sport 129 bevestiging José Mourinho verliest na negen jaar weer eens een thuisduel India iro extase door wereldtitel cricketers Gebroken sleutelbeen Kroon maandag 4 april 2011 Karsten Kroon heeft gisteren bij een val in de Ronde van Vlaanderen zijn linkersleutelbeen gebroken. Kroon was na zijn val, een kleine honderd kilometer voor de finish, afgevoerd naar een ziekenhuis in Ronse. door Wilber Hack door Patrick Delait MEERBEKE - Een tactisch plan had Sebastian Langeveld niet meer toen hij in de finale van de Ronde van Vlaanderen met de crème de la crème van de kasseienspecialis ten om de overwinning vocht. Vol ledig in de lijn van het onvoorspel bare koersverloop van de 95ste edi tie reed de Raborenner na de Muur van Geraardsbergen vooral op instinct. Op vier kilometer van de streep in Meerbeke bracht deze strijdwijze hem zowaar even in winnende po sitie. Langeveld twijfelde niet toen hij zijn elf medevluchters even pas op de plaats zag maken. Meer dan enkele tientallen meters voor sprong was de renner uit Lisse ech ter niet gegund. „Ik moest iets pro beren. Ik ben niet traag in de sprint, maar met rappe mannen als Boonen en Gilbert in de kop groep, was ik toch kansloos ge weest", aldus Langeveld die als vijf de en beste Nederlander over de streep kwam. Van teleurstelling was bij de 26-ja- rige Raborenner geen sprake. Inte gendeel. Na zijn overwinning in de Omloop het Nieuwsblad voel de zijn prestatie in Vlaanderens Mooiste als een bevestiging. Dat Langeveld in de finale plots in de schijnwerpers stond, was gezien het koersverloop niettemin verras send. Fabian Cancellara ging op de Leberg zo verwoestend tekeer dat de koers al in een vroeg stadium leek gelopen. Langeveld raakte ech ter niet in paniek. Zijn eerdere deelnames aan Vlaanderens Mooi ste hadden hem geleerd dat de kaarten doorgaans pas echt wor den geschud op de Muur van Ger aardsbergen. Het is een ongeschreven wet die zelfs Cancellara niet aan zijn laars kan lappen, vond Langeveld. Hij was niet de enige Rabobankrenner die zich in gunstige zin liet opmer ken. Lars Boom bepaalde lange tijd mee het beeld van de koers. Na de Eikenberg reed hij met Syl- vain Chavanel en Boasson Hagen enige tijd in een kopgroep. Toen het geweld op de Muur losbarstte, moest Boom echte passen. Hoe wel hij er nog altijd niet in is ge slaagd om in een grote klassieker tot het einde mee te doen voor de overwinning, was Boom tevreden over zijn prestatie. „Ik heb een goed gevoel. Ik heb me laten zien en ook als ploeg hebben we het goed gedaan." Boom finishte als 37ste in een pelo ton dat op 1.24 minuut van win naar Nuyens arriveerde. Zijn ploeg maats Maarten Wynants en Den nis van Winden eindigden in de zelfde groep. Was Sebastian Langeveld niet on der de indruk van de krachtsexplo sie van Cancellara, voor Vacanso- leilrenner Björn Leukemans stond het vast dat de koers was gereden toen de Zwitser er op de Leberg als een raket vandoor ging. De Vla ming snapte er niks van dat Can cellara op de Muur weer werd ge grepen. „Ik dacht dat hij een spelle tje speelde en er even verder weer een patat op zou geven. Maar blijk baar was het beste er toch vanaf bij hem." Leukemans weerde zich in finale tot het uiterste, maar toen Cancel lara, Nuyens en Chavanel mee kreeg in zijn kielzog, was zijn lied je uitgezongen. De Belg finishte als zevende en deed daarmee een stuk beter dan zijn ploegmaat Stijn Devolder. De tweevoudige winnaar van Vlaanderens Mooiste kwam op de Oude Kwaremont in de problemen, kwam daarna nog even terug, maar verdween in de fi nale in de anonimiteit. DEN HAAG/MADRID - Na een onge looflijke periode van negen jaar kwam er zaterdagavond in stadion Bernabeu in Madrid voor José Mourinho een einde aan een serie van 150 wedstrijden zonder thuis nederlaag. Met Real Madrid ver loor de coach met 0-1 van Spor ting Gijón, Omdat Barcelona met dezelfde cijfers bij Villarreal won, lijkt de strijd om het Spaanse kam pioenschap beslist. Het verschil tussen beide clubs is nu acht pun ten. Mourinho had op 23 februari 2002 voor het laatst een thuiswedstrijd verloren. Beira Mar kwam toen met 3-2 winnen bij FC Porto. Met de Portugese club, Chelsea, Inter Milaan en Real Madrid won Mou rinho daarna 125 thuiswedstrijden en speelde 25 keer gelijk. Miguel de las Cuevas gaat de boe ken in als de speler die een einde maakte aan de succesreeks van de coach uit Setubal. Het beëindigen van de recordreeks hield Mourinho niet zo bezig. De trainer van Real Madrid wachtte gespannen de verrichtingen van Barcelona - met Ibrahim Afellay in de basis - bij Villarreal af. Na het doelpunt van Gerard Piqué zette hij een dikke streep door de kam pioenskansen van Real Madrid. „Een achterstand van acht punten BUHENUNDS2BHE5 BELGIË Play-offs om kampioenschap: AA Gent-Club Brugge 1-1, Anderlecht-Standard Luik 1-3, Genk-Lokeren 2-1. RCGenk 1-35 Standard Luik 1-28 Anderlecht 1 -33 Club Brugge 1 -28 AA Gent 1-30 SC Lokeren 1-25 DUITSLAND Bayern München-Borussia Mönchengladbach 1-0, Werder Bremen-VfB Stuttgart 1-1, Borus- sia Dortmund-Hannover 96 4-1, Mainz 05-Frei- burg 1-1, Kaiserslautern-Bayer Leverkusen 0-1, Hoffenheim-Hamburger SV 0-0, 1. FC Köln- Nürnberg 1-0, VfL Wolfsburg-Eintracht Frank furt 1-1. Bor. Dortmund 28-65 1. FC Köln 28 -35 B. Leverkusen 28-58 Schalke 04 27-33 Bayern M. 28-51 Werder Br. 28-33 Hannover 96 28-50 Eintracht Fr. 28-32 goed maken in de resterende wed strijd, dat is echt onmogelijk", zei Mourinho, die door Real Madrid is aangesteld om de hegemonie van de Catalanen te doorbreken. Voor de verrassende nederlaag van Real Madrid had hij wel een ver klaring. „Door het ontbreken van Benzema, Marcelo, Xabi en Ronal- do misten we teveel creatieve men sen. Van de creatieve spelers was al- leen Ozil nog over. Dan is een an dere speelstijl vereist. Het ontbrak ons ook aan het nodige geluk." Real Madrid zag in de openingsfa se een treffer van Ricardo Carval- ho terecht afgekeurd. Angel di Ma ria schoot voorlangs. Een kopbal van Sami Khedira ging net naast. Daarna gebeurde er een hele tijd niets meer. Pas na het doelpunt van voorma lig Atletico Madrid-speler De las Cuevas drong Real Madrid weer aan. Khedira en Gonzalo Higuain, die als invaller zijn rentree maakte, waren nog dicht bij een gelijkma ker. Maar zij slaagden er niet in om het record van Mourinho over eind te houden. Real kan morgen tegen Tottenham Hotspur in de Champions League revanche ne men. •Bij Barcelona nadert het einde van het tijdperk van Josep Guardiola. De coach tekende onlangs voor één jaar bij, maar kondigde aan dat dat ook zijn laatste seizoen zal FSV Mainz 05 28-45 Kaiserslautem 28-31 FC Nurnberg 28-42 VfB Stuttgart 28-30 Hamburger SV 28-41 St. Pauli 27 -28 SC Freiburg 28-38 Wolfsburg 28-28 Hoffenheim 28-37 Borussia MG 28-23 ENGELAND West Ham-Man. United 2-4, Birmingham-Bol- ton 2-1, Everton-Aston Villa 2-2, Newcast- le-Wolverhampton 4-1, Stoke City-Chelsea 1-1, West Bromwich-Liverpool 2-1, Wigan-Tot- tenham 0-0, Arsenal-Blackburn 0-0, Ful- ham-Blackpool 3-0, Man. City-Sunderland 5-0. Man. United 31-66 Stoke City 31-38 Arsenal 30-59 Sunderland 31-38 Man. City 31-56 West Brom 31-36 Chelsea 30-55 Birmingham C. 30-34 Tottenham 30-50 Blackburn 31-34 Liverpool 31-45 Aston Villa 31-34 Everton 31 -41 Blackpool FC 31 -33 worden. „Het getuigt van moed dat Barcelona het aandurft om zo lang dezelfde coach te laten zitten. Maar eens is het voorbij", zei Guar diola. „Er komt een moment dat de spelers zich gaan ergeren aan mijn aanpak." Guardiola won al acht hoofdprij zen met Barcelona en is dit sei zoen met de club nog in de race voor de landstitel, de Spaanse be ker en de winst van de Cham pions League. In Engeland had Manchester Uni ted een goed weekeinde. De koplo per won zelf, na een achterstand van 2-0, met 4-2 van West Ham United en constateerde tevreden dat achtervolger Arsenal later twee punten verspeelde tegen Black burn Rovers (0-0). Arsenal heeft zeven punten minder, maar nog een wedstrijd in te halen. Chelsea zakte naar de vierde plaats. De ploeg speelde zelf teleur stellend gelijk tegen Stoke City (1-1), waarna Manchester City (5-0 tegen Sunderland) over de Londe- naren heen wipte. City staat wel tien punten achter op de grote buurman. Napoli nam in Italië de tweede plaats over van Internazionale. De ploeg uit Zuid-Italië won in een spectaculaire wedstrijd met 4-3 van subtopper Lazio Roma. Inter verloor de stadsderby tegen AC Mi lan met liefst 3-0. Bolton 31-40 West Ham 31-32 Newcastle 31 -39 Wolverhampt. 31 -32 Fulham 31-38 Wigan Athletic 31 -31 SPANJE Real Madrid-Sporting Gijon 0-1, Getafe-Valen- cia 2-4, Villarreal-Barcelona 0-1, Sociedad-Her- cules 1 -3, Espanyol-Santander 1 -2, Levante-Ma- laga 3-1, La Coruna-Mallorca 2-1, Sevilla-Real Zaragoza 3-1 Barcelona 30-81 R. Santander 30-36 Real Madrid 30-73 Osasuna 29-35 Valencia 30-57 Sporting Gijon 30-35 Villarreal 30-54 Real Sociedad 30-35 Sevilla 30-45 Getafe 30-34 Espanyol 30 -43 Dep. la Coruna 30 -34 Athl. Bilbao 29-42 Real Zaragoza 30-30 Atletico M. 29-39 Hercules CF 30-29 Levante 30-38 Malaga 30-29 Real Mallorca 30-38 UDAImeria 29-26 MUMBAI - Het Indiase cricketelftal is voor eigen publiek wereldkampi oen geworden, voor de tweede keer, na 28 jaar wachten. De favo riet versloeg Sri Lanka in Mumbai met zes wickets. De Sri Lankanen waren begonnen met batten, ha de nodige opschud ding bij de toss. Het geldstuk moest twee keer worden opge gooid, omdat in de oorverdovende herrie onduidelijk bleef of captain Kumar Sangakkara kop dan wel munt had gezegd. Referee Jeff Cro we besloot opnieuw te tossen. Dit maal won Sangakkara wel officieel en werd India tot eerst bowlen ver oordeeld. Sri Lanka sloot zijn innings af op 274/6, met veel dank aan Mahela Jayawardena, die 103 not out (op 88 ballen) liet noteren. Het aan zienlijke totaal van de 'kleine broer' verontrustte de Indiase lief hebber toch enigszins. India moest in de laatste vijf overs nog dertig runs maken. Dhoni zorgde voor de gigantische ontlading met kost bare hulp van Singh, die na zijn en tree de eerste drie ballen niet goed wist te raken en de volgende voor vier over de boundary joeg. Samen lieten ze een groot en dicht bevolkt land exploderen van vreug de. Tendulkar, topscorer aller tij den, sprak na afloop van het geluk kigste moment van zijn leven. De 'Kleine Meester', die op zijn zestiende debuteerde en nu bijna 38 is, verliet op de schouders van zijn ploeggenoten het veld. „Ik ben hun veel dank verschuldigd", stamelde de vedette met vochtige ogen. „Zij waren fantastisch. Deze tranen zijn van vreugde, dus ik schaam me er niet voor dat ik huil. De World Cup winnen... Iets mooiers bestaat niet." Sachin Tendulkar wordt door zijn ploeggenoten op de schouders genomen na het behalen van de wereldtitel. foto Saurabh Das/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53