op koploper w sp@rt 33 Tweedeklasser Goes maakt geen fout tegen laagvlieger Unitas'30 Zege voor Jong Ambon Arnemuiden blijft in titelrace j Vlissingen donderdag tegen Nuenen WHS heeft geen moeite met Rillandia maandag 4 april 2011 VC Vlissingen moet komende donderdag het restant van het gestaakte duel te gen Nuenen afwerken. De ploeg van Roy Hendriksen moet een 2-1-achterstand zien goed te maken met negen man. Er staan nog 33 minuten op de klok. door llja Hilhorst vlissingen - VC Vlissingen heeft gisteren in de eerste klasse van het zondagvoetbal een knappe thuis overwinning geboekt op koploper Brabantia. De ploeg van Roy Hen driksen speelde een sterke tweede helft en boog een o-i-achterstand om in een 2-1-zege. Door de winst stijgt VC Vlissingen naar de vierde plaats op de ranglijst. De voetballers van VC Vlissingen wilden gisteren de punten terug pakken die het vorige week door de KNVB werd afgenomen. Op 6 februari werd dé wedstrijd tussen Nuenen en Vlissingen gestaakt, omdat de scheidsrechter van dienst zich niet meer veilig voelde. In eerste instantie werd de club uit de eerste klasse C bestraft met twee strafpunten, in hoger beroep werden dat er de afgelopen week drie. De KNVB was namelijk verge ten dat er vorig seizoen ook al een wedstrijd van Vlissingen was ge staakt. Trainer Roy Hendriksen: „Het was een incident buiten het veld waar we niks aan konden doen. Ik heb het slechte nieuws voor de wed strijd aan de jongens verteld. We spraken af dat we de drie punten vandaag terug wilden krijgen." Op het slechte veld had de eerste klasser aanvankelijk moeite om de belofte in te lossen. Vlissingen be gon zonder de twee vedettes Si- nan Coban en Jonathan Constan- cia. Coban kwam net terug van een blessure, Constancia was het slachtoffer van een tactische beslis sing om 4-4-2 te gaan spelen. Hendriksen had gehamerd op 'compact spelen' om zo de tegen stander zo min mogelijk ruimte te geven. De strijd vond vooral op het middenveld plaats, veel kan sen kregen beide teams niet. In de 24e minuut kon Brabantia de ban breken. Van dichtbij scoor de Yori van der Torren de 0-1. Na het doelpunt veranderde er wei nig. In een hoog tempo probeer den de ploegen de ander moe te maken. In de tweede helft speelde VC Vlis singen anders dan in de eerste. Er was geschoven in de verdediging en er werd in een 4-3-3-opstelling gespeeld. Sinan Coban werd inge bracht als spits in plaats van Mo hammed Benkaddour. Coban was nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd, nadat hij op 13 februari met twee anderen werd neerge schoten in Terneuzen. Onder het toeziend oog van de nieuwe trainer Karl Vergouwen nam Vlissingen definitief het heft in handen. Vlak na de hervatting werd het 1-1 door een kopbal van Denny ter Steege. Met aanvalslei der Coban en vanaf de 69e mi nuut ook Constancia in de ploeg was de thuisploeg nadrukkelijk op zoek naar de winst. Vlak voor tijd gaf laatstgenoemde een goede voorzet op Said Bouzambou, die de verdiende 2-1 binnenwerkte. Hendriksen was trots op zijn spe lers. „Vooraf weet je dat je het wel eens moeilijk kan krijgen tegen de koploper. Als de spelers dan alle ge maakte afspraken nakomen is dat prachtig." De achtervolgers konden niet pro fiteren van de misstap van Braban tia. Nummer twee Nuenen speel de gelijk bij WSC en Geldrop kwam thuis niet verder dan 1-r te gen Best Vooruit. Vlissingen staat nu vierde. VC Vlissingen-Brabantia 2-1 (0-1). 24. Yori van der Torren 0-146. Denny ter Steege 1-1, 84. Saïd Bouzambou 2-1Gele kaarten: Thomas Ragut (Vlis singen), Mark Linssen (Brabantia). Aan tal toeschouwers: 275. Scheidsrechter: C. Berben ('s Gravenmoer). middelburg - Unitas'30-Goes was gisteren het duel van de gemiste kansen. „We hadden met grote cijfers moeten winnen", zei trai ner Gérard de Nooijer over de wedstrijd van de koploper tegen de hekkensluiter. Het werd in Etten-Leur maar 0-2. Ook achter volger Terneuzen pakte drie pun ten. Aardenburg verloor thuis van Moerse Boys. Unitas'30-Goes 0-2: De Beveland- se zondag-tweedeklasser kreeg in de eerste helft en de fase na rust meerdere opgelegde kansen, maar scoorde niet. Unitas'30 putte daar vertrouwen uit en kreeg ook nog een aantal scoringsmogelijkheden. Eén daarvan kwam op de binnen kant van de paal, maar verdween niet achter de Goese goalie. Pas in de tachtigste minuut brak Wouter de Craene de ban. Vijf mi nuten na zijn 0-1 verdubbelde Niels Paardekooper de marge. 's-heerenhoek - De resterende 25 minuten van de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd tussen Patrij zen en Jong Ambon waren boeiend. Ditmaal stond het duel onder leiding van scheidsrechter Uitterhoeve die beide ploegen een keer tot scoren zag komen. Bij béi de treffers was er de verdenking van buitenspel, ook door de vlag- signalen van de grensrechters. Al leen de man met de vlag bij Patrij zen, Henk van den Brink, zag zijn signaal echter niet gehonoreerd worden, waardoor de Middelbur gers met 1-0 wonnen. De wedstrijd werd hervat met een vrije trap voor de bezoekers die echter geen gevaar opleverde. Twee minuten later was dit wel het geval toen de snelle Martin Waisapy op rechts werd wegge stuurd, maar zijn inzet ging voor langs. Kort hierna was het wél raak toen Levi Waisapy de ope ningstreffer aantekende: 0-1. Scheidsrechter Uitterhoeve was re- „Het was een fantastisch doel punt", zei De Nooijer. „Hij pikte de bal op rond de middellijn, drib belde richting het doel en stifte de bal van twintig meter over de doel man heen." Met nog zeven duels te gaan heeft Goes nog altijd twee punten voorsprong op Terneuzen. Met Oosterhout (thuis) en RKsv RCD (uit) krijgt Goes in de ko mende twee duels weer twee laag vliegers als tegenstander. Dubbeldam-Terneuzen 1-4: Ter neuzen vierde gisteren een klein feestje. De zondag- tweedeklasser boekte op bezoek bij Dubbeldam een overtuigende zege (1-4) en ver zekerde zich daarmee zo goed als zeker van de tweede-periodetitel. Tom Janssen zorgde gisteren na een half uur voor o-r en zeven mi nuten later tekende Can Kiran voor de 0-2. Dubbeldam leek door een eigen doelpunt van Roel Alber- ti terug in de wedstrijd te kunnen soluut in zijn beslissing, ondanks een vlagsignaal van Henk van den Brink, die hij pas na enige tijd als nog raadpleegde. „Er stonden twee spelers buitenspel bij de pass van achteruit die leidde tot het doelpunt. Daarom bleef ik ook met de vlag omhoog staan. Maar ja, de scheidsrechter reageerde al leen maar dat hij dat dus anders zag", aldus een duidelijke teleurge stelde Van den Brink na afloop. Pas hierna kwam ook de thuis ploeg wat meer aan aanvallen toe. Het leek allemaal nog goed te ko men voor de thuisploeg toen de in gevallen Gabriel Sapulete de bal van dichtbij binnenkopte. Ditmaal kreeg de man met de vlag aan de kant wel gelijk: buitenspel en dus geen 1-1. Door deze nederlaag van Patrijzen is de rol van de ploeg in de strijd om de tweede periodetitel uitge speeld. Jong Ambon nam door de ze overwinning de tweede plaats vaster in handen. komen. Vier minuten na de 1-2 bracht Kiran de marge echter weer op twee goals, door een corner van Janssen in de kruising te kop pen. Het slotakkoord was voor Do minique Verlinde. Aardenburg - Moerse Boys 0-3: Na de 2-0-thuisnederlaag vorige week tegen 't Zand slaagde de for matie van Robbie de Muynck er opnieuw niet in om op eigen veld te winnen. Moerse Boys won vrij eenvoudig met 3-0. De bezoekers uit Zundert kwamen op voor sprong uit een makkelijk gegeven strafschop. Stefan Luyten schoot vanaf elf meter raak: 0-1. Acht mi nuten na de rust kopte Niek Voer- mans de 0-2 binnen. Jelle de Vreeze en Dwight van Hu 11e wa ren dicht bij de aansluitingstreffer, maar doelman Rob van Overveld redde-bekwaam. Toen Joris Goos- sens de 0-3 binnenschoot, was de wedstrijd gespeeld. middelburg - Noad maakt een moeilijke fase door in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Na drie nederlagen bleef de nummer drie van de ranglijst steken op o-o tegen FSV. Door het puntverlies slonk de voorsprong op WHS tot twee pun ten. WHS won met 0-3 soeverein van Rillandia. Tholense Boys was thuis met 3-1 te sterk voor Beek Vooruit. Rillandia-WHS 0-3 (0-1): Bud Asch- man 0-1, Arvin de Witte 0-2, Hans van den Ouden 0-3. Tholense Boys-Beek Vooruit 3-1 (1-0): Freddy Simons 1-0, Matthijs van Stee 2-0, Johan Gabriëls 2-1, Freddy Simons 3-1. Derde klasse zondag. Internos-Axel 2-1 (1-0). Ilie Kodra 1-0, Rachid Moesant 2-0, Jaimy de Vis ser 2-1 (strafschop) door Merlijn van Dierendonck arnemuiden - Arnemuiden won zaterdag met 5-2 van Serooskerke. Door de zege houdt de ploeg van coach Marco Groeneveld druk op koploper Dinteloord. Het verschil tussen beide ploegen blijft vier punten. Een echt boeiende wedstrijd, met goed voetbal, was het zeker niet. De eerste dreiging kwam van de bezoekers, die een redelijk eerste kwartier op de mat legden. Dat j* spel werd beloond met de goal van Alex de Visser in de achttien de minuut. Het eerste kwartier I van Serooskerke mocht dan rede- p lijk zijn, de ploeg kon het verder in de eerste helft niet voortzetten. „De eerste twintig minuten vond ik dat we het goed deden. Maar ei genlijk vanaf die 0-1 zakte het een beetje weg", constateerde Seroos- kerke-coach Romeo van Aerde. Ar nemuiden had na de goal moeite om zich te herpakken, maar de thuisploeg kwam toch beter in de wedstrijd. De gelijkmaker volgde als snel toen Marinus Baas in de 35e minuut alle ruimte kreeg om de bal in te koppen: 1-1. Arnemui den slaagde erin om nog voor het rustsignaal de voorsprong te pak ken via Maikel Moerings, die in tweede instantie de bal achter Serooskerke-keeper Jordi Suur- mond schoot: 2-1. Coach Groene veld was te spreken over de veer kracht van zijn team: „Tien minu ten voor rust maken we de 1-1, en dan zie je het weer kantelen. Dan maak je 2-1 en dan beginnen we geweldig na de rust." In de 47e minuut maakte Maikel Moerings de 3-1 na voorbereidend werk van Marinus Baas. Dat was de genadeklap voor Serooskerke. Van Aerde: „Met die 2-1 krijg je al een enorme mentale tik en dan komt die 3-1 er nog bovenop. Dan is het logisch dat de moed je in de schoenen zakt." Een kleine twintig minuten na de 3-1, waarin een doelpunt van Serooskerke werd afgekeurd door scheidsrechter El Hajouti wegens buitenspel, maakte ook Marinus Baas zijn tweede van de middag: 4-1. In de 78e minuut deed Marlo Janisse nog wat terug door de 4-2 te maken. Maar in de 88e minuut bepaalde Leon van Belzen II de eindstand op 5-2, na opnieuw een assist van Marinus Baas. Marco Groeneveld was tevreden, maar vond wel dat zijn ploeg niet opti maal speelde: „Ik vind dat we het ons onnodig moeilijk hebben ge maakt. Wij hebben moeite om het achterin dicht te houden, dus moe ten we maar aanvallen." Marinus Baas was het daarmee eens:,, We hebben al zo vaak voorgestaan, doelpunten weggegeven en nu zie je het weer. Bij de 4-2 wordt het gelijk weer onrustig bij ons." Hoe wel zijn ploeg een titelkandidaat is, houdt Groeneveld zich niet be zig met een eventueel kampioen schap. „Ik word een beetje moe van al die praatjes over kampioen schappen. We moeten wedstrijd voor wedstrijd bekijken." Arnemuiden - Serooskerke 5-2 (2-1). 19. Alex de Visser 0-1,35. Marinus Baas 1-1, 43. Maikel Moerings 2-1, 47. Maikel Moerings 3-1, 66. Marinus Baas 4-1, 78. Marlo Janisse 4-2, 88. Leon van Belzen II 5-2. Geie kaart: Maikel Moerings, Marco Moerland (Arnemui den), Alex de Visser, Marlo Janisse, Jeroen Geerse (Serooskerke). Scheids rechter. Y. El Hajouti (Zwijndrecht). Aan tal toeschouwers: 100 Marinus Baas (tweede van links) probeert zich vrij te maken tussen twee spelers van Serooskerke. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67