Langeveld ziet vijfde plaats als 281 sport Lorenzo krijgt zege in Driebanders van de schoot geworpen de heme) jn d„ he| RONDE VAN VLAANDEREN Rabo-renner Sebastian Langeveld rijdt op vier kilometer van de finish even weg uit de kop groep. Uiteindelijk is de vijfde plaats zijn deel. Pim Ligthart wint Hel van Mergelland Schakers niet boven middelmaat uit Luiten zakt op slotdag naar de elfde plaats Valse start Willemsen op WK zijspancross Djokovic verslaat Nadal in finale Miami maandag 4 april 2011 600.000 Tijdens de 95e editie van de Ronde van Vlaanderen stonden gisteren naar schatting 600.000 toeschouwers langs het parkoers. Sylvain Chavanel, Björn Leukemans en Alessandro Ballan (van links naar rechts) bijten op hun tanden op de Bosberg. foto Eric Lalmand/EPA E1JSDEN Pim Ligthart heeft in de 38e editie van de Hel van het Mergelland zijn eerste zege bij de beroepsrenners behaald. De renner van Vacanso- leil-DCM was na 195 kilometer in Eijsden de snelste in de sprint van een uitgedund peloton. De Italiaan Federico Canuti finishte in de klas sieker door Limburg als tweede. Het peloton streek drie kilometer van dé streep neer op de Duitser Frohlinger, die als laatste was over gebleven van een vroege kopgroep. AIX-LES-BAINS De Nederlandse schakers die zich de voorbije weken met bijna vier honderd anderen aan het EK waag den, zijn de grauwe middelmaat in Aix-les-Bains niet ontstegen. Dimit- ri Reinderman, Ivan Sokolov en Jan Smeets brachten hun totaal in de elfde ronde op 7 punten en ein digden iets boven de middenmoot. Erwïn l'Ami sloot af met een ne derlaag en bleef in alle anonimiteit op 6 staan. De titel was voor de Rus Vladimir Potkin. Hij kwam in zijn laatste partij remise overeen met Judith Polgar, en greep de titel op weerstandspunten. AGADIR Golfer joost Luiten heeft op de slot dag van de Trophée Hassan II in Ag- adir een topklassering verspeeld. De Bleiswijker liep een ronde van 72 slagen en zakte naar de elfde plaats in het eindklassement. Luiten ging na twee dagen nog aan de leiding. Met een totaal van 280 slagen bleef hij zes slagen achter winnaar David Horsey (Engeland), die in een play-off Jaco van Zyl (Zuid-Afrika) en Rhys Davies (Wa les) versloeg. Maarten Lafeber maakte een sprong door een puike ronde van 65 slagen. Hij werd 29e. OSS Zijspancrosser Daniël Willemsen heeft een valse start gemaakt op het WK. De achtvoudig wereldkam pioen werd na de eerste manche in de Grote Prijs van Nederland in Oss gediskwalificeerd. De Loche- mer had bijgetankt buiten de pitst- raat en dat is verboden. Willemsen en zijn Belgische bakkenist Ver- brugge revancheerden zich met de tweede plaats in de tweede man che. Ook toen zat een lege tank het duo dwars, maar nu vulde Willem sen wel volgens de regels bij. MIAMI Novak Djokovic heeft in Miami zijn vierde toernooizege van het jaar behaald. De Servische tennis ser versloeg in een spannende fina le nummer één van wereld Rafael Nadal: 4-6 6-3 7-6 (4). De hoogstaan de partij duurde bijna drieënenhalf uur. Nadal had Roger Federer in de halve finales uitgeschakeld. Bij de vrouwen schreef Viktoria Azarenka het toernooi op haar naam. De 21-jarige Wit-Russin ver sloeg in de finale de Russin Maria Sjarapova met 6-16-4. JEREZ - Wegracer Jorge Lorenzo heeft de Grote Prijs van Spanje in de MotoGP gewonnen. De Spaan se wereldkampioen profiteerde op timaal van de vele val- en glijpar tijen van concurrenten op het nat te circuit van Jerez de la Frontera. Vooral de buiteling van Valentino Rossi maakte de tongen los. De negenvoudig wereldkampioen uit Italië was vanaf de twaalfde startplek vertrokken, maar liet een weergaloze inhaalrace zien. Toen Rossi na zeven rondjes Casey Sto- ner binnendoor wilde inhalen voor de tweede plaats, schoof zijn Ducati onder hem vandaan. Hij nam de Australiër mee in zijn val. Rossi kon de race vervolgen en ein digde nog als vijfde, maar de woe dende Stoner viel uit. De volgende meevaller voor Loren zo kwam even later, toen Marco Si- moncelli in leidende positie onder uitging. Zo kreeg de Spanjaard van Yamaha de koppositieals vanzelf in handen. Hij wist uiteindelijk zijn landgenoot Dani Pedrosa (Honda) en de Amerikaan Nicky Hayden (Ducati) voor te blijven. Lorenzo nam door de zege de lei ding in het WK-klassement over van Casey Stoner, die de openings race in Qatar had gewonnen. De Spanjaard Nicolas Terol won de Grote Prijs in de 125CC. De weg racer van Aprilia boekte zijn twee de zege van het seizoen. De Duit ser [onas Folger (Aprilia) finishte als tweede en de Fransman Jo- hann Zarco eindigde op zijn Derbi op de derde plaats. De Nederlan der Jasper Iwema (Aprilia) haalde het einde van de race niet. Hij viel na acht ronden uit. iwema kwam op het natte wegdek ten val. De Italiaan Andrea Iannone zege vierde in de Moto2-klasse. door Joop van den Oudenhoven zundert - Geluk blijft niet voort duren, ook niet voor de drieban ders van Delta/Fast. In de halve fi nale van het nationale bekertoer nooi werd een bijna zekere finale plaats uit handen gegeven door een 4-4-gelijkspel tegen Crystal Kelly. Ook in sets was het gelijk (7-7), het aantal gemaakte caram boles gaf de doorslag. Dat was in het voordeel van de Brabanders, 151-163. Lachte het geluk Delta vrijdag in de poule nog ruimschoots toe, za terdag strandde de ploeg toen leek dat de buit al binnen leek. Voor de pauze versloeg Glenn Hofman Raymond Ceulemans met 3-0 en won Peter de Backer met 3-1 van Raimond Burgman. Eddy Leppens werd daarna met 3-0 en royale sets tanden van tafel gespeeld door toe komstig teamgenoot Frédéric Caudron. Jean Paul de Bruijn leek na zwaar verlies in de eerste set te rug te komen in de tweede bij een io-2-voorsprong maar de set ging toch nog verloren. In de derde set herleefde de hoop maar die werd j in de vierde set op harde wijze de grond in geboord. De Bruijn ver loor kansloos net 15-2. Teamleider Jan Kikken probeerde de domper te verlichten door te zeggen: „We hebben het beter ge daan dan vorig jaar. Eén troost heb ben we ook, de man die ons nu in het pak heeft gedaan speelt vol gend jaar bij ons." De beker ging zoals verwacht naar Van Donge&de Roo. De ploeg ver sloeg Crystal Kelly met 6-2. Delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62