361 sport Vurig TOP krijgt weer Tjoba begint sterk aan veldcompetitie Louwerse damkampioen Sterke start De Schelde Verlies voor BV Souburg VELDKORFBAL Arnemuidenaren verslaan concurrent HKC met 16-13 Geen promotie voor Oemoemenoe Joey Huijsman haalt brons bij Ju-jitsu maandag 4 april 2011 W middelburg - Tjoba heeft prima zaken gedaan bij de hervatting van de veldkorfbalcompetitie. De kop loper in de eerste klasse won van nummer dtie VEO. VEO-Tjoba 16-18: De gasten uit 's-Heer Hendrikskinderen waren in de eerste twintig minuten nog niet bij de les. Het team uit Voor burg kon daardoor een 5-3-voor- sprong nemen. Maar daarna boog Tjoba de stand om naar 6-9 bij rust. De tweede helft kende een soortgelijk verloop. VEO kwam te rug tot 15-15, waarna Tjoba weer het beste eindschot had. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Dennis Broerse 4, Esther van Boven 2, Remco de Dreu, Johanneke Vleugel en Esmee Walraven 1. Fortis-Dijkvogels 11-11: Het vertra gende spel van hekkensluiter Dijk- vogels kostte Fortis bijna de kop. De Souburgse nummer vijf in de eerste klasse wist er aanvankelijk geen raad mee en kwam met 7-2 achter. Later kwam het team wel weer langszij, maar meer dan een punt zat er niet in. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Remco Crucq 3, Esther Kasse 2, Patrick Koppe- jan 2 en Demo Mondeel 1. RWA-Swift 15-14: Swift, midden moter in de tweede klasse, had subtopper RWA tot de 68e mi nuut onder de duim. „Toen kwam die ploeg pas voor het eerst langs- 'S-GRAVENPOLDER - Ko Louwerse is de nieuwe Zeeuwse damkam pioen in de promotieklasse. De ve teraan uit Yerseke speelde zaterdag remise tegen Han van de Velde. Ook zijn concurrent René Duse- bout kwam tegen Wim Koppejan tot een puntendeling, zodat beide spelers op elf uit acht eindigden. Het aantal winstpartijen en het on-, derlinge duel gaf geen uitsluitsel, waarna de overwinning van Lou werse op de als zesde geëindigde Frans Blaas uiteindelijk de door slag gaf Wim Koppejan sloot het zij en heel snel daarna maakten ze ook de winnende", zei trainster Marianne Marinissen. „Dat wij ver loren, was onterecht." Scores Swift: Naomi Zuidweg 4, Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk, Mathijs Pagé en Richard geldof 2, Sasach Theu- nissen 1. Ondo-ACKC 7-8: Beide verdedigin gen hadden hun zaken goed op or de, waardoor er weinig gescoord werd. Na de 3-5 bij rust werd het 6-5 voor Ondo, dé middenmoter in de tweede klasse. „We hadden toen de wedstrijd in handen, maar konden niet doordrukken", zei coach Hans de Meij. Scores Ondo: Jeroen Mesu 3, Ronald Wisse 2, Joris Hoogwerf en Lianne Lor- - ier 1. Stormvogels-Seolto 13-10: De Westkapelse koploper in de derde klasse dankte de zege aan een ster ke eerste helft. Het stond 6-1 bij rust. In de tweede helft kwamen de Vlissingers nog sterk terug. Ter wijl de thuisploeg worstelde met de lastige wind, kroop Seolto dich terbij. Scores Stormvogels: Linda de Witte 5, Arjen Schoe 4, Kristian Gabriëlse, Loura Kleinepier, Sabine Minderhoud, Frank Peene. Scores Seolto: Tom harthoorn 3, Chris Mol en Timme Provoost 2, Dennis Goe- degebuur, Robin Harthoorn en Jolanda Kerkhof 1 door Roeland van Vliet toernooi af als nummer drie. In de hoofdklas leverde de slotron- de alleen maar gelijke spelen op. Kampioen Johnny de Leeuw en de nummer twee, Daaf Kasse, maak ten het elkaar niet moeilijk. Kees Rijk eindigde dankzij een gelijk spel tegen Arjo Kousemaker op de derde plaats. In de eerste klasse sloot kampioen Rinie Brasser het toernooi af met een gelijkspel tegen de als derde geëindigde Jan Koppejan. Jan Grim verzekerde zich van de twee de plaats. arnemuiden - Gezien de wedstrijd van zaterdag verdient TOP een lan ger verblijf in de overgangsklasse. De Arnemuidse rodelantaarndra ger korfbalde fris van de lever en had geen enkele moeite om HKC onder de duim te houden. „We staan nog steeds op de laatste plaats", zei trainer Edwin Coppool- se na de 16-13-overwinning, „maar ik ben ervan overtuigd dat we er in kunnen blijven." Volgens Coppoolse resteren er nog „zes finales". Hij wil graag elke week zo spelen als zaterdag in de eerste helft. De rood-witte equipe legde veel passie op de mat, was scherp in de aanval en alert in de verdediging. „Ik had voor de wed strijd om vuur gevraagd en ik kreeg vuur", zei de coach tevre den. Daar hoopt de trainer ook op in de duels met achtereenvolgens KCC (uit), Antilopen (thuis), IJssel- vogels (uit), Tweemaal Zes (thuis), Nieuwerkerk (thuis) en Oranje Wit (uit). Het verschil met HKC is geslonken tot één punt. IJsselvogels en Nieu werkerk hebben twee punten voor sprong. De Arnemuidenaren moet één van die teams passeren om er een beslissingswedstrijd uit te sle pen. Gaan ze er twee voorbij, dan zijn ze begin juni direct veilig. „Ik vond HKC wel heel zwak van daag", zei Coppoolse. „Ik zie die ploeg niet veel punten meer pak ken. Ik heb in de eerste klasse in de zaal betere ploegen gezien." In de eerste helft van de veldcom petitie leed TOP nog wel een ne derlaag (12-10) in de Utrechtse wijk Hooggraven. Toen was de Walcherse formatie ook de boven liggende partij, maar werden de kansen onvoldoende afgemaakt. In de return van zaterdag was het jonge achttal beduidend effectie ver. Tekenend daarvoor was de 1-0 van Anita de Ridder in de eerste minuut. Het was haar eerste schot en überhaupt de eerste doelpoging van de thuisploeg. TOP-korfballer Peter van Belzen (rechts) komt wat ongelukkig in aanraking met zijn Daarna trok de hoogst spelende korfbalploeg van Zeeland de goe de lijn door tot 9-3. Vooral de vak genoten Jeanine Marijs en Peter van Belzen maakten indruk. Zij scoorde weer volop en hij ving on der de korf alle ballen af, had veel onderscheppingen en rondde di verse strafworpen af Dieseltrein HKC kwam na 25 mi nuten op gang. Vanaf dat moment werd vooral de tegenstander van Leon van Belzen in stelling ge bracht. Die maakte slim gebruik van de herhaaldelijke onachtzaam heid bij de Arnemuictenaar en had een flink aandeel in de inhaalrace voor rust (11-7). De tweede helft was van beide ploegen niet best. In de eerste der- CLINGE - Het tennisteam van De Schelde uit Vlissingen heeft een eerste stap gezet richting het kam pioenschap in de hoofdklasse van de districtscompetitie. Er werd met 5-1 gewonnen van Game'78. Het team uit Clinge werd vorig jaar kampioen en kwam met veel ambitie de hoofdklasse binnen. Er werd zelfs gesproken over een mo gelijk kampioenschap. Natuurlijk, niets is nog beslist, maar zeker is dat de Vlissingers een statement hebben gemaakt. De punten in het enkelspel werden binnenge haald door Jurjen Mooibroek, Sven Bakker en Rogier van Hous- selt. Mooibroek nam het op tegen Kirsten Deij en gunde hem slechts twee games: 6-1 en 6-1. Bakker en Van Housselt wonnen van respec tievelijk Robin de Witte en Tom Huis. Ook de dubbelspelpartijen van Mooibroek/Michel Kokelaar en Rogier van Housselt/Ferry Sonne- mans werden gewonnen. Mooi broek en Kokelaar waren met twee keer 6-3 de meerdere van Huis en Gilles Derijckere en Van Housselt en Sonnemans wonnen met 6-3 6-4 van Deij en Marino Bolssens. Alleen Sonnemans ver loor in zijn enkelspel. Ook voor het Middelburgse MLTC is de eerste overwinning in de hoofdklasse binnen. Thuis tegen degradatiekandidaat Vogelvlucht uit Vogelwaarde werd er met 4-2 gewonnen. Na de enkelspelen stond het nog 2-2. Dmitri van Hoof en Michiel van Kuijk won nen, maar Roelof van Gilst en Mi chael Joosse konden niet voor pun ten zorgen. De winst voor MLTC werd gepakt in de dubbelspelpar tijen van Van Hoof/Ramon de Jong en Arjan Jonkman/Coen de Water. In de eerste klasse deed het twee de team van De Schelde direct goe de zaken. De Vlissingers reisden af naar Aardenburg en wonnen daar met 4-2 van Sjef MIDDELBURG De rugbyers van Oemoemenoe spe len volgend seizoen opnieuw in de tweede klasse Zuid. Na de 21-20-overwinning op USRS van vo rige week misten de Middelbur gers gisteren te veel voorwaartsen op de eerste rij, waardoor geen scrum kon worden geformeerd. De Utrechtse studenten behaalden daarmee een reglementaire 30-0-zege. HOUTHALEN Joey Huijsman van Happyfitness healthcentre in Vlissingen behaal de afgelopen zaterdag een derde plaats op het open Limburgs ju-jitsu-kampioenschap in Houtha len (België). Huijsman deed mee in de catego rie kadetten -41 kg. Zijn trainïngsmaatje Chavira de Nooijer viel net buiten de prijzen. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie leden de vrouwen van BV Souburg en BC Vlissingen opnieuw een nederlaag. In de mannen overgangsklasse zorgde het tweede team van BC Vlissingen voor een stunt door koploper JRC te verslaan. Vrouwen. Den Dungk - BV Sou burg 51-31: In Den Dungen had BV Souburg veel moeite met de fel le verdediging van de thuisploeg. Hierdoor kwamen de Souburgse vrouwen amper tot scoren, waar door bij de rust tegen een 26-12 achterstand werd aangekeken. Na de pauze scoorde BV Souburg pas na zeven minuten voor de eerste keer. Den Dungk liep verder uit. Scores: Shanice de Graaf 9, Nicoline Craste 7, Suzan Plas 6, Melanie Linden- berg 5, Annegret Scheers 2, Gitta Zijl- ma 1 en Immie Pattikawa 1. Vrouwen: BC Vlissingen - JRC Boxtel 52-57: Tegen het op de der de plaats staande JRC gaf BC Vlis singen goed partij. Door scores van Elisa ICuipers bleef de thuis ploeg volgen tot 14-16, maar daar na liep de ploeg uit Boxtel uit naar 19-30 bij rust. In de tweede helft liep JRC uit naar 26-49. Vervol gens zette BC Vlissingen aan voor een eindspurt, waardoor het ver schil nog wel snel kleiner werd. Scores: Elisa Kuipers 13, Nanon Doe- land 11, Nayara de Ridder 8, Yolanda Joosse 7, Floor de Vries 6, Dorien de Witte 5 en Linda de Paauw 2. Mannen: BC Vlissingen 2 - JRC Boxtel 61-57: BC Vlissingen 2 kon in de eerste helft de koploper uit Boxtel goed volgen. Na de pauze kwam BC Vlissingen op volle toe ren te draaien. De achterstand werd weggewerkt en BC Vlissin gen hield het hoofd koel en won verdiend met 61-57. Scores: Rajinder Poetai 12, Mike de Kraker 12, Ronny de Troije 12, Patrick Kompier 9, Niels Wisse 7, Angelo Roe- lands 5 en Erwin Hilbert 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70