Zeeland PZCU EEE3 Lering en toekomstvisie als oogst van gedenken intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 16 en 17 Veilig kennismaken met zeilen: op een bootje in het zwembad Grote oogst bij controleactie politie almanak Wedstrijdje Mega Playbackshow moet het doen met een bescheiden begint Maandag 4 april 2011 Minister van Justitie opent tentoonstelling in Galerie T Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl mmtmsmmmmmwMffimmsxmmmMMm Tien jaar Watersnoodmu seum. Wat begon als ge- denkplek groeide uit tot cen trum voor lering en ontwik keling van een toekomstvi sie over omgaan met water. Met strakke gezichten hoorden de mensen destijds de plannen van Ria Geluk aan. Als initiatiefneemster voelde zij door Ali Pankow intuïtief aan dat de tijd rijp werd het verhaal van de watersnood ramp in 1953 door te geven aan volgende generaties. Geluk liet zich niet weerhouden door scep sis. Individueel verdriet zou on aangetast blijven, maar een mu seum was nodig voor de universe le vertaalslag. De oogst blijkt veel groter dan al leen een plek om collectief te ge denken en het gebeuren door te vertellen. Wat begon als museum in één van de Phoenixcaissons is in tien jaar tijd uitgegroeid tot Na tionaal Monument waarin alle vier de betonnen kolossen en de naaste omgeving betrokken zijn. In de expositie Tien jaar kruispunt, samengesteld door Jaap Schoof) tot voor kort directeur van het mu seum, wordt de ontwikkeling van 'Herinnering, Leren en Vooruitkij ken' in beeld gebracht. Voor sommigen is die ontwikke ling wellicht te snel gegaan. Velen echter beseffen het belang dat dit museum inmiddels vertegenwoor digt in de discussies over mondia le problematiek: stijging van de zeespiegel, klimaatverandering, op warming van de aarde, het hande len c.q. de onmacht bij natuurram pen. Zonder particulier initiatief! over tuigingskracht en ijzeren doorzet tingsvermogen was het Waters noodmuseum er nooit gekomen. Zonder bereidwillige overheid, fondsen en sponsors al evenmin. En zonder de trouwe vrijwilligers, variërend van projectbedenkers tot kassamedewerkers, onder- houdslieden en schoonmakers zou het museum niet kunnen voortbe staan en jaarlijks circa 60.000 be zoekers kunnen ontvangen. Maar aan die voorwaarden wordt allemaal wel voldaan en daarom mag er komende vrijdag (voor ge nodigden) en zaterdag (met een open dag voor het publiek) best op gepaste wijze een feestje wor den gevierd. Internationale erken ning met de nominatie voor de Eu ropean Museum of the Year Award 2011 geldt als extra argu ment daarvoor. NIEUWERKERK - „Gewoon doorademen en niet in paniek raken als je bootje omvalt", hield zeilinstructeur Norbert Glarijs van Wa tersportvereniging Zierikzee zaterdagochtend zijn groep nieuwe cursisten voor. De kennis makingsles werd gehouden in zwembad 'Dol-Fijn' in Nieuwerkerk. „Dat is een veilige omgeving om in alle rust de beginselen van het zeilen te kunnen bijbrengen. We leggen hier een kleine boot, een 'Optimist' in het zwembad en de leerlingen kunnen direct in de praktijk oefenen." foto Dirk-Jan Gjeltema mmmmmsems GOES Negen beschonken automobilisten, een inbeslagname van illegaal vuurwerk, vier openstaande boetes en een portie softdrugs; dat hoorde bij de vangst die de Politie Zeeland in de nacht van zaterdag op zondag deed bij een controle-actie 'In Goes uit'. De actie werd voor de 23e maal gehouden. In totaal zijn 385 voertuigen gecon troleerd en blaastesten afgenomen. De politie trof ook nog een bestuur der met ongeldig rijbewijs en ie mand met onverzekerd voertuig. Tip? redactie@pzc.nl Iwan werd g en dat moest gevierd worden. Samen met 7 uitgelaten jon gens toog moeder naar een overdekte speeltuin in Vlissingen voor het nodi ge vermaak. Aan het eind van de middag keerde het gezelschap terug en je zou verwachten dat de heren moe en wat rustiger dan op de heen weg in de auto zaten. Maar niets was minder waar. De adrenaline vloeide nog rijkelijk, behalve bij één jongen. Het mannetje zat stilletjes op de achterbank voor zich uit te kijken. Moeder keek af en toe schuins naar hem begon zich na een tijdje toch wat ongerust te voelen. Of hij het wel naar zijn zin had gehad, vroeg ze nog. ja hoor, knikte de jongen, maar zei verder niets, de hele weg lang. Tot het moment dat de auto bij zijn huis stopte om hem af te zetten. Triomfantelijk riep de stille: „Ik heb gewonnen!" Hij was namelijk de eni ge die het wedstrijdje 'wie het langst zijn mond kan houden' niet na twee seconden al was vergeten. Deze week: Struikmargriet, zomer- met veel bloemen. Van €7,99 NU PER STUK Druk-en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerk© is geweg r. www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39