5r sport 137 in eigen hand Vliegende start tennissers Drive Zaamslag weet bij rust al dat de buit binnen is Driebanders Dallinga maken uitglijder Ruymbeeck beste bandstoter van ZVB Driebanders Pearle verspelen een punt Breur wordt laatste op NK voor vrouwen Reynaert afgedroogd in Zevenbergen La Porte D'or blijft koploper in Orevo IJzendijke slikt nipte nederlaag op veld Stedoco maandag 4 april 2011 m In de derde set van het duel met Atak'55 is Voorwaarts kansloos. De Axelaars weten slechts negen punten te produceren. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met nog twee wed strijden voor de boeg hebben de volleyballers van Voorwaarts op eens weer meer uitzicht op hand having in de promotieklasse B. De Axelaars stuurden in een recht streekse confrontatie concurrent Atak'55 2 met een 3-1-nederlaag naar huis. Voorwaarts maakte zelfs een dub belslag, omdat Sarto 2 met 3-1 van OKK'70 verloor en slechts één punt aan het totaal toevoegde. De Axelaars werkten zich daardoor op van de elfde naar de negende plaats. De verschillen zijn echter minimaal. „We hebben het weer in eigen hand, maar zullen het wel zelf moeten doen", zei trainer Gui- do de Beule. Voorwaarts-Atak'55 3-1 (25-15, 15-15, 9-25, 25-22): In de weten schap dat alleen winst telde, kwam Voorwaarts sterk uit de startblokken. De Axelaars vorm den een hecht collectief en waren vanaf het begin bij de les. Met veel servicedruk werd de basis gelegd voor een belangrijke zege. „We hebben met flair en lef gespeeld", stelde Guido de Beule tevreden vast. De trainer waarschuwde zijn ploeg na twee ruime setzeges voor het begin van het derde bedrijf „Ik heb gezegd dat het een cruciale set zou worden, omdat zij moes ten winnen." De bezoekers speelden alles-of- niets en maakten gehakt van de Axelaars. „We waren het op een ge geven moment helemaal kwijt", gaf de trainer toe. Na een zware af straffing keek Voorwaarts ook in de vierde set lang tegen een achter stand aan. De Beule: „Het was heel spannend, maar daar hadden niet alleen wij last van. Toen we het kopje erbij hielden nadat we op gelijke hoogte waren gekomen, konden we de wedstrijd naar ons toetrekken." Groene Ster-IJVC 4-0 (25-17, 25-12, 25-23, 25-23): Een wedstrijd om snel te vergeten. IJVC speelde misschien wel de slechtste wed strijd van het seizoen en verdien de het niet om een set te winnen. De Zeeuws-Vlaamse vrouwen had den geen vat op de opslag van de Zevenbergse formatie en stapel den zelf fout op fout. Na twee rui me setzeges liep de foutenlast aan de kant van de thuisploeg ook op. Daardoor kon IJVC in de derde en vierde set lang aanklampen. De Sterre-Zuvo 2 3-1 (25-16,17-25, 25-21, 25-15): Een verdiende zege voor De Sterre, dat zich steviger in de middenmoot klasseerde. Vooral de Zuiddorpse opslag was ijzer- sterk. Heidi Baert serveerde in de derde set dertien keer achter el kaar, schudde daarmee alle frustra ties van de onnodige nederlaag in het tweede bedrijf van zich af en legde met die reeks de basis voor winst in de derde set. De bezoe kers kwamen aan het eind van de set namelijk nog sterk terug. Met weer een prima service werd ook in de vierde set de basis voor winst gelegd. Gavoc'io-Scheldesport 4-0 (25-15, 25-21, 25-18, 25-20): Zonder te zijn overklast, keerde Schelde- sport zonder punten terug naar huis. De bezoekers bestookten de Zeeuws-Vlamingen met een lasti ge opslag, waarmee de angel uit de Terneuzense aanval werd gehaald. „We hebben ons best gedaan, maar kregen servicebeurten tegen, waarin de tegenstander zeven of acht keer scoorde. Dan weet je dat het moeilijk wordt." Scheldesport, dat op vreemde bo dem nog maar twee keer tot winst kwam, kon de thuisploeg geen mo ment verontrusten. SLUISKIL Dallinga.com moest in de eerste di visie driebanden in eigen huis een nederlaag slikken tegen Melody Amber (2-6). De ploeg uit Waal wijk verraste de thuisploeg met pit tige cijfers. De bezoekers kwamen - op Wim van Cromvoirt na (1.285) - niet zo geweldig voor de dag. Maar het verweer bij Dallinga.com was zeer matig. Alleen Bart Ceule- mans onttrok zich aan de malaise en won van Jos Bongers. De andere drie partijen gingen verloren. AXEL George Ruymbeeck van De Trouba dour is algemeen kampioen band stoten van de ZVB geworden. Hij hield Theo Freyzer (CBC) en Frans Pilaet (De Troubadour) achter zich. Freyzer begon met twee punten voorsprong op Ruymbeeck aan de finale. Daarin moest Freyzer echter diep buigen voor de latere kam pioen. In slechts achttien beurten had de Clingenaar zijn 75 punten bijeen gespeeld. Op basis van een beter moyenne werd Ruymbeeck kampioen en Freyzer tweede. SAS VAN GENT De driebanders van Pearle Opti ciens speelden in de tweede divi sie gelijk tegen Eekhoorn 2 uit Oos terhout. Dat had tot gevolg dat de voorsprong op de nummer twee, met nog twee wedstrijden te gaan, slonk tot twee punten. Etienne van Damme (0.939 gemiddeld) verloor van Anjo Krijnen, die met 1.060 de zege opeiste. Eddie van Goethem verloor ook. Leslie Menheer veeg de de vloer aan met Harrie Cas, Jens van Dam won met moeite. GOUDA Joke Breur uit Terneuzen is in Gou da zesde geworden op het NK libre voor vrouwen. De titel ging zoals verwacht naar Monique van Exter. De biljartster uit Lelystad was op nieuw een klasse apart. Breur werd zesde en laatste en won slechts één partij. „Ik heb gewoon slecht ge speeld", zei ze na afloop. „Ik kon niet met het snelle materiaal uit de voeten en had vooraf ook veel te weinig getraind. Ik had gehoopt nog een plaatsje hoger te eindigen, maar ook dat lukte niet." ZEVENBERGEN De driebanders van Reynaert/ Dranken Pluym verlieten Zevenber gen met gebogen hoofden, na een 8-o-nederlaag tegen Stuc. Bedr. Kanters, de nummer twee van pou le 5 van de vierde divisie. De bezoe kers hadden geen schijn van kans. De teammoyennes waren in dat op zicht veelzeggend. De thuisspelers tekenden voor 0.606, Reynaert kwam niet verder dan 0.369. De te genstander van Walter Mortier kwam tot een moyenne van 1.041. OOSTBURG Het is nog steeds spannend in de eerste klasse van het Orevo-zaal- voetbal. Koploper La Porte D'or won redelijk eenvoudig met 8-3 van Drie Koningen. Ook nummer twee 8cKids won. Het werd 5-3 te gen Hinneman Engineering. Signtex/De Sutter en Spitsbroek kwamen na een doelpuntrijk duel een gelijkspel overeen (8-8). Van avond staan twee toppers op het programma. 8cKids treft La Porte D'or, De Blauwe Tulp neemt het op tegen De Kameleon. door Henk van de Voorde SAS VAN CENT - In de ouverture van de Zeeuwse districtscompeti tie maakte het Sasse Drive een vlie gende start. De streekderby tegen Asoc uit Cadzand leverde een 6-o-overwinning op. Aanvoerder Dylan Blackman ver sloeg in de eerste single de dapper strijdende Jan Maarten van de Vrie met twee keer 6-3, terwijl oudere broer Duncan Blackman geen pardon kende met Simon Jager: 6-1 6-1. Met name service en backhand liepen weer als vanouds bij Blackman. In de derde partij stond René van Gassen in de eer ste set met 5-3 voor tegen Björn Wielakker, toen de Cadzand-cap- tain een walk-over gaf wegens een blessure. Titelverdediger De Schelde uit Vlis- singen klopte Game'78 in Clinge met 5-1. Voor de grensdorpbewo ners redde de Belg Gilles Derijcke- re de eer. In Middelburg klopte MLTC promovendus Vogelvlucht met 4-2. Voor de formatie uit Vo gelwaarde won zowel Marcel Grof- fen als Gino Roctus zijn partij in straight sets, ten koste van respec tievelijk Van Gilst en Joosse. „We wisten vantevoren dat we een zwaar seizoen tegemoet zou den gaan. Juist tegen MLTC had den we de nodige punten moeten pakken, omdat dit ook een van de mindere teams in de hoofdklasse is", zei Vogelvlucht-aanvoerder Desiré de Schepper, die zwaar on deruit ging tegen Van Kuijk. Het zelfde gold voor Dennie Cappen- dijk in de eerste partij tegen Dimit- ri van Hoof: 6-2 6-1. „Ik werd ge woon 'geveegd' door Dimitri", ver- zuchtte 3-speler Cappendijk. In Terneuzen verschalkte Animo het bezoekende Yerseke met 5-1. Kevin de Rooij won slechts in drie sets, maar was verre van fit na een flinke griep in de afgelopen week. Makkelijker verging het zijn broer Kenny de Rooij, Coen Kayser en Bernd van Broekhoven. Alleen het tweede dubbel moest door Kenny de Rooij en Van Broekhoven wor den ingeleverd aan Yerseke. In de eerste klasse speelde nieuw komer Game'78 2 met 3-3 gelijk in en tegen Zierikzee. Davy de Kesel en Fred van Cauteren (beide 5) verloren hun partij met 7-5 in de tiebreak van de derde set. In de an dere eerste klasse won het Steense Smash met 1-5 van Animo 3. TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke leden zaterdag in de twee de klasse van het vrouwenvoetbal een 3-2-nederlaag in de uitwed strijd tegen Stedoco. IJzendijke zette voor rust een 1-0- achterstand om in een 1-2 voor sprong door treffers van Kellie van Leeuwen en Rosanne Lammers. Vlak voor rust kwam Stedoco langszij. In de tweede helft dwong een sterkere thuisclub de 3-2-winst af In de vierde klasse gingen de voet balsters van Koewacht op eigen veld onderuit tegen Wieldrecht (5-0). De thuisploeg kreeg in de be ginfase nog wel twee kansen, maar keek bij de rust tegen een 2-0-achterstand aan. Opvallend was dat alle tegendoelpunten tot stand kwamen uit stilstaande fa ses. Drie keer uit een vrije trap, twee keer uit een hoekschop. TERNEUZEN - Bij de hervatting van de veldcompetitie boekten de Zeeuws-Vlaamse korfbalteams za terdag wisselend succes. Luctor ver loor op eigen veld met 7-13 van Blauw Wit, Zaamslag mocht einde lijk weer eens een zege begroeten. De formatie van coach Richard Ol- lefers was met 12-4 te sterk voor Volharding. Luctor-Blauw Wit 7-13 (2-9): Na één helft was de thuisploeg eigen lijk al kansloos. „We kwam er niet aan te pas", bekende coach Sylvia Trouwborst. „Waar wij te veel kan sen lieten liggen, schoot Blauw Wit wel raak." De bezoekers lie pen uit naar 2-9 en legden het duel daarmee halverwege al in een beslissende plooi. Na rust slaagde Luctor er niet in om dichterbij te komen. Trouwborst: „Het werd 3-9, 3-10, 4-10 en 4-11. Het verschil bleef dus te groot." Scores Luctor: Martijn Dobbelaar 3, Marit de Kok, Anniek Verschuren, Li- sanne Hamelink, Pieter Kousemaker allen 1. Zaamslag-Volharding 12-4 (8-3): Vooral de mannen waren op dreef voor Zaamslag. Tien van de twaalf treffers kwamen op naam van de vier mannen. De thuisploeg kon vanwege die doeltreffendheid al voor. rust het verschil maken. „Na 23 minuten stond het 3-3, maar daarna liepen we snel weg naar 8-3", vertelde Richard Ollefers. „In de tweede helft werd er weinig meer gescoord." Desondanks was de coach tevreden met de ruime zege. Ollefers: „De laatste tijd speel den we wat minder goed. Dit is echt een opsteker voor ons." Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Marco van Reeuwijk 3, Mandy Ollefers 2, Erwin Verhelst en Joost Hamelink Een speelster van Luctor (oranje shirt) zoekt naar een opening in het verlo- beiden 1ren duel met Blauw Wit. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37