binnenland 15 blik te nauw' 93 jaar ervaring Prostituees op de Wallen mijden fiscus massaal Spoedig nieuwe korpschef in Almere nucleair lek JP Balkenende-prijs voor CDA-jongere Verhagen mist teamspirit bij CDA y§Ü|i Swiss Sense® maandag 4 april 2011 door Jan ter Harmsel DEN HAAG - Het CDA heeft zater dag op het Voorjaarscongres Jan Peter Balkenende in het zonnetje gezet door een jaarlijkse prijs naar hem te vernoemen. De Jan Peter Balkenende-award wordt jaarlijks uitgereikt aan een jongere die een bijzondere bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van het CDA-gedachtegoed. De bedoeling is dat Balkenende met het partijbe stuur, het Wetenschappelijk Insti tuut en de jongerenafdeling CDJA bekijkt wie de prijs krijgt en op welke wijze deze wordt ingevuld. gen van mehsen vertolkt", zei Peet oom. Ze kondigde de oprichting van een permanente programmacom missie en een strategisch beraad aan, dat tien jaar vooruit kijkt. „Ik ben niet het meisje dat alles goed komt maken, maar wil wel een ge zicht geven aan alle betrokken heid." Ondanks haar 'nee' van toen wil zij niet van dit kabinet af Ze wil het ook niet linksaf laten slaan, zegt Peetoom tussen de feli citaties door. „We hebben onze handtekening daarvoor gezet. We gaan wel hard werken aan ons ei gen profiel en ons eigen program ma." Daarvoor moet zij in de slag met haviken in een partijtop die mede verantwoordelijk is voor vier ver kiezingsnederlagen en voor de staat waarin het CDA nu verkeert. Lukt dat door het 'verbinden van de verschillende CDA-stromingen' waar zij steeds op hamert? „Ik draai al twintig jaar mee in de par tij. Als ik alleen innemend zou zijn, zou ik niet op deze positie zijn gekomen. En wat ik meeneem uit de kerk, is dat je met mensen van allerlei slag moet kunnen om gaan. Dat komt van pas. Ik ben niet bang voor boosheid." DEN HAAG - CDA-vicepremier Maxi me Verhagen miste de afgelopen tijd bij zijn partij weieens de team spirit, zei hij op het Voorjaarscon gres. „We moeten ons echt afvra gen: wat is de winst van negatieve uitspraken over elkaar? Laten we het voorbeeld van de voetballers volgen: elkaar stevig de waarheid zeggen kan altijd, maar wel in de kleedkamer. Op het veld staan we schouder aan schouder, vormen we een eenheid en komen we voor elkaar op. En ik zeg u: dan gaan we winnen ook", aldus Verhagen. Waar waarnemend voorzitter Lies- beth Spies uithaalde naar interne criticasters door te zeggen dat 'CDA-leden een hekel hebben aan partijprominenten of mastodon ten die het CDA afvallen of bekriti seren', wil Peetoom juist mensen als Ab Klink, Cees Veerman, Ruud Lubbers, Dries van Agt en Ernst Hirsch Ballin er weer bij halen. „Ik reken met niemand af. Het zijn mensen die hun sporen hebben verdiend. En ik heb alle denk kracht en alle kritische betrokken heid nodig die er is." In november wil Peetoom al ko men met vernieuwingsvoorstellen, zowel op inhoudelijk als organisa torisch terrein. Ze kan allerlei men sen om zich heen verzamelen, wie zij ook wil. Daarvoor heeft ze die ochtend carte blanche gekregen via een breed gesteunde motie van rebelse leden. Vader Peetoom omhelst zijn doch ter. „En nou: kop d'r veur", advi seert hij. „Kop d'r veur", zegt zij, opgegroeid in Groningen, hem met stemverheffing na: zij laat zich niet kisten. O zie onze website:binnenland Wie gingen Peetoom voor als CDA-voorzitter? Een overzicht. AMSTERDAM - Twee op de drie raamprostituees in Amsterdam hebben zich niet bij de fiscus ge meld en betalen geen belasting. Dat concludeert de Belastingdienst Amsterdam na een inspectie op de Wallen afgelopen week. De fiscus weet eigenlijk niet wie in het red light district achter de ra men hun brood verdienen. Bij de Belastingdienst zijn maar ongeveer 650 Amsterdamse raamprostituees bekend terwijl er jaarlijks tweedui zend werken als belastingplichtige zelfstandige ondernemers. Er werken veel buitenlandse raam prostituees op de Amsterdamse Wallen, die vaak van standplaats Pogingen een scheur in een van de reactoren in het Japanse Fu- kushima te dichten, zijn ook gis teren mislukt. Door dit lek, dat zaterdag door beheerder Tepco werd ontdekt, stroomt hoogra- dioactief water de zee in. Vijf vra gen aan Wim Turkenburg, kerne nergie-expert. Hoe gevaarlijk is het dat radioac- tief water de zee in stroomt? „Dit weekend is een stralingsni veau van 1000 millisievert per uur gemeten in het Japanse zeewater. Daar moet je zeker niet in gaan staan, want dan ga je dood." Welke gevolgen heeft dat voor de natuur? „Er ontstaat een groot besmet ge bied. Vooralsnog mag in een straal van 20 kilometer geen vis gevan gen worden. Ik hoop dat gevangen vis buiten dit gebied ook goed wordt gecontroleerd. Uit de reacto ren komt nog steeds straling, dus moet de overheid het visverbod snel uitbreiden, want de natuur raakt steeds meer besmet." 3 Stel dat zoiets in Nederland ge beurt? „Als bij de kerncentrale bij Borsse- le iets soortgelijks gebeurt als in Ja pan, dan is het hele gebied rond de Westerschelde sterk vervuild. Ik weet niet of daar wel rekening mee is gehouden in de rampenplannen. Ik ben het nog niet tegengekomen in ieder geval." 4 En als het gebeurt met een bui tenlandse kerncentrale langs ri vieren die door Nederland stromen? Het water van de Maas wordt in bekkens in de Biesbosch opgesla gen. Dat kun je absoluut niet meer drinken als radioactief materiaal van de kerncentrale in het Bel gische Tihange in de rivier terecht komt. Ook het grondwater in de buurt is nog jarenlang besmet. Een ander gevaar is de wind. Daar heeft Japan geluk mee gehad, want 90 tot 95 procent van de radioactie ve straling waait richting zee. In Nederland is dat meestal niet het geval. Dan moet je vanaf Borssele misschien wel een gebied van 80 tot 100 kilometer ontruimen. Daar kan dan lange tijd niemand meer wonen." 5 Hoe lang blijft water nog radio actief „Dat hangt helemaal af van de stof fen die vrijkomen. Radioactief jo dium is niet zo lang schadelijk. Na acht dagen is de straling al de helft minder. Voor cesium, dat bij de Ja panse kust is gevonden, duurt dat dertig jaar. Dat is veel ernstiger." ALMERE - Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie heeft za terdag ingegrepen na commotie over een duurbetaalde interim-ma nager voor het politiekorps in Fle voland. Burgemeester Annemarie Jorritsma van Almere wilde daar een externe adviseur aanstellen a 1600 euro per dag omdat ze al eni ge tijd zonder korpschef zit. Voor al het salaris van de adviseur zorg de voor ophef in de Tweede Ka mer en de lokale politiek. 192.000 euro op jaarbasis voor 2,5 dag per week werd gezien als veel te veel. Opstelten hakte vervolgens zelf de knoop door en beloofde binnen enkele dagen meerdere kandidaten voor te stellen voor de post van korpschef Opstelten wilde per se niet dat de externe adviseur, Leo Zaal van adviesbureau Twynstra Gudde deel zou gaan uitmaken van de korpsleiding. En al die tijd dag en nacht met slapen bezig. Continu leren en verbeteren. Dat zit inmiddels in ons DNA. Het ultieme resultaat in pnjs en kwaliteit; de Royal Class 201Een wereldbed waarin alles is gebundeld; inkoopkracht, innovatie, comfort, kwaliteit en design. veranderen of naar een ander land verhuizen. Sommigen melden zich bewust niet aan bij de Kamer van Koophandel en blijven daar door onbekend bij de Belasting dienst. Vooral Nederlandse en Zuid-Amerikaanse vrouwen wil len niet met naam, toenaam en adres als prostituee in openbare re gisters voorkomen. Vrouwen uit Oost-Europa hebben juist wel de neiging zich bij de Belastingdienst te melden. Zij zouden daartoe wor den gedwongen, opdat de schijn kan worden opgehouden dat geen sprake is van mensenhandel, maar van keurig, legaal ondernemer schap. Royal Class 201 4025",- elektrisch verstelbaar 160x200cm 3220,- BOXSPRINGS MATRASSEN Middelburg: Mofliereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 Kijk voor al onze vestigingen, openingstijden en open zondagen op www.swisssense.nl Koopzondag 10 april 11.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5