onmogelijke missie late 1-1 Goes breekt pas laat de ban sport 131 VC Vlissingen pakt verloren punten terug Kin Doek valt voor FC Dauwendaele maandag 4 april 2011 'Ik moet naar volgende week nu weer proberen de koppies schoon te krijgen, want dit is natuurlijk heel frustrerend voor de ploeg.' Interim-trainer Ruud Pennings door Jan Dagevos RIJSSEN - Bij Hoek werd hoofdtrai ner Gaby Demanet twee weken ge leden op de keien gesmeten en mocht assistent Ruud Pennings het stokje over nemen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen, veronder stelde de clubleiding. Zaterdag werd echter duidelijk dat Hoeks nieuwe man voor een onmogelijke opdracht staat. Ook hij zal Hoek niet kunnen behoeden voor een af tocht uit de topklasse van het ama teurvoetbal. De tijd is te kort en bovendien herbergt zijn ploeg te weinig kwaliteit. Ruud Pennings heeft in amper veertien dagen tijd dan wel voor nieuwe inzichten gezorgd en voor een duidelijk concept gekozen; vooralsnog is hij een illusie armer en nog geen punt rijker. Vorige week ging de thuiswedstrijd tegen Flevo Boys verloren (1-2), zaterdag op sportpark De Koerenbelt in Rijssen gingen de punten ook aan de neus van Hoek voorbij. „We hebben voldoende kansen ge had. Het is sneu dat deze ploeg niet eens beloond wordt", zei Pen nings na de 3-0-nederlaag tegen Excelsior'31. De woorden klonken bekend in de oren. Nog niet zo lang geleden konden dergelijke tek sten ook uit de mond van voorgan ger Demanet worden opgetekend. Dat gebeurde steevast na een wed strijd waarin Hoek de mooiste kan sen om zeep had geholpen en uit eindelijk door persoonlijke fouten ten onder was gegaan. Excelsior'31-Hoek paste prima in dat plaatje. Waar het na 45 minu ten voetballen 2-2 had kunnen staan, was het bij rust 2-0 in het voordeel van de thuisclub. Excel sior'31 speelde niet groots, maar was wel uitermate effectief en pro fiteerde van twee kinderlijke fou ten bij Hoek. In de negentiende minuut schoot Kevin Aman de 1-0 binnen nadat rechtsback Michael Koné veel te snel had toegehapt. Aan de tweede treffer van Karim Chengachi in de 25e minuut had Koné ook schuld. Hij had midden velder Brecht Delbeke op dat mo ment nimmer mogen inspelen. De ploeggenoot had een man in zijn rug. Overigens ging ook Delbeke niet vrijuit. De Belg liet zich veel te simpel aftroeven en dus lag twee tellen later de bal in het doel: 2-0. Het leidde ertoe dat Koné al in de 28e minuut het veld moest rui men. „Ik vond het sneu voor die jongen, maar hij had geen vat op zijn tegenstander", zei Pennings naderhand. Jurgen Landuyt werd de vervanger. De rijzige verdediger leek de schade in eerste instantie te kunnen beperken, maar even na rust liet ook hij zich in de luren leggen door de behendige Kevin Aman. De buitenspeler bediende EXCELSIOR'31 HOEK Kok Van Nieuwenhuijzen Siemelink Koné Lubbers (28. Landuyt) -*(63. Isa) Van Nieuwstadt Bartelds Dildick Gerritsen-Mulkes <=2> De Loof -* (46. David) Delbeke Zwollo Schot Rosink Van Brabander Davina De Jong Nahrwold Pattinama Chengachi -ï>(46. Mahieu) Aman Mendes ^(72. Smit) -i' (78. Bouzambou) Doelpunten 19. Kevin Aman 1-0,25. Karim Cheng achi 2-0,52. Lesley Nahrwold 3-0 Kaarten geen Scheidsrechter P. C. van Gijzen (Goudswaard). Aantal toeschouwers 950 vervolgens op maat Lesley Nahr wold, die van dichtbij de 3-0 bin nenkopte. De boeken konden dicht, de wedstrijd was gespeeld. „Bij 2-0 achtte ik ons nog niet kansloos", zei Pennings. Het was gebaseerd op een eerste helft waar in Hoek qua veldspel best meekon met de nummer zes van de rang lijst. John Schot was de vooruitge schoven pion op het middenveld en hij stuurde de vleugelspelers Nick de long en Mille Mendes ver schillende keren op avontuur. Mendes kreeg zelf twee kansen en leverde één assist af. Tot doelpun ten leidde het echter niet. Mendes schoot eenmaal op de benen van de keeper en raakte een keer de buitenkant van de paal. Dat zijn voorzet in de 23e minuut uiteinde lijk geen goal opleverde, was veel zeggend. Mendes kopte bij de tweede paal de bal uit een vrije trap van Schot knap terug tot bij de mee opgekomen Dildick, die van twee meter afstand de keeper nog niet wist te passeren. „Je vraagt je soms af hoe het het mo gelijk is dat dat soort ballen er niet ingaan", stelde Pennings. De trainer maakte in elk geval niet de fout door te stellen dat het alle maal met pech te maken had. On- fortuin achtervolgt je immers niet 25 wedstrijden lang. Kansen benut ten is een gave en daaraan ont breekt het bij Hoek, net zoals het schort aan voldoende verdedigen de kwaliteiten. „In de hoofdklasse kun je je nog wel eens een fout permitteren", zei Pennings, „maar in de topklasse is een fout meestal een doelpunt." Pennings en de zijnen resten nu nog vijf wedstrijden. Hoewel Hoek nog altijd aan degradatie kan ontsnappen, gelooft niemand daar daadwerkelijk nog in. pagina 34: John Schot: Dat ik naar Lienden ga is grote onzin en bezorgde zijn ploeg alsnog de 1-1. Van der Schee bewees in blessure tijd dat hij niet voor niets van Hou tepen het predicaat beste keeper van Zeeland opgespeld krijgt. Met een geweldige redding op een vrije trap van Franca, voorkwam hij dat zijn ploeg alsnog puntloos bleef. „Ik ben heel tevreden met dit re sultaat", zei Houtepen. Kloetinge-Heerjansdam 1-1 (0-1). 16. Yoeri Rombouts 0-1, 90. Comé Schilperoort 1-1 (strafschop). Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Daan Esser (Kloetinge), Vincent Monster, Joren van de Linden, Andro Franca, Nicky van der Ent (Heerjans- dam). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Timo Jan sen, Maarten van Rosevelt; Roy Mulder, Corné Schilperoort, Daan Esser; Ingmar Quist, Rick Mulder (66. Bart Deprez) en Mark Schuit (46. Justin Ie Conté). MIDDELBURG - Unitas'30-Goes was gisteren het duel van de gemiste kansen. „We hadden met grote cijfers moeten winnen", zei trai ner Gérard de Nooijer over de wedstrijd van de koploper tegen de hekkensluiter. Het werd in Etten-Leur maar 0-2. Ook Terneu- zen pakte drie punten. Unitas'30-Goes 0-2: De Beveland- se zondag-tweedeklasser kreeg in de eerste helft en de fase na rust meerdere opgelegde kansen, maar scoorde niet. Unitas'30 putte daar vertrouwen uit en kreeg ook nog een aantal scoringsmogelijkheden. Eén daarvan kwam op de binnen kant van de paal. Pas in de tachtigste minuut brak Wouter de Craene de ban. Vijf mi nuten na zijn 0-1 verdubbelde Niels Paardekooper de marge. „Het was een fantastisch doel punt", zei De Nooijer. „Hij pikte de bal op rond de middellijn, drib belde richting het doel en stifte de bal van twintig meter over de doel man heen." Met nog zeven duels te gaan heeft Goes nog altijd twee punten voor sprong op Terneuzen. Met Ooster hout (thuis) en RKsv RCD (uit) krijgt Goes in de komende twee duels weer twee laagvliegers als te genstander. Dubbeldam-Terneuzen 1-4: Tom Janssen zorgde na een half uur voor 0-1 en zeven minuten later te kende Can Kiran voor de 0-2. De pas zeventienjarige middenvelder werd op maat bediend door Jordy van Bremen en volleerde de bal in de kruising. Dubbeldam leek door een eigen doelpunt van Roel Alberti terug in de wedstrijd te kunnen komen. Vier minuten na de 1-2 bracht Ki ran de marge echter weer op twee goals. Het slotakkoord was voor Dominique Verlinde. De 34-jarige spits soleerde langs drie tegenstan ders en schoot zijn dertiende com petitietreffer binnen: 1-4. Bij Terneuzen maakte Maik de Wolf na ruim zeven maanden zijn rentree in het eerste elftal. De mid denvelder, die kampte met een knieblessure, viel twintig minuten voor tijd in. Aardenburg-Moerse Boys 0-3: Na de 2-0-thuisnederlaag vorige week tegen 't Zand slaagde de for matie van trainer Robbie de Muyn- ck er opnieuw niet in om op eigen veld te winnen. De bezoekers uit Zundert kwa men op voorsprong uit een makke lijk gegeven strafschop. Stefan Luy- ten schoot vanaf elf meter raak. Acht minuten na de rust kopte Niek Voermans de 0-2 binnen, Jel- le de Vreeze en Dwight van Hulle waren dicht bij de aansluitingstref fer, maar doelman Rob van Over- veld redde bekwaam. Toen Joris Goossens in de 65e minuut van dichtbij de 0-3 binnenschoot, was de wedstrijd gespeeld. MIDDELBURG - FC Dauwendaele is zaterdag gedegradeerd naar de tweede klasse. De hekkensluiter in de eerste klasse nam het op eigen veld op tegen Zaamslag en al vanaf het begin werd duidelijk dat er weinig te halen viel voor de thuis ploeg. Het werd 2-4. Doordat concurrent Terneuzense Boys wel won, is FC Dauwendaele nu officieel gedegradeerd. De Mid delburgse ploeg pakte pas drie punten. FC Dauwendaele-Zaamslag 2-4: Joris Rademakers 0-1, Jordy Bakker 0-2, Bram de Jong 1 -2, Peter Dieleman 1-3, Johan van Rumst 1-4, Stefan Joos- se 2-4. Bruse Boys-Oranje Wit 2-3: Sven Ak kerman 0-1, Marco Ketting 1-1, Ismail Yildirim 1-2, Tom Blomaard 2-2, Arto Dielhoef 2-3. Nivo Sparta-Terneuzense Boys 1-4: Ruud Hoogesteger 0-1, Tim Faassen 0-2, Marco Faassen 0-3, Niels de Haan 1 -3, Marco Faassen 1 -4. Corné Schilperoort (met shirt over het hoofd) wordt bejubeld door zijn me despelers. foto Willem Mieras vlissingen - VC Vlissingen heeft gisteren in de eerste klasse van het zondagvoetbal een knappe thuis overwinning geboekt op koploper Brabantia. De ploeg van Roy Hen- driksen speelde een sterke tweede helft en boog een o-t-achterstand om in een 2-1-zege. Door de winst stijgt VC Vlissingen naar de vierde plaats op de ranglijst. De voetballers van VC Vlissingen wilden gisteren de punten terug pakken die het vorige week door de KNVB werd afgenomen. Op 6 februari werd de wedstrijd tussen Nuenen en Vlissingen gestaakt, omdat de scheidsrechter van dienst zich niet meer veilig voelde. In eerste instantie werd de club uit de eerste klasse C bestraft met twee strafpunten, in hoger beroep werden dat er de afgelopen week drie. De KNVB was namelijk verge ten dat er vorig seizoen ook al een wedstrijd van Vlissingen was ge staakt. VC Vlissingen-Brabantia 2-1: Yori van der Torren 0-1Denny ter Steege 1 -1 Saïd Bouzambou 2-1. Theole-RCS 0-1: Lorenzo de Groot was voor hekkensluiter RCS de matchwinnaar tegen Theole, dat zes plekken hoger staat. Hij scoorde in de 27e minuut. Door de eerste uitzege van het sei zoen heeft: RCS nog een kleine kans om degradatie te ontlopen. Trainer Michel Leonhart: „Ik ben heel blij hiermee. Op een onbe speelbaar veld hebben we goed ver dedigd .en we hebben we eens de nul gehouden. Met de complimen ten aan ons centrale duo Alfaro Pentury en Benjamin Verwest." Theole-RCS 0-1 (0-1). 27. Lorenzo de Groot 0-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55