sport I31 onmogelijke missie Doek valt voor FC Dauwendaele Noormannen wint degradatieduel maandag 4 april 2011 'Ik moet naar volgende week nu weer proberen de koppies schoon te krijgen, want dit is natuurlijk heel frustrerend voor de ploeg.' Interim-trainer Ruud Pennings door Jan Dagevos rijssen - Bij Hoek werd hoofdtrai ner Gaby Demanet twee weken ge leden op de keien gesmeten en mocht assistent Ruud Pennings het stokje over nemen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen, veronder stelde de clubleiding. Zaterdag werd echter duidelijk dat Hoeks nieuwe man voor een onmogelijke opdracht staat. Ook hij zal Hoek niet kunnen behoeden voor een af tocht uit de topklasse van het ama teurvoetbal. De tijd is te kort en bovendien herbergt zijn ploeg te weinig kwaliteit. Ruud Pennings heeft in amper veertien dagen tijd dan wel voor nieuwe inzichten gezorgd en voor een duidelijk concept gekozen; vooralsnog is hij een illusie armer en nog geen punt rijker. Vorige week ging de thuiswedstrijd tegen Flevo Boys verloren (1-2), zaterdag op sportpark De Koerenbelt in Rijssen gingen de punten ook aan de neus van Hoek voorbij. „We hebben voldoende kansen ge had. Het -is sneu dat deze ploeg niet eens beloond wordt", zei Ruud Pennings na de 3-0-neder- laag tegen Excelsior'31. De woor den klonken bekend in de oren. Nog niet zo lang geleden konden dergelijke teksten ook uit de mond van voorganger Demanet worden opgetekend. Dat gebeurde steevast na een wedstrijd waarin Hoek de mooiste kansen om zeep had ge holpen en uiteindelijk door per soonlijke fouten ten onder was ge gaan. Excelsior'31-Hoek paste pri ma in dat plaatje. Waar het na 45 minuten voetballen 2-2 had kun nen staan, was het bij rust 2-0 in het voordeel van de thuisclub. Ex celsior'31 speelde niet groots, maar was wel uitermate effectief en pro fiteerde van twee kinderlijke fou ten bij Hoek. In de negentiende minuut schoot Kevin Aman de 1-0 binnen nadat rechtsback Michael Koné veel te snel had toegehapt. Aan de tweede treffer van Karim Chengachi in de 25e minuut had Koné ook schuld. Hij had midden velder Brecht Delbeke op dat mo ment nimmer mogen inspelen. De ploeggenoot had een man in zijn rug. Overigens ging ook Delbeke niet vrijuit. De Belg liet zich veel te simpel aftroeven en dus lag twee tellen later de bal in het doel: 2-0. Het leidde ertoe dat Koné al in de 28e minuut het veld moest ruimen. „Ik vond het sneu voor die jongen, maar hij had geen vat op zijn tegenstander", zei Pen nings naderhand. Jurgen Landuyt werd de vervanger. De rijzige ver dediger leek de schade in eerste in stantie te kunnen beperken, maar even na rust liet ook hij zich in de luren leggen door de behendige Kevin Aman. De buitenspeler be diende vervolgens op maat Lesley ;HK222EEÏ in Kok Van Nieuwenhuijzen 1 Siemelink Koné Lubbers -j'' (28. Landuyt) (63. Isa) Van Nieuwstadt 1 Bartelds Dildick 1 Gerritsen-Mulkes De Loof (46. David) Delbeke Zwollo Schot Rosink Van Brabander Davina De Jong i Nahrwold Pattinama J Chengachi 'iz (46. Mahieu) Aman Mendes -=?--(72. Smit) (78. Bouzambou) Eödfruiii&jiis 19. Kevin Aman 1 -0,25. Karim Cheng- achi 2-0,52. Lesley Nahrwold 3-0 R&antterav geen Sdïsdsredtar P. C. van Gijzen (Goudswaard). Aaraföii teresdinaiiiwerK 950 Nahrwold, die van dichtbij de 3-0 binnenkopte. De boeken konden dicht, de wedstrijd was gespeeld. „Bij 2-0 achtte ik ons nog niet kansloos", zei Pennings. Het was gebaseerd op een eerste helft waar in Hoek qua veldspel best meekon met de nummer zes van de rang lijst. Spelbepaler [ohn Schot stuur de de vleugelspelers Nick de Jong en Mille Mendes verschillende ke ren op avontuur. Mendes kreeg zelf twee kansen en leverde één assist af Tot doelpun ten leidde het echter niet. Mendes schoot eenmaal op de benen van de keeper en raakte een keer de buitenkant van de paal. Dat zijn voorzet in de 23e minuut uiteinde lijk geen goal opleverde, was veel zeggend. Mendes kopte bij de tweede paal de bal uit een vrije trap van Schot knap terug tot bij de mee opgekomen Dildick, die van twee meter afstand de keeper nog niet wist te passeren. „Ie vraagt je soms af hoe het het mo gelijk is dat dat soort ballen er niet ingaan", stelde Pennings. De trainer maakte in elk geval niet de fout door te stellen dat het alle maal met pech te maken had. On- fortuin achtervolgt je immers niet 25 wedstrijden lang. Kansen benut ten is een gave en daaraan ont breekt het bij Hoek, net zoals het schort aan voldoende verdedigen de kwaliteiten. „In de hoofdklasse kun je je nog wel eens een fout permitteren", zei Pennings, „maar in de topklasse is een fout meestal een doelpunt." Pennings en de zijnen resten nu nog vijf wedstrijden. Hoewel Hoek nog altijd aan degradatie kan ontsnappen, gelooft niemand daar daadwerkelijk nog in. „Elk tikje dat we in deze fase krijgen, is een tik", zei Pennings veelbetekenend. At; pagina 34: John Schot: Dat ik naar Lienden ga is grote onzin middelburg - FC Dauwendaele is zaterdag gedegradeerd naar de tweede klasse. De hekkensluiter nam het op eigen veld op tegen Zaamslag en al vanaf het begin werd duidelijk dat er weinig te ha len viel voor de thuisploeg. FC Dauwendaele kon na negentig mi nuten de schade beperken tot een 4-2-nederlaag. Doordat Terneuzen- se Boys wist te winnen is FC Dau wendaele nu officieel gedegra deerd uit de eerste klasse. Ondanks het slechte spel van bei de ploegen in de beginfase, kreeg Zaamslag de eerste kansen. Tot driemaal toe kreeg aanvaller Peter Dieleman een aantal opgelegde kansen, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Na een kwartier spelen ging Zaam slag beter voetballen, wat al snel re sulteerde in een verdiende voor sprong. Joris Rademakers kopte raak, na een afgemeten hoekschop van Ivo Verstraeten: o-r. Na rust was Zaamslag heer en meester en besliste de wedstrijd door doelpunten van Jordy Bak ker, Peter Dieleman en Johan van Rumst. FC Dauwendaele zorgde tussentijds nog wel voor de aan sluitingstreffer via Bram de Jong, maar spannend werd het nooit. Stefan Joosse bracht kort voor tijd de eindstand op het bord: 2-4. „Als je bijna elke week verliest gaat dat wel ten koste van het ple zier. Toch proberen we het sei zoen goed af te sluiten", zei doel puntenmaker Stefan Joosse na af loop. FC Dauwendaele-Zaamslag 2-4 (0-1 37. Joris Rademakers 0-1, 53. Jordy Bak ker 0-2, 54. Bram de Jong 1-2, 56. Peter Dieleman 1-3, 78. Johan van Rumst 1-4, 83. Stefan Joosse 2-4. Scheidsrechter: J.A. de Jong (Humme- len). Gele kaarten: Bram de Jong, Guus Toornstra (FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 100. Bruse Boys-Oranje Wit 2-3: Het witte zomertenue waarin Bruse Boys zaterdag Oranje Wit te lijf ging bleek geen garantie voor suc ces. Sterker nog, de 2-3-uitslag ver grootte de Bruse zorgen en de thuisploeg trok kort na afloop zelf nog witter weg. De nederlaag was namelijk niet het enige wat Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren te verwerken kreeg. De 4-r-zege van Terneuzen- se Boys bij Nivo Sparta zorgde voor een flinke tik na.„Ook dat nog", verzuchtte hij. En vervol gens over de eigen nederlaag. „Dit komt hard aan. We zijn toch met een heel goed gevoel aan deze wed strijd begonnen. Maar deze jon gens zijn zo effectief!" Bruse Boys-Oranje Wit 2-3 (1-2). 3. Sven Akkerman 0-1, 25. Marco Ketting 1-1, 33. Ismail Yildirim 1-2, 51. Tom Blomaard 2-2, 55. Arto Dielhoef 2-3. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Rode kaart: 60. Wesley van Zeben (Oranje Wit). Gele kaart: Marco Ketting (Bruse Boys) en Sven Akkerman (Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 195. Nivo Sparta-Terneuzense Boys 1-4: Dankzij een 4-1 overwinning op Nivo Sparta heeft Terneuzense Boys drie broodnodige punten ge pakt. De ploeg van interim-trainer Arie Dekker speelde een hele goe de wedstrijd tegen de nummer drie uit Zaltbommel. De Terneuze- naren speelden heel geconcen treerd en met de focus naar voren. Na drie minuten werd de score ge opend door Ruud Hoogesteger. Ni vo Sparta probeerde het spel te ma ken, maar gebruikte voornamelijk de lange bal. In de tweede helft was het al snel 0-2: Tim Faassen rondde een vlotlopende aanval simpel af Niet veel later maakte Marco Faas sen de 0-3 na een identieke aanval als bij de vorige goal. Door een fou te terugkopbal wist Niels de Haan van Nivo Sparta de score wat dra gelijker te maken. De thuisploeg zette hierna veel druk naar voren en probeerde de 2-3 te forceren, maar dankzij goed keeperswerk van Nick Heyman bleef het 1-3. Ze ven minuten voor tijd besliste Remco Faassen definitief de wed strijd na een goeduitgevoerde counter. Nivo Sparta-Terneuzense Boys 1-4 (0-1). 3. Ruud Hoogesteger 0-1, 55. Tim Faassen 0-2, 60. Marco Faassen 0-3, 75. Niels de Haan 1-3, 83. Marco Faassen 1 -4. Scheidsrechter C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Dennis van de Broeke (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. middelburg - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal deed Noormannen goede zaken door AZW te verslaan. Oostkapelle speelde op eigen veld gelijk. Nieuwdorp was een maatje te groot voor SSV'65:1-4. Noormannen-AZW 3-2: Noor mannen behaalde in het degrada tieduel een zwaar bevochten zege. Na een zwakke eerste helft kwam de thuisclub na rust goed uit de startblokken. Niels Dominicus, die voor het eerst dit jaar na blessure leed een hele wedstrijd speelde, had een prima actie. Zijn voorzet werd door AZW-speler Gert-Jan Kolijn in eigen doel gekopt. Nog geen drie minuten later stond het 2-0. Ruben van Sluijs profiteerde van zwak ingrijpen van de Axelse verdediging. AZW legde zich niet neer bij de situatie en drong de thuisclub terug op eigen helft. Dat leverde twee treffers op van Gert-Jan Kolijn en Mustafa Yil- maz: 2-2. Nadat Menno de Nooijer dichtbij de 3-2 was werd Mark Minderhoud zes minuten voor tijd matchwinnaar voor zijn ploeg. Oostkapelle-Zwaluwe 2-2: Het was kantje boord voor Oostkapel le. Tot tweemaal toe kwam de ploeg op achterstand. Gijs van der Made schoot al vroeg raak voor Zwaluwe. De voorsprong van de Brabanders werd in het begin van de tweede helft weggewerkt door Giacomo Wattel, die uit een vrije trap 1-1 scoorde. Oostkapelle leek op weg naar 2-1, maar kwam in de laatste minuut van de officiële speeltijd opnieuw achter door een kopbal van Bart Martha. Ruben Cappoolse sleepte in blessuretijd toch nog een punt uit het vuur. DFC-Duiveland 2-5: Na drie ne derlagen won Duiveland overtui gend bij DFC. Uitblinkers voorin waren Barry Steenpoorte en Den- nie le Comte. Steenpoorte scoorde 0-1, zijn compagnon Le Comte zet te 0-2 op het bord. DFC kwam vlak voor rust op 1-2 via Appie Giiler. Na rust was Duiveland op nieuw de baas in Dordrecht, al kwam DFC na de tweede goal van Le Comte nog tot 2-3. Steenpoorte en Le Comte zorgden met een één-tweetje voor 2-5: Steenpoorte schoot de 2-4 binnen en Le Comte sloot af met z'n derde van de mid dag. SSV'65-Nieuwdorp 1-4: De bezoe kers stonden na een halfuur spe len al op een comfortabele o-2-voorsprong. Niels Mulder maakte 0-1, niet veel later verdub belde Turan Dogan de score. Voor de pauze maakte Ferhan Topal er ook nog 0-3 van en was de wed strijd gespeeld. Twintig minuten voor tijd bracht Christian Boon de spanning nog enigszins terug, maar tien minu ten voor tijd was het verschil al weer drie goals. Perry Lukus be paalde de eindstand op 1-4. Mustafa Yilmaz (links) plant zijn linkervoet op het scheenbeen van een ver dediger van De Noormannen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65