61 binnenland We geven het nu echt weg... Luchtvaart in Brazilië op jacht naar orders Leraar Grieks of Latijn kan morgen aan de slag ProSieben koopt 'The Voice of ïïS5 Een directe gsm-verbinding met God Rondreis Moskou de Gouden Ring maandag 4 april 2011 SCHIPHOL - Brazilië is in 2014 gast heer van het WK-voetbal en in 2016 van de Olympische Spelen en daar hoopt het Nederlandse be drijfsleven van te profiteren. De sportevenementen zullen het luchtvervoer van en naar dat Zuid-Amerikaanse land met 50 procent laten stijgen, vermoeden de kenners. De Nederlandse luchtvaart branche brengt daarom deze week een bezoek aan het land, in de hoop orders binnen te halen. Ver tegenwoordigers van KLM, Schip hol en het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium gaan mee met het handelsbezoek, dat onder leiding staat van Jeroen Fuk- ken, directeur luchthavens van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Er staan bezoeken aan en kele luchthavens op het program ma. Brazilië heeft tweehonderd luchthavens en daarnaast veel klei ne vliegvelden. Van deze luchtha vens vallen de 67 belangrijkste on der beheer van het Braziliaanse staatsbedrijf Infraero. Fukken spreekt in Rio de Janeiro en Sao Paulo met deze organisatie. De na druk bij het bezoek ligt op het on der de aandacht brengen van de kennis en expertise van het Neder landse bedrijfsleven in Brazilië en het verder aanhalen van de ban den tussen beide landen. Neder landse bedrijven zijn deskundig in het ontwikkelen van bagagesyste men en radar- en iet-systemen voor luchtverkeersleiding. In Sao Paolo spreekt Fukken op een beurs op het gebied van transport en logistiek. Daar zijn de Rotter damse, Amsterdamse, Zeeuwse en Groningse havens aanwezig. DEN BOSCH - Op de Sint-Janskathe- van Vollenhoven onthulde het beeld draal in Den Bosch prijkt sinds zater- van beeldhouwer Ton Mooy tijdens dag een engel met een gsm. Pieter de viering van het einde van de res tauratie van de Sint-Jan, die twaalf jaar heeft geduurd en 48 miljoen eu ro heeft gekost. Volgens Mooy heeft de gsm van de engel een toets voor een directe verbinding met God. foto Freek van den Bergh/ANP DEN HAAG - Een baan is gegaran deerd als je Grieks of Latijn gaat studeren. „Je kunt morgen al aan de slag", zegt Robert Sikkes van onderwijsbond AOb. „Het tekort zal de komende vier a vijfjaar toe nemen doordat veel docenten met pensioen gaan." Een lerarentekort door vergrijzing is niet nieuw, maar op gymnasia spelen nog twee factoren. Elk jaar kiezen meer scholieren voor een oplei ding in het voortgezet onderwijs waar ze Grieks en Latijn kunnen volgen. Daarnaast moeten gymna sia rekening houden met een grote re uitstroom aan leraren klassieke talen dan aan leraren in een ander vak, zeggen cijfers van het Sector bestuur Onderwijsarbeidsmarkt (SBO). In hgt voortgezet onder wijs is 'n kwart van de docenten ouder dan 55. Voor leraren Grieks en Latijn is dat 35 procent. Dat is mmmsammmmÊÈmm zorgelijk, want snel gaat een grote groep met pensioen en de aanwas van nieuwe docenten kan dat abso luut niet opvangen, zegt het SBO. Elk jaar beginnen 70 studenten aan Grieks of Latijn aan de univer siteiten. Dertig van hen halen daar na de onderwijsbevoegdheid. LAREN - Kijkcijferhit 'The Voice of van John de Mol is verkocht aan de Duitse tv-zender ProSieben. Dat meldde productiemaatschap pij Talpa zaterdag. ProSieben gaat The Voice of Germany komend na jaar uitzenden. Dat zo'n groot Nederlands pro gramma van zeventien afleverin gen aan zo'n grote markt als Duits land is verkocht, is heel bijzonder, verzekert Thomas Notermans van Talpa. „Duitsland is de derde tv-maker van de wereld." Hoeveel geld er precies is gemoeid met de deal, kon Notermans nog niet zeggen. Maar, zei hij: „Ik heb John de Mol eens in een interview horen zeggen dat het 6,2 miljoen euro kostte om de shows te ma ken." Een woordvoerder van Pro Sieben: „The Voice of Holland was hét televisie-evenement van 2010 in Nederland. Ik ben erg blij dat we de show aan onze kanalen kun nen toevoegen." Eind vorig jaar verkocht Talpa de talentenjacht al aan de VS. iiefvetW hoteVH incl»>s' itetten ;-ti complete 9-daagse rondreis t/m sept Inclusief: vliegreis Düsseldorf-Moskou Air Berlin, taxen, transfers, rondreis per comfortabele touringcar, 8 nachten in goede toeristenklasse hotels (^-sterren hotel in Moskou) met ontbijt en Ned.spr. gids. Ontdek Moskou en de Gouden Ring met o.a. Yaroslavl, Suzdal en Vladimir!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6