PZC Nuyens heeft toverstokje gevonden w FC Twente grijpt macht 30 en 31 25 34 en 35 RONDE VAN VLAANDEREN Belg wint Vlaanderens Mooiste na spectaculaire inzinking Cancellara Van Vleuten wint Ronde van Vlaanderen Stiefvader schiet bokskampioene neer Ruud Pennings staat voor een onmogelijke missie bij Hoek f" g5,*^- Maandag 4 april 2011 De Kort de sterkste in afvalrace Ronde van de Braakman Tip? sport@pzc.nl door Patrick Delait MEERBEKE - Fabian Cancellara leek zijn favorietenrol in de Ronde van Vlaanderen volledig waar te ma ken. Maar op de Muur bleek ook superman een mens van vlees en bloed. Niet Spartacus won Vlaan derens Mooiste, maar de tot dan onzichtbare Nick Nuyens. Alsof hij sinds zijn overstap van Rabobank naar Saxobank door een magisch toverstokje is aange raakt. Zo wonderbaarlijk is de me tamorfose die Nick Nuyens dit sei zoen heeft ondergaan, dat hij giste ren zelfs een verloren gewaande Ronde van Vlaanderen op miracu leuze wijze kon winnen. Niemand gaf nog een cent voor de kansen van de 30-jarige Vlaming toen hij op de Koppenberg niet meekon toen de favorieten begon nen aan een van de spannendste wielergevechten van de voorbije ja ren. Van Nuyens was al helemaal geen sprake meer toen topfavoriet Fabian Cancellara op de Leberg. al le registers opentrok en in een ruk het gat dichtte met de ontsnapte Sylvain Chavanel. De renner die tien dagen geleden met een zege in Dwars door Vlaanderen uit de as herrees na twee seizoenen vol kommer en kwel kon op dat mo ment niet beter, moest hij achteraf toegeven. In een normale koers was Nuyens wellicht als 48e geëin digd, maar in de krankzinnige 95e editie van Vlaanderens Mooiste was de logica soms ver te zoeken. 'He's too strong', bulderde Quick-Stepploegleider Wilfried Peeters in de volgauto toen Cancel lara al op veertig kilometer voor de finish zijn spierballen zo opzich tig liet rollen, dat alle andere favo rieten erbij verbleekten. Tom Boo- nen, Philippe Gilbert, Björn Leuke mans en Filippo Pozzato: ze pro beerden Spartacus wel te volgen, maar onder de oerkracht van de Zwitser veranderden ze in tinnen soldaatjes. Omdat de beslissing leek gevallen - niemand die eraan twijfelde dat Cancellara op de Muur of de Bosberg zou afrekenen met Chavanel - droeg teammana ger Jonathan Vaughters van Gar- min-Cervelo zijn renners op om al leen nog voor de tweede plek te rij Nick Nuyens zorgde gisteren voor een grote verrassing door de Ronde van Vlaanderen te winnen, foto Eric Lalmand Annemiek van Vleuten den. Voor Nuyens leek zelfs een ereplaats er op dat moment niet in te zitten, zo onzichtbaar ploeterde hij door de Vlaamse mensenzee. MEERBEKE Annemiek van Vleuten heeft de Ronde van Vlaanderen voor vrou wen gewonnen. De Nederlandse wielrenster ver sloeg in de spurt de Russin Tatïana Antosjina. Marianne Vos, die net als Van Vleuten voor de equipe Ne derland Bloeit rijdt, eindigde als derde. Van Vleuten was dolgelukkig met haar eerste zege in een wereldbe- kerkoers. „Buiten het WK bestaat er geen mooier podium om op te staan dan hier bij de Ronde." De Ronde van Vlaanderen die leek beslist, kreeg op de Muur van Ger- aardsbergen echter een adrenaline- shot van jewelste, met dank aan BERLIJN De carrière van bokskampioene Ro- la El-Halabi is geruïneerd. De 26-ja- rige Duitse werd vrijdagavond in haar kleedkamer in Karlshorst vlak voor een gevecht om de wereldtitel beschoten door haar stiefvader, die tot januari nog haar manager was. De 44-jarige man schoot de boks- ster van dichtbij bewust in haar handen, haar voet en haar knie. De schutter wilde daarna zichzelf doden met zijn wapen. „Maar daar was hij te laf voor", liet het slacht offer gisteren weten in Bild. de verzwakkende Cancellara. Ge plaagd door krampen kwam de Zwitser nog amper vooruit. „Op de Leberg had ik een speciaal mo ment, maar op de Muur stortte mijn wereld in. De kramp schoot in mijn been. Iedereen die Bram Tankink in de E3-prijs heeft ge zien, weet hoe dat voelt", gaf Can cellara een verklaring voor zijn in zinking. „Daar komt bij dat BMC met zes renners jacht op me maak te. Ze zeggen dat ik superman ben, maar alleen in films kan super man altijd overleven", relativeerde Cancellara na de Ronde die hij vooraf niet kon verliezen, maar die uiteindelijk een prooi bleek voor Nick Nuyens. De Belg had zich na de Muur slui penderwijs gemeld in een kop groep van twaalf renners. Nadat demarrages van Philippe Gilbert en Sebastian Langeveld niks had den opgeleverd, waren Nuyens en Sylvain Chavanel de enigen die konden reageren op een laatste stuiptrekking van Cancellara. Nuyens kraakte onder het geweld van de Zwitser, maar begaf niet. „Toen Cancellara de sprint aan ging, moest ik even slikken, maar ik had gelukkig nog genoeg power. Bjarne Riis kent Cancellara door en door. In een sprint klop je hem altijd, had hij me van tevoren ver teld", genoot de bij Rabobank mis lukte Belg intens na van de eerste grote klassieke zege uit zijn car rière. Zeges in onder meer Pa rijs-Brussel (2004), de Omloop het Volk (2005) en Kuurne-Brus- sel-Kuurne (2006) werden gevolgd door een tweede plek in de Ronde van Vlaanderen in 2008. Daarna werd het stil rond de renner die deze zomer voor de derde keer va der wordt. Zo stil, dat Nuyens her en der werd afgeschreven. Op dezelfde dag dat Nuyens Dwars door Vlaanderen won, noemde Katusha-ploegleider lef Braeckevelt hem in een krantenin terview een tweederangsrenner. Nuyens pareerde de kritiek met twee spraakmakende overwinnin gen binnen tien dagen. „Deze over winning plaatst al mijn andere ze ges in een ander perspectief. Ik ben niet de beste renner van het peloton, maar als ik goed ben, moeten ze rekening met me hou den." pagina 28 en 29: Langeveld ziet vijfde plaats als bevestiging ENSCHEDE - FC Twente heeft in de eredivisie het commando overge nomen van PSV. De titelverdedi ger onttroonde zaterdag de lijstaan voerder uit Eindhoven door een zege van 2-0 in de topper in En schede. Theo Janssen was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg. Vooral zijn tweede doelpunt was van grote schoon heid. Met nog vijf duels te spelen, heeft FC Tïvente een voorsprong van twee punten op PSV. Ajax liep drie punten in op de Brabantse ploeg dankzij een overwinning in de Arena tegen Heracles Almelo (3-0). De doelpunten kwamen na de rust op naam van Oleguer, Siem de Jong en Aras ÈOzbiliz. Mounir El Hamdaoui begon in de basis. Ajax staat nu nog drie pun ten achter op PSV en vijf op FC Twente. AZ handhaafde zich op de vierde plaats met een zege bij Feycnoord (0-1). AU) pagina 26 en 27: PSV mist slim- vy heid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59