onmogelijke missie sport 31 Kloetinge haalt opgelucht adem RCS pakt eerste drie punten buitenshuis maandag 4 april 2011 'Ik moet naar volgende week nu weer proberen de koppies schoon te krijgen, want dit is natuurlijk heel frustrerend voor de ploeg.' Interim-trainer Ruud Pennings door jan Dagevos rijssen - Bij Hoek werd hoofdtrai ner Gaby Demanet twee weken ge leden op de keien gesmeten en mocht assistent Ruud Pennings het stokje over nemen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen, veronder stelde de clubleiding. Zaterdag werd echter duidelijk dat Hoeks nieuwe man voor een onmogelijke opdracht staat. Ook hij zal Hoek niet kunnen behoeden voor een af tocht uit de topklasse van het ama teurvoetbal. De tijd is te kort en bovendien herbergt zijn ploeg te weinig kwaliteit. Ruud Pennings heeft in amper veertien dagen tijd dan wel voor nieuwe inzichten gezorgd en voor een duidelijk concept gekozen; vooralsnog is hij een illusie armer en nog geen punt rijker. Vorige week ging de thuiswedstrijd tegen Flevo Boys verloren (1-2), zaterdag op sportpark De Koerenbelt in Rijssen gingen de punten ook aan de neus van Hoek voorbij. „We hebben voldoende kansen ge had. Het is sneu dat deze ploeg niet eens beloond wordt", zei Ruud Pennings na de 3-0-neder- laag tegen Excelsior'31. De woor den klonken bekend in de oren. Nog niet zo lang geleden konden dergelijke teksten ook uit de mond van voorganger Demanet worden opgetekend. Dat gebeurde steevast na een wedstrijd waarin Hoek de mooiste kansen om zeep had ge holpen en uiteindelijk door per soonlijke fouten ten onder was ge gaan. Excelsior'31-Hoek paste pri ma in dat plaatje. Waar het na 45 minuten voetballen 2-2 had kun nen staan, was het bij rust 2-0 in het voordeel van de thuisclub. Ex celsior'31 speelde niet groots, maar was wel uitermate effectief en pro fiteerde van twee kinderlijke fou ten bij Hoek. In.de negentiende minuut schoot Kevin Aman de 1-0 binnen nadat rechtsback Michael Koné veel te snel had toegehapt. Aan de tweede treffer van Karim Chengachi in de 25e minuut had Koné ook schuld. Hij had midden velder Brecht Delbeke op dat mo ment nimmer mogen inspelen. De ploeggenoot had een man in zijn rug. Overigens ging ook Delbeke niet vrijuit. De Belg liet zich veel te simpel aftroeven en dus lag twee tellen later de bal in het doel; 2-0. Het leidde ertoe dat Koné al in de 28e minuut het veld moest ruimen. „Ik vond het sneu voor die jongen, maar hij had geen vat op zijn tegenstander", zei Pen nings naderhand. Jurgen Landuyt werd de vervanger. De rijzige ver dediger leek de schade in eerste in stantie te kunnen beperken, maar even na rust liet ook hij zich in de luren leggen door de behendige Kevin Aman. De buitenspeler be diende vervolgens op maat Lesley EXCELSI0R'31|H0EK BES Kok Van Nieuwenhuijzen Siemelink Koné Lubbers (28. Landuyt) (63. isa) Van Nieuwstadt Bartelds Dildick Gerritsen-Mulkes °i"- De Loof (46. David) Delbeke Zwollo Schot Rosink Van Brabander Davina De Jong Nahrwold Pattinama Chengachi HK46. Mahieu) Aman Mendes »^(72. Smit) •••-<■ (78. Bouzambou) Doelpunten 19. Kevin Aman 1 -0,25. Karim Cheng achi 2-0,52. Lesley Nahrwold 3-0 Kaarten geen Scheidsrechter P. C. van Gijzen (Goudswaard). Aantat toeschouwers 950 Nahrwold, die van dichtbij de 3-0 binnenkopte. De boeken konden dicht, de wedstrijd was gespeeld. „Bij 2-0 achtte ik ons nog niet kansloos", zei Pennings. Het was gebaseerd op een eerste helft waar in Hoek qua veldspel best meekon met de nummer zes van de rang lijst. Spelbepaler John Schot stuur de de vleugelspelers Nick de Jong en Mille Mendes verschillende ke ren op avontuur. Mendes kreeg zelf twee kansen en leverde één assist af Tot doelpun ten leidde het echter niet. Mendes schoot eenmaal op de benen van de keeper en raakte een keer de buitenkant van de paal. Dat zijn voorzet in de 23e minuut uiteinde lijk geen goal opleverde, was veel zeggend. Mendes kopte bij de tweede paal de bal uit een vrije trap van Schot knap terug tot bij de mee opgekomen Dildick, die van twee meter afstand de-keeper nog niet wist te passeren. „Je vraagt je soms af hoe het het mo gelijk is dat dat soort ballen er niet ingaan", stelde Pennings. De trainer maakte in elk geval niet de fout door te stellen dat het alle maal met pech te maken had. On- fortuin achtervolgt je immers niet 25 wedstrijden lang. Kansen benut ten is een gave en daaraan ont breekt het bij Hoek, net zoals het schort aan voldoende verdedigen de kwaliteiten. „In de hoofdklasse kun je je nog wel eens een fout permitteren", zei Pennings, „maar in de topklasse is een fout meestal een doelpunt." Pennings en de zijnen resten nu nog vijf wedstrijden. Hoewel Hoek nog altijd aan degradatie kan ontsnappen, gelooft niemand daar daadwerkelijk nog in. „Elk tikje dat we in deze fase krijgen, is een tik", zei Pennings veelbetekenend. pagina 34: John Schot: Dat ik naar Lienden ga is grote onzin door Ron de Waal kloetinge - Op het moment dat vrijwel iedereen zich had neerge legd bij een nederlaag viel toch nog de gelijkmaker. In de slotminuut mocht Comé Schilperoort vanaf elf meter aanleggen om Kloetinge nog aan een felbegeerd punt te hel pen tegen Heerjansdam. De aan voerder bezweek niet onder de enorme druk: 1-1. De opluchting aan Bevelandse kant was enorm na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Wattel uit Serooskerke. Alles wat Kloetin ge heette, besefte dat het 1-1-gelijk- spel het hoogst haalbare was zater dagmiddag. Ook trainer Cees Houtepen had even tijd nodig om bij te komen van de manier waarop zijn ploeg ontsnapte aan een pijnlijke thuisne derlaag. „Ik sta nog te trillen", be kende de trainer. „Meer zat er abso luut niet in. Daarom is de opluch ting ook zo groot." Vooral op het gebied van ervaring en fysiek moest de jeugdige equipe van Houtepen het afleggen- tegen Heerjansdam. „Daarom is het geweldig voor die jonge gasten dat ze voor die enorme strijdlust toch nog beloond worden", com plimenteerde de trainer zijn spe lers. Al heel vroeg in de wedstrijd kwam Kloetinge met de schrik vrij toen Jeroen Wolfin kansrijke posi tie volkomen over de bal heen maaide..Het antwoord van Kloetin ge liet niet lang op zich wachten. Ingmar Quist was echter, in korte tijd, tot tweemaal toe niet in staat om de openingstreffer te produce ren. In het eerste kwartier had Kloetin- ge-keeper Jaco van der Schee nog vrijwel niets te doen, maar zijn eer ste werk was wel meteen de bal uit het net halen. De behendige Andro Franca kreeg van Maarten van Rosevelt alle tijd om de bal het strafschopgebied in te spelen, maar Yoeri Rombouts kreeg zo mogelijk nog meer tijd en ruimte om de bal aan te nemen en te draaien. Met een prachtig schot in de bovenhoek was de goalie vol strekt kansloos: 0-1. Ondanks verwoede pogingen van Kloetinge kostte het Heerjansdam, vooral door het surplus aan fysiek, weinig moeite om de voorsprong vast te houden. De jonge Kloetin- ge-verdediger Timo Jansen moest tot tweemaal toe nog handelend optreden om een gevaarlijke tegen stoot van Heerjansdam te ontrege len, maar aan de andere kant had een sterke actie van Corné Schil peroort een beter lot verdiend. Na rust werd Daan Esser als diep ste spits geposteerd en zakte Rick Mulder een linie, maar ondanks deze omzettingen aan Kloetin- ge-zijde kon de thuisploeg nauwe lijks iets creëeren. Totdat Ingmar Quist de bal na een gekraakt schot plotseling voor zijn voeten kreeg. De benodigde overtuiging ontbrak echter in de afronding van Quist. Ondertussen loerde Heerjansdam meer en meer op een mogelijk heid om de genadeklap aan Kloe tinge uit te delen. Met keeper Van der Schee in een absolute hoofdrol wilde de thuisploeg niet capitule ren. Een hectische slotfase, waarin Andro Franca van Heerjansdam na een klap in het gezicht van Björn Quartel een rode kaart be spaard bleef, kreeg voor Kloetinge alsnog de gewenste wending. De in de tweede helft volstrekt on zichtbare Daan Esser werd in het strafschopgebied omver gelopen, waarna scheidsrechter Wattel gede cideerd naar de stip wees. Aanvoer der Schilperoort onttrok zich niet aan zijn verantwoordelijkheid en bezorgde zijn ploeg alsnog de 1-1. Van der Schee bewees in blessure tijd dat hij niet voor niets van Hou tepen het predicaat beste keeper van Zeeland opgespeld krijgt. Met een geweldige redding op een vrije trap van Franca, voorkwam hij dat zijn ploeg alsnog puntloos bleef. „Ik ben heel tevreden met dit re sultaat", zei Houtepen. Kloetinge-Heerjansdam 1-1 (0-1). 16. Yoeri Rombouts 0-1, 90. Corné Schilperoort 1-1 (strafschop). Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Daan Esser (Kloetinge), Vincent Monster, Joren van de Linden, Andro Franca, Nicky van der Ent (Heerjans dam). Aantal toeschouwers: 400. door Yorben Weststrate tiel - De voetballers van RCS heb ben gisteren eindelijk weer eens een uitwedstrijd gewonnen. Loren zo de Groot was matchwinnaar te gen Theole dat zes plekken hoger staat in de zondag eerste klasse. Het was pas de eerste uitoverwin- ning van dit seizoen van RCS. Door de zege heeft RCS nog een kleine kans om degradatie te ontlo pen. RCS-trainer Michel Leonhart: „Ik ben heel blij met deze overwin ning. Op een onbespeelbaar veld hebben we goed verdedigd en we hebben we eens de nul gehouden. Met de complimenten aan ons cen trale duo Alfaro Pentury en Benja min Verwest." RCS moest in het begin even wen nen aan het slechte veld, maar kwam steeds beter in de wedstrijd. Dat mondde uit in de verdiende openingstreffer. Een aanval opge zet door linksachter Lorenzo de Groot, die hem uiteindelijk ook zelf afrondde. Leonhart: „Heel leuk voor die jongen en de treffer was heel welkom voor de ploeg. We waren heel geconcentreerd en hebben de gehele eerste helft niks weggeven." RCS kwam ook gemotiveerd de kleedkamer uit en kreeg geduren de de tweede helft goede mogelijk heden op 0-2. Leonhart: „Dan ben je toch bang dat je weer het deksel op de neus gaat krijgen, maar dat was deze keer niet zo. We hebben het heel volwassen uitgespeeld." Door deze overwinning heeft RCS nog een kleine kans om degradatie te ontlopen. Theole - RCS 0-1 (0-1). 27. Lorenzo de Groot 0-1. Sinan Coban tilt Saïd Bouzambou op nadat hij Vlissingen op voorsprong heeft gezet. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45