Zeeland PZC li, Goes wil fietspaden polder verlichten Wedstrijdje BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 VEILIGHEID Gemeente weet pas in najaar of veiliger fietsroutes buiten bebouwde kom mogelijk zijn Zeeuwse trekpaarden eggen voor Zeeuwse Vlegeltarwe Kitesurfers gewond op Westerschelde almanak Maandag 4 april 2011 Bevelandse musea doen hun best om op te vallen Minister van Justitie opent tentoonstelling in Galerie T Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes weet pas dit najaar of het mogelijk is fietsroutes buiten de bebouwde kom te verlichten. Uit 's-Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke en Wolp- haartsdijk klinkt de roep om de aardedonkere routes (beter) te ver lichten. Het gaat dan met name om paden die van Goes naar de dorpen lopen. De verzoeken waren voor wethou der Loes Meeuwisse (WD, ver keer) aanleiding om in september vorig jaar tijdens de Autovrije Dag een lans voor dat idee te breken. Sindsdien is het stil aan dat front. Meeuwisse zegt dat dit komt door een tijdelijk gebrek aan ambtelijke capaciteit. Het plan wordt wel op genomen in de nieuwe Fietsnota, die dit najaar verschijnt. Twee belangrijke zaken moeten de komende maanden wqrden onder zocht. De eerste: wil waterschap Scheldestromen meewerken aan verlichte-fietsroutes in de polder? De fietspaden buiten de bebouw de kom zijn immers grotendeels in beheer bij het waterschap. Ten tweede: kan de gemeente Goes er geld voor vrijmaken? Voor heen bekostigde de gemeente dit soort extraatjes uit onderhouds budgetten voor wegen. Door de be zuinigingen - Goes moet het vanaf 2014 structureel met 8 miljoen eu ro minder doen - zijn die potjes flink afgeroomd. „We zullen moe ten nagaan wat het verlichte van fietspaden buiten de kommen kost en of we daar ergens geld voor kunnen vinden", zegt wet houder Meeuwisse. Hét waterschap hanteert het prin cipe 'dat polders 's avonds en 's nachts zoveel mogelijk donker die nen te blijven. Verlichte fietspaden passen niet in dat beleid. Volgens Meeuwisse zijn technische oplos singen beschikbaar die aan dat be leid tegemoet komen. „Er zijn lichtmasten die aangaan als een fietser nadert en weer doven als hij voorbij is." Daarnaast wordt bekeken of nieu we fietspaden moeten worden aan gelegd. Er zijn tenslotte wijken bij gekomen, ook in de dorpen. 'S-GRAVENPOLDER - De Zwaakse Weel boodt telandschap. Vijf spannen Zeeuwse Trekpaar- de eg en de zaaimachine voor de Zeeuwse Vle- de akker aan het Groenewegje oogstrijp zijn. fietsers zaterdag een extra attractie in het len- den liepen er hun flanken in het zweet voor geltarwe. Op 9 augustus moet het gewas op foto Willem Mieras mmsMsaammmm BORSSELE Twee kitesurfers zijn zaterdagmid dag door de KNRM uit het water van de Westerschelde gered. De twee, een Belg en een Fransman, raakten in problemen ter hoogte van de kerncentrale Borssele. De ki tesurfers lagen zeker drie kwartier in het zeven graden koude water voor de reddingsboot hen aan boord kon nemen. Door de sterke stroming konden ze zwemmend de kust niet bereiken. De Belg is met tekenen van onderkoeling naar het ziekenhuis Goes gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Iwan werd 9 en dat moest gevierd worden. Samen met 7 uitgelaten jon gens toog moeder naar een overdekte speeltuin in Vlissingen voor het nodi ge vermaak. Aan het eind van de middag keerde het gezelschap terug en je zou verwachten dat de heren moe en wat rustiger dan op de heen weg in de auto zaten. Maar niets was minder waar. De adrenaline vloeide nog rijkelijk, behalve bij één jongen. Het mannetje zat stilletjes op de achterbank voor zich uit te kijken. Moeder keek af en toe schuins naar hem begon zich na een tijdje toch wat ongerust te voelen. Of hij het wel naar zijn zin had gehad, vroeg ze nog. la hoor, knikte de jongen, maar zei verder niets, de hele weg lang. Tot het moment dat de auto bij zijn huis stopte om hem af te zetten. Triomfantelijk riep de stille: „Ik heb gewonnen!" Hij was namelijk de eni ge die het wedstrijdje 'wie het langst zijn mond kan houden' niet na twee seconden al was vergeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49