in Bruinisse sport 133 Doelman Van Ast is de uitblinker bij winnend Brouwershaven Tweedeklasser Goes maakt geen fout Lees alles over de Zeeuwse Voetbal Awards maandag 4 april 2011 www.pzc.nl/ZVA 'De nacompetitie is, denk ik, nu nog het hoogst haalbare' Trainer Ronald van Oeveren door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het witte zomertenue waarin Bruse Boys zaterdag Oran je Wit te lijf ging bleek geen garan tie voor succes. Sterker nog, de 2-3-uitslag vergrootte de Bruse zor gen en de thuisploeg trok kort na afloop zelf nog witter weg. De nederlaag was niet het enige wat Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren te verwerken kreeg. De 4-1-zege van Temeuzense Boys bij Nivo Sparta zorgde voor een flinke tik na. „Ook dat nog", ver zuchtte hij. De Zeeuws-Vlaamse ploeg naderde Bruse Boys in de eerste klasse C van het zaterdags- voetbal tot op één punt en bracht de spanning onderin terug. Van Oeveren: „De nederlaag tegen Oranje Wit komt hard aan. We zijn toch met een heel goed gevoel aan deze wedstrijd begonnen. Maar deze jongens zijn zo effec tief!" Juist het verschil in doeltreffend heid maakte het verschil tussen de twee ploegen, al had Oranje Wit individueel ook wel meer kwali teit. „Die rechtsbuiten (Ismail Yil- dirim) zou in het betaalde voetbal niet misstaan", vond Van Oeveren. Zijn ploeg miste ook tegen Oranje Wit de sluipmoordenaar die in 'de zestien' de trekker weet over te ha len. „Wij hadden hier meer uit moeten halen", keek Thomas Groe- neveld terug. „Wij hebben iets te veel de lange bal gespeeld, maar ik vond ons zeker niet de mindere." Middenvelder Tom Blomaard sloot zich daarbij aan. „Wij maken het niet af en zo gaat het de hele competitie al. Dat gaat ons nek ken, want de punten zijn belang rijk." De ranglijst van de eerste klasse C zette die woorden luister bij. Dau- wendaele degradeert, maar wie volgt als tweede? De nummer voorlaatst, Terneuzense Boys, is Bruse Boys tot op één punt gena derd. De Zwerver, Roda Boys en Schelluinen gaan met de twee Zeeuwse ploegen strijden om de veilige negende plaats. Al na drie minuten scoorde Sven Akkerman de o-i. Groeneveld had in de negende minuut de 1-1 op zijn schoen, maar mikte net naast. Marco Ketting trof in de 25e, mi nuut, na verlengen van Peter Wil- lemse, wel doel. Een minuut later verzuimden Ge orge Geluk en Groeneveld om Bru op voorsprong te zetten. Yildirim liet, na de mooiste aanval van de middag, even later zien hoe het wel moet. Hij zette twee tegenstan ders te kijk en haalde verwoestend uit: 1-2. Zes minuten na rust kopte Tom Blommaard uit een vrije trap van Mats Willemse de 2-2 binnen. Lang duurde de Bruse vreugde niet, want Johan Vroegindeweij kopte een bal in de voeten van Ar- to Dielhoef die vervolgens dank baar profiteerde: 2-3. Zelfs een overtalsituatie, na een rode kaart voor Wesley Van Zeben wegens natrappen, hielp Bruse Boys niet meer aan de zo vurig gewenste der de goal. Bruse Boys - Oranje Wit 2-3 (1-2). 3. Sven Akkerman 0-1, 25. Marco Ketting 1 -133. Ismail Yildirim 1 -2, 51Tom Blomaard 2-2, 55. Arto Dielhoef 2-3. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Rode kaart: 60. Wesley van Zeben (Oranje Wit). Gele kaart: Marco Ket ting (Bruse Boys) en Sven Akkerman (Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 195. Bruse Boys: Rick Postema, Jasper Maas kant, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Berge (63. Jan-Peter Dekker), Mar co Ketting, Tom Blomaard, Thomas Groeneveld, Robin Meertens, George Geluk, Peter Wiilemse en Mats Willem- se. Een doelpoging van Brouwershaven verdwijnt, tot opluchting van Kruiningen-speler Jimmy Fens, voorlangs. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Brouwershaven on derscheidde zich in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal door een knappe 3-1-overwinning in en tegen Kruiningen. Door de zesde seizoenszege heeft de ploeg van trainer Ed van Lent de achtste plaats weer in het vizier. Mevo ver loor op eigen veld met 5-1 van DVO'6o. Zonder te spelen werden koploper Halsteren en Zierikzee de winnaars van het weekend. SPS hield Vosmeer op 3-3 waardoor Halsteren, met één duel meer ge speeld, nu vijf punten voorsprong heeft op de nummer twee. Zierik zee volgt op zes punten. Kruiningen-Brouwershaven 1-3: Ivo Fonteine kopte Brouwersha ven na dertien minuten naar 0-1. Daarvoor had Arno van de Berge de score namens Kruiningen al moeten openen. Na de 0-1 werd een inzet van Gert-lan van de Pol door Clement van Splunder van de doellijn gered. Brouw-doelman Meivin van Ast ronselde daarna een vrije trap van Jimmy Fens uit de kruising. In de 31e minuut stond Van Ast aan de basis van de 0-2. Zijn uittrap werd door Krui- ningen-verdediger Thomas Paau- we verkeerd geïnterpreteerd waar door Nicolai Vos als winnaar uit het duel kwam en de tweede Brouwse goal maakte. Op slag van rust weerhield Van Ast Jeff Herwig van een treffer. Na rust onderscheidde Van Ast zich nog een paar maal, maar in de 85e minuut leidde zijn enige foutje tot de 1-2 van Edwin van Houte. Waar Kruiningen nog probeerde aan te dringen, besliste Brouwers haven met een counter het duel. Pieter Kristalijn onderschepte de bal en stuurde met een sublieme pass Patrick Berrevoets weg. Hij scoorde vervolgens de 1-3. Mevo-DVO'6o 1-5: De zestiende seizoensnederlaag van Mevo kreeg in de eerste helft al gestalte. Na een helft keek de ploeg van leider Huib Smits al tegen een 0-3-achter- stand aan. Ben de Lange opende de score en door goals van Martijn van Steen liep de Roosendaalse ploeg verder uit. Mevo was ook dicht bij een treffer, maar een doel poging van Adriaan Wandel be landde op de lat. Na rust kwam de thuisploeg wel aan scoren toe. Erik Tromper ging op de DVO-doel- man af De keeper keerde Trom pers inzet, maar in de rebound zorgde Matthijs Heeres toch voor de 1-3. Na de treffer leefde Mevo op en via Leon Groenleer en Pie ter van de Neut (schot op de paal) kreeg de ploeg kansen op de aan- sluitingstreffer. DVO bepaalde de eindstand via Robin Simons en Ben de Lange op 1-5. SPS-Vosmeer 3-3. Nordin Benjilali 0-1, Rachid Bouhoudane 0-2, Willem Bevel ander 1-2, Adderahin El Fadiii 1-3, Hil- bert van Akkeren 2-3 en 3-3. Rode kaart: Nordin Benjilali en Monaim El Bousaksaki (beiden Vosmeer). MIDDELBURG - Unitas'30-Goes was gisteren het duel van de gemiste kansen. „We hadden met grote cijfers moeten winnen", zei trai ner Gérard de Nooijer ovér de wedstrijd van de koploper tegen de hekkensluiter. Het werd in Etten-Leur maar 0-2. Ook achter volger Terneuzen pakte drie pun ten. Aardenburg verloor thuis van Moerse Boys. Unitas'30-Goes 0-2: De Beveland- se zondag-tweedeklasser kreeg in de eerste helft en de fase na rust meerdere opgelegde kansen, maar scoorde niet. Unitas'30 putte daar vertrouwen uit en kreeg ook nog een aantal scoringsmogelijkheden. Eén daarvan kwam op de binnen kant van de paal, maar verdween niet achter de Goese goalie. Pas in de 80e te minuut brak Wou ter de Craene de ban. Vijf minu ten na zijn 0-1 verdubbelde Niels Paardekooper de marge. „Het was een fantastisch doelpunt", zei De Nooijer. „Hij pikte de bal op rond de middellijn, dribbelde richting het doel en stifte de bal van twin tig meter over de doelman heen." Met nog zeven duels te gaan heeft Goes nog altijd twee punten voor sprong op Terneuzen. Met Ooster hout (thuis) en RKsv RCD (uit) krijgt Goes in de komende twee duels weer twee laagvliegers als te genstander. Tussendoor treft men nog VCK in de kwartfinales van de districtsbeker. Aardenburg-Moerse Boys 0-3: Na. de 2-0-thuisnederlaag vorige week tegen 't Zand slaagde de for matie van Robbie de Muynck er opnieuw niet in om op eigen veld te winnen. Moerse Boys won vrij eenvoudig met 3-0. De bezoekers uit Zundett kwamen op voor sprong uit een makkelijk gegeven strafschop. Stefan Luyten schoot vanaf elf meter raak: 0-1. Acht mi nuten na de rust kopte Niek Voer- mans de 0-2 binnen. Jelle de Vreeze en Dwight van Hulle wa ren dicht bij de aansiuitingstreffer, maar doelman Rob van Overveld redde bekwaam. Toen Joris Goos- sens in de 65e minuut van dichtbij de 0-3 binnenschoot, was de wed strijd gespeeld. Aardenburg drong daarna nog aan maar de overtui ging in een goed resultaat ontbrak. Dubbeldam-Terneuzen 1-4: Ter neuzen vierde gisteren een klein feestje. De zondag-tweedeklasser boekte op bezoek bij Dubbeldam een overtuigende zege (1-4) en ver zekerde zich daarmee zo goed als zeker van de tweede-periodetitel. Tom Janssen zorgde gisteren na een half uur voor o-t en zeven mi nuten later tekende Can Kiran voor de 0-2. Dubbeldam leek door een eigen doelpunt van Roel Alberti terug in de wedstrijd te kunnen komen. Vier minuten na de 1-2 bracht Ki ran de marge echter weer op twee goals, door een corner van Janssen in de kruising te koppen. Het slot akkoord was voor Dominique Ver linde. Aardenburg-spits David van Kerschaver (rechts) probeert Moerse Boys-aan voerder Ronald Rombouts te passeren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47