op zijn lijf geschreven is sport 135 Minnaard ziet man met hamer de stip assieker nieuwe stijl Alleen winnen telt maandag 4 april 2011 yaammtwm ste kilometers in diverse groepen uiteen viel. Met de hoge tempera tuur, veel kasseienstroken, een strakke wind en een lengte van bijna honderdzeventig kilometer als scherprechter werd het peloton uitgedund. Halverwege reed vooraan een groep van 38 renners. Daar bleven er naarmate de wedstrijd vorderde slechts twaalf van over. Bram de Kort sprak van een loodzware wed strijd. „Het is misschien wel in mijn voordeel geweest dat ik op het Johan Cruijff-college in Am sterdam zit. Ik ben meer vrij dan door Peter van Kouteren PHILIPPINE - Marco Minnaard uit Wemeldinge mocht op een geslaagd optreden in de Omloop van de Braak man terugkijken, maar deed dat wel met gemengde gevoelens. De 21-jarige renner van Theo Middelkamp finishte in de achterhoede. „Weet je toch ook hoeveel er voor me zaten?", rea geerde hij direct nadat hij uitgeput over de streep was gekomen. Vol zelfreflectie analyseerde hij vervolgens de zware koers. Minnaard, die ruim 130 kilometer in de kopgroep meereed, moest lossen net voordat Phi lippine werd binnen gereden om drie kleinere ron den te rijden. „We hadden van tevoren meegekregen om zo lang mogelijk van voor te blijven en ons zo veel mogelijk weg te steken. Het viel me niet tegen, want ik heb misschien één keer tijdens een training 150 kilometer gereden. In de laatste kasseienstrook Ploegleider Nico Verhoeven was gisteren tevre den over de prestaties van zijn renners in de Ronde van Vlaanderen. Als dat echt waar is, moet Rabo hem meteen bij het grofvuil zetten. door Koen de Vries Nou, nou, nou, nou. Kan het niet een onsje minderDit is wel een erg boude uitspraak. Niets daarvan. Het kan niet zo zijn dat iemand uit de topsport tevre den is met een plaats in de top tien. Waarom niet? Verhoeven wilde dat zijn ploeg meedeed in de finale. En dat deed Rabo. Sebastian Langeveld werd vijfde. Een knappe prestatie. Ja, best wel, maar een echte top sporter wil maar één ding. En dat is winnen. Wie vooraf andere doe len stelt, is verkeerd bezig. Zeker een ploegleider. Die moet zijn mannen op scherp zetten. Dat doe je niet door vooraf te zeggen dat je tevreden bent met een rol op het tweede plan. Maar er is meer. Ra bo kan ook om andere redenen niet tevreden zijn. Vertel op, zuurpruim. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen reed vorig jaar nog voor Rabo. Dat geeft te denken. Hoezo Het betekent dat Rabo niet alles uit die jongen heeft gehaald. In het Raboshirt heeft hij tegenval lend gepresteerd. Vorig jaar stapte Nuyens halverwege de Ronde van Vlaanderen al uit, gedesillusio neerd, zijn zelfvertrouwen was tot nul gereduceerd. En nu wint hij in het zwartwit van Saxo Bank met een de Vlaamse Hoogmis. Een kwestie van geluk. Niets anders. Nou moet je niet gaan overdrijven. Zonder geluk vaart niemand wel, dat snap ik ook. Niki Terpstra, Kar- sten Kroon en Martijn Maaskant kunnen een streep door het voor seizoen zetten omdat ze ongeluk kig ten val kwamen. Maar met al leen geluk kun je de Ronde van Vlaanderen echt niet winnen. Ploegleider Riis heeft bij Nuyens de gevoelige snaar geraakt. Had den ze dat bij Rabo maar gedaan. Hou nou eens op met zeuren. Rabo heeft een uitstekend voorseizoen ach ter de rug. Daar kunnen ze uitermate tevre den mee zijn, maar het betekent niet dat ze nu achterover mogen leunen. Dat mogen ze pas doen als het seizoen afgelopen is. Zondag is Parijs-Roubaix en daarna volgen nog een hele rits voorjaarsklassie kers. Verhoeven mag maar één ding zeggen. En dat is? 'Ik wil ze allemaal winnen.' foto Peter Nicolai de meeste renners en heb van de winter in Spanje en op Gran Cana- ria heel veel kilometers kunnen maken. We hebben met drie man van ons al heel vroeg de forcing ge maakt en op de kasseien veel ren ners gesloopt. Dit is een koers die mij op het lijf geschreven is." van de laatste grote ronde reed ik lek", vertelde hij. „Ik kon tussen de auto's meerijden, waardoor het me lukte om terug te rijden naar de kopgroep. Maar ik zat er helemaal doorheen." Minnaard moest uiteindelijk lossen uit de eerste groep en zakte steeds verder weg. Telkens als hij door een achtervolgend groepje werd opgeslokt, reed de jonge Zeeuw aan de staart mee. „Ik was al lang blij dat ik kon aanpikken." Minnaard werd uiteindelijk 38e op 7.26 van de win naar. Jacob Wijnstra uit Heinkenszand werd met een grote groep wegens een te grote achterstand uit koers genomen. Hij werd wel geklasseerd en wel op de 61e plaats. Huub van Noorden uit Yerseke werd 69e. Van de 192 starters werden er slechts 77 geklasseerd. Wielervereniging Theo Middelkamp bleef in de eer ste wedstrijd voor de clubcompetitie net als negen an dere teams zonder punten. Ik weet dat ik de kwaliteiten heb om de top te halen. Maar ik word er niet jonger op en dan gaan andere dingen dan alleen ambitie een rol spelen. Geld is voor mij daarom belangrijk. Maar ik ben géén geldwolf. NAC-spits Matthew Amoah vertelt eerlijk over zijn motie ven om in Dubai of Qatar te gaan voetballen. In Voetbal In ternational. Heel knap dat zij dit op 39-jarige leeftijd nog presteert. Zij heeft haar straf uitgezeten en dan mag je weer schaatsen. Oud-Olympisch Kampioen Harm Kuipers over de Duitse schaatsster Claudia Pechstein die voor het gebruik van do ping twee jaar gestraft was. In het AD. Wat je in die bijna zeven uur meemaakt, maakt een Robert Ge- sink in drie weken Tour de France mee. Ik ken edities dat er na 100 kilometer al meermaals van fietsen en schoenen was gewisseld. Dat maakt Vlaanderen zo fantastisch. Raboploegleider Erik Dekker in Trouw over de wielerklas sieker de Ronde van Vlaanderen. We weten allemaal dat Turks voetbal in veel gevallen en voor een groot deel gebaseerd is op emotie. Als de spelers daarin meegaan, kan dat in ons nadeel werken. Natuurlijk houden we van de atmo sfeer en van de passie op het veld, maar de spelers moeten tegelij kertijd ook heel slim zijn. Guus Hiddink, bondscoach van Turkije waakt voor te veel passie. In het AD. Ik had niet gedacht dat de boel zo makkelijk zou ontploffen. Ik ben geschrokken van het negativisme. Dennis Bergkamp in het AD over de commotie bij Ajax. Op zijn verjaardag kwam hij 's middags naar ons hotel, zette een fles whisky op tafel en schonk voor iedereen in. Ik wees het af. We moeten straks spelen en ik vind het niet professioneel om met een alcohollucht met de spelers te praten. Hij lachte, nam een slok en zei: Don't talk to the players!' Haha. Trainer Theo Bos in VI over de voorzitter van Polonia Warschau. Bos werd na twee maanden ontslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35