beter zien voetballen sport 133 Arnemuiden blijft in spoor van Dinteloord Arendskerke legt basis voor zege in eerste helft Patrijzen na vermeende buitenspelgoal de boot in 's Lands Welvaren pakt zonder De Bree en Caudron twee punten maandag 4 april 2011 Nieuwdorp is in de tweede klasse E de ploeg met de meeste doel punten: 53. Dat zijn er elfmeer dan koploper Dinteloord er heeft. Nieuwdorp heeft ook het beste doelsaldo: +20. door llja Hilhorst GOES - De wedstrijd tussen de nummers drie en acht van de twee de klasse E, Nieuwdorp en SSV'65, stond zaterdag vooral in het teken van de familiestrijd tussen vader los en zoon Mitchell van Belzen. De eerste is trainer van Nieuw dorp. Hij versloeg het team van zijn zoon met liefst 4-1. De coach van de bezoekers uit Nieuwdorp werd voor de wedstrijd in Goes door veel toeschouwers be groet In het verleden stond hij in twee periodes voor de groep van SSV'65. „Het is een fijne club. Ik ben weggegaan vanwege mijn werk. Het was erg moeilijk te com bineren. Ik heb heel warme gevoe lens voor deze club." Een wedstrijd tegen zijn vader was niet nieuw voor Mitchell. Eerder dit seizoen werd het 0-1 in Nieuw dorp. Het leidde niet tot spannin gen aan de eettafel. „Mijn vader en ik hebben gewoon gesproken over tactiek", vertelde hij. „Hij is hier trainer geweest. Het is daarom niet nodig om er gesloten in te zijn." In de eerste twintig minuten leek het er nog niet op dat de thuis ploeg zou gaan verliezen. SSV'65 combineerde beter dan Nieuwdorp en het elftal van trainer Alexander van Keulen kreeg grote kansen. Hal verwege de eerste helft sloop er toch wat onnauwkeurigheid in bij de verdediging van SSV'65. Mitchell van Belzen ging niet be paald vrijuit bij de vrije trap door het midden waar het doelpunt van Nieuwdorp-aanvoerder Niels Mul der uit kwam. Na het doelpunt was SSV'65 de weg kwijt. Nog geen tien minuten na de 0-1 veroorzaakte verdediger Michel.de Groote een penalty. Hij kreeg een gele kaart van scheids rechter Gouman. De strafschop Jos van Belzen (rechts) coacht in het duel met SSV'65. van Turan Dogan werd gestopt, maar hij scoorde alsnog uit de re bound. Oefenmeester Jos gebaarde dat Nieuwdorp moest doordrukken. „Als we na twintig minuten met 0-2 achter hadden gestaan, was het niet gek geweest", zei hij eerlijk. „Dan waren we weggespeeld. Maar we stonden wel goed en konden het na de 0-2 ook afmaken." De derde treffer viel namelijk ook nog voor rust. Souliman Abali scoorde na opzichtige fouten in de verdedi ging van SSV'65. In de tweede helft was het vuur van de vermakelijke eerste helft weg. In de 68e minuut besloot SSV' er Van Belzen de bal weer eens naar voren te jassen, waarna Chris- tiaan Boon kon scoren. Tien minu ten later was het geloof in een goe de afloop voorgoed weg bij de thuisploeg. Wederom werd er een bal dwars door de verdediging ge- passt en Perry Lukus kon de 1-4 ma ken. Na afloop sloeg los een vaderlijke arm om de schouders van Mitchell. Hoewel hij niet meer zijn trainer is, had "hij natuurlijk wel op zijn zoon gelet. „Voorafhad ik mijn spelers al gezegd dat ze hem niet moesten la ten opkomen, haha. Normaal ge sproken is hij fantastisch aan de bal, een geweldige voetballer. Ik heb Mitchell wel eens beter gezien dan vandaag. Hij was af en toe non chalant." De woorden van Jos waren zijn zoon niet ontgaan. „Ik ga straks lek ker op stap", zei hij. „Ik hoef van avond echt even niet thuis te zijn." los: „Mitchell leeft niet voor het voetbal. Eigenlijk moet er meer uit komen. Hij is één van de beste spe lers van Zeeland." SSV'65-Nieuwdorp 1-4 (0-3). 22. Niels Mulder 0-1,28. Turan Dogan 0-2, 34. Ferhan Topal 0-3, 68. Christian Boon 1-3, 79. Perry Lukus 1-4. Gele kaart: Michel de Groote (SSV'65). Scheidsrechter: J. Gouman (Ridder kerk). Aantal toeschouwers: 155. ARNEMUIDEN - Arnemuiden won zaterdag met 5-2 van Serooskerke. Door de zege houdt de ploeg van coach Marco Groeneveld druk op koploper Dinteloord. Het verschil tussen beide ploegen blijft vier punten. Ook in de andere duels werd veel gescoord. Duiveland was met 5-2 te sterk voor DFC en Dennie le Comte scoorde drie keer. De Noor mannen zette AZW opzij met 3-2. Arnemuiden-Serooskerke 5-2: Alex de Visser 0-1, Marinus Baas 1-1, Maikel Moerings 2-1, Maikel Moerings 3-1, Marinus Baas 4-1, Marlo Janisse 4-2, Leon van Belzen II 5-2. OostkapeUe-Zwaluwe 2-2: Gijs van der Made 0-1, Giacomo Wattel 1-1, Bart Martha 1-2, Ruben Cappoolse 2-2. DFC-Duiveland 2-5: Barry Steenpoorte 0-1, Dennie le Comte 0-2, Appie Güler 1-2, Dennie le Comte 1-3, Kenneth Kla verweide 2-3, Barry Steenpoorte 2-4, Dennie le Comte 2-5. De Noormannen-AZW 3-2: Gert-Jan Kolijn (eigen doelpunt) 1-0, Ruben van Sluijs 2-0, Gert-Jan Kolijn 2-1, Mustafa Yilmaz 2-2, Mark Minderhoud 3-2. MIDDELBURG - 's-Heer Arendskerke heeft zaterdag in de vierde klasse A met 2-1 gewonnen bij MZVC. De Bevelandse ploeg legde in de eerste helft de basis voor de over winning. Wouter de Kort schoot namens Arendskerke voor rust de bal uit de kluts in het net. Uit eenzelfde situatie maakte Michiel Bouwman de 0-2. Na rust was MZVC feller en kreeg de wedstrijd eindelijk kleur. Het werd nog spannend na de 1-2 van Yoram Rijkse, maar tot een gelijkspel kwam het niet meer. Arendskerke staat na de zege nog altijd vierde. De ploeg heeft zes punten achterstand op koploper Hoedekenskerke. door Joop van den Oudenhoven DEVENTER - Het topteam 's Lands Welvaren hield aan twee speelron des in de eredivisie bandstoten twee punten over. Van Wellse Vae- rt werd met 6-0 gewonnen en la ter op de dag volgde nog een 4-2-nederlaag tegen The City Di- bo. Zonder Peter de Bree en Frédéric Caudron pakte de Beve landse formatie toch nog de helft van het maximale aantal punten. In de ontmoeting tegen Wellse Vaert waren de verschillen in het 47/2 en 71/2 klein. Ian van Krieken won het 47/2 van Ludo Kools met twee punten verschil en Harrie van den Boogaard hield een marge van twintig punten over op René Luijsterburg. Ad Koorevaar maakte de wint compleet met een ruime winstpartij in het bandstoten. In zijn tweede partij had hij liefst 28 beurten nodig voor honderd punten bandstoten, maar hij won wel én als enige van zijn team te gen The City. Van Krieken en Van den Boogaard verloren ruim schoots van respectievelijk Freek Ottenhof in het 47/2 en van Micha van Bochem in het 71/2. maaarrirMtTTni n .i n door Jos van Belzen 'S-HEERENHOEK - De resterende 25 minuten van de eerder dit seizoen door scheidsrechter Harinck ge staakte wedstrijd tussen Patrijzen en Jong Ambon waren boeiend. Ditmaal stond het duel onder lei ding van scheidsrechter Uitterhoe- ve, die beide ploegen één keer tot 1 scoren zag komen. Bij beide treffers was er de verdenking van buiten spel, ook vanwege de vlagsignalen van de grensrechters. Alleen de man met de vlag bij Patrijzen zag zijn signaal echter niet gehono reerd worden, waardoor de Middel burgers met 1-0 wonnen. De wedstrijd werd hervat met een vrije trap voor de bezoekers, maar er kwam geen gevaar uit. Twee mi nuten later was dit wel het geval toen de snelle Martin Waisapy op rechts werd weggestuurd. Zijn in zet ging voor het doel langs. Kort hierna was het wél raak toen Levi Waisapy, die even later ook de 0-2 op zijn schoen had, weer uithaal de: 0-1. Scheidsrechter Uitterhoeve was re soluut in zijn beslissing om het doelpunt goed te keuren, ondanks een vlagsignaal van Henk van den Brink, die hij pas na enige tijd als nog raadpleegde. „Er stonden twee spelers buitenspel bij de pass van achteruit, die leidde tot het doel punt. Daarom bleef ik ook met de vlag omhoog staan. Maar ja, de scheidsrechter reageerde alleen maar dat hij dat dus anders zag", al dus een duidelijke teleurgestelde Van den Brink na afloop. Pas na de 0-1 kwam ook de thuis ploeg wat meer aan aanvallen toe. Het was echter allemaal net wat te slordig en gehaast. Met name Ma rio Mulder onderscheidde zich hier Martin Waisapy (midden) komt oog in oog met Patrijzen-doelman Dries Dijkmans te staan. foto Willem Mieras bij binnen korte tijd in negatieve zin met twee passes waaraan de juiste richting ontbrak, zodat de aanvallen smoorden. Toch leek het allemaal nog goed te komen voor de thuisploeg toen invaller Gabriel Sapulete de bal van dichtbij binnen kopte. Ditmaal kreeg de man met de vlag aan de kant wel gelijk: bui tenspel en dus geen 1-1. Door deze nederlaag van Patrijzen is de rol van de ploeg in de strijd om de tweedeperiodetitel uitge speeld. Jong Ambon nam de twee de plaats vaster in handen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57