampioenstricot van TMZ op. Sleet zit er dus nog steeds niet op het lichaam van Johnny van der Klooster. Waar en in welke catego rie de Bevelander ook rijdt, zijn aanvallende impulsen zullen hem altijd blijven kenmerken. „Als dat eenmaal in je zit, dan wordt het misschien wel wat minder bij het ouder worden maar het blijft toch een onderdeel van je tactiek uitma ken. En waarom ook niet in deze categorie", reageerde Van der Klooster op zijn opnieuw aanval lende manier van rijden. Waar hij de laatste paar jaar bij de elites zich vooral als een wegkapi tein bij ZRTC Theo Middelkamp gedroeg om zijn jeugdige ploegge noten van advies te dienen, zal hij nu weer voornamelijk voor eigen kansen gaan. In 's-Heerenhoek was dus de eer ste officiële afspraak van het TMZ-peloton, dat zich de afgelo pen vier weken had bezig gehou den met trainingswedstrijdjes in de omgeving van Kruiningen. Halverwege de koers denderde een kopgroep je met negen man weg en dat bleek de beslissende fa se te zijn. Natuurlijk was Van der Klooster erbij, maar ook Rein-Jan Elenbaas (Goes), Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk), Johan Padmos (Wissenkerke), Rico Kruijt (Kapelle), Danny Schaut (Sas van Gent) en de ex-Zeeuwen Nico Ringelberg en Kevin Gideon- se. In hoog tempo werden de kilo meters weggemaaid en er leek geen ruimte te zijn voor een ont snapping. Die kwam er toch. Drie ronden voor het einde versnelde Van der Klooster nog maar eens en dat was voldoende voor een so- lotocht naar de zege. In de overige categorieën ging de titel naar Remy Vasseur (amateurs B), Riny van Zundert (tweede bij de 40+ maar winnaar Jack de Klerk heeft geen TMZ-licentie) en Gerard van Haaften (S/P-klasse). Johnny van der Klooster weet dat de zege binnen is en zwaait naar de camer ra. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73