341 sport John Schot: Dat ik naar Lienden ga is grote onzin De Kort wint afvalrace di( Handelwijze overgang Benjamin Verwest wekt wrevel bij RCS OMLOOP VAN DE BRAAKMAN Slechts drie Zeeuwen voltooien loodzware kl Omloop maandag 4 april 2011 door Barry van der Hooft THOLEN - Zaterdagavond, een paar uur na de vijftiende nederlaag van dit seizoen, kookte John Schot van woede. „Ik ga weg", liet de mid denvelder van Hoek weten. Gister avond was zijn stemming al een beetje veranderd. De geruchten dat hij volgend seizoen voor FC Lienden speelt, verwees hij naar het rijk der fabelen. „Er is heel even contact geweest met die club", vertelde Schot. „Maar met John van Loenhout hebben zij al een goede nummer tien. Ik weet niet waar de verhalen vandaan ko men, maar dat ik naar Lienden ga is grote onzin." De kans dat de aanvallende mid denvelder - die als één van de wei nigen vrijwel iedere week een res pectabel niveau haalt - vertrekt bij Hoek is nog wel aanwezig. De club heeft hem een nieuwe aanbieding gedaan, maar daar is Schot niet ak koord mee gegaan. „Ruud Pen- nings heeft verteld dat hij me graag wil houden en schijnbaar wil de voorzitter (Benny Lange- raert) dat ook. Maar met Jacky Lambert (technisch manager bij Hoek) heb ik na mijn laatste ge sprek geen contact meer gehad. Toch maak ik me geen zorgen. Ik probeer iedere week op het veld te laten zien wat ik kan en volgens mij gaat dat me redelijk af Als ik niet bij Hoek blijf komt er vast wel een andere, goede club voor me." Barendrecht heeft hem benaderd, maar Schot houdt de boot nog even af Bij Hoek blijven is een op tie, ook al moet hij dan zonder Jörg van Nieuwenhuijzen en Jos van Nieuwstadt heen en weer rei zen. De doelman en de verdediger spelen volgend seizoen wél in het shirt van FC Lienden. Schot: „Ik wil eerst wel eens we ten wat er bij Hoek gaat gebeuren. Tot nu toe hebben vier spelers ge zegd dat ze blijven en zijn er twee nieuwe jongens. Als we naar de hoofdklasse gaan, willen ze een elf tal neerzetten dat topklassewaar dig is. Maar het is al april en Hoek heeft nu zes spelers voor volgend seizoen.... Als er nu snel wat goede spelers bij komen, kan dat voor mij een reden zijn om te blijven. Zeker als er één bij zit waar ik sa men mee kan reizen." En als Schot blijft, hoopt hij dat de voorwaarden snel verbeteren. „Het hoofdveld, het trainingsveld; daar valt geen plezier op te bele ven. Iedere bal die je krijgt aange speeld stuit eerst nog drie keer op. Als ik dan zie bij welke clubs we dit seizoen allemaal zijn geweest... Dat is toch even van een ander ni veau." In de komende weken neemt Schot een besluit over zijn voetbaltoekomst. „Ik ben 27. Wat wil ik nog als voetballer, vraag ik me steeds af Het niveau van de topklasse kan ik aan. Maar als we degraderen moet ik dus een stapje terugzetten. Ik weet nu nog niet of ik dat wel wil." door Jan Dagevos VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft weer twee nieuwe spelers aan de selectie voor volgend voetbalsei zoen toegevoegd. Verdediger Benja min Verwest en doelman Bas Rij- keboer hebben hun jawoord gege ven aan de zondag-eersteklasser. Verwest komt nu nog uit voor RCS, terwijl Rijkeboer bij Jong Ambon speelt. In een eerder stadium wist de stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ) al Alfaro Pentury, Roy van der Kaap, Joey van de Zweep, Sander Goedegebure (RCS), Arjan Human (Barend recht), Etienne Mallie (Kloetinge) en Hoessein Bouzambou (Hoek) als nieuwe spelers vast te leggen. De overgang van Benjamin Ver west zorgde gisteren voor enige be roering binnen de gelederen van RCS. Trainer Michel Leonhart viel over de handelwijze van de stich ting OTZ. „Wij waren op weg naar de uitwedstrijd tegen Theole toen Benjamin Verwest een sms'je kreeg waarin hem werd gezegd dat de stichting het nieuws over zijn transfer zondag naar buiten zou brengen. Benjamin was van plan door Peter van Kouteren Krom gebogen over het stuur kwam hij uit de laatste bocht in het rech te eind naar de finish. De laatste honderd meter, toen al lang vast stond dat de zege hem niet meer kon ontgaan, richtte Bram de Kort zich op om van het succes te genieten. De negentienja rige Brabander schreef na een jump in de finale de Omloop van de Braakman op zijn naam. De tweedejaars belofte uit Dongen bekroonde in een boeiende finale uitstekend ploegenspel van de Bra bantse formatie Van Hemert/De Jonge Renner. In de laatste van drie ronden van tien kilometer in de polders rond Philippine waren de Brabanders met Bram de Kort, Jorn Knops en Gert-Jan van Im mersed in een kopgroep van twaalf man sterk vertegenwoor digd. „Jorn zou als eerste gaan, omdat hij een lange vlucht het beste aan kan", lichtte de winnaar het strijd plan toe. Knops kwam echter niet weg, waarna De Kort zijn kans mocht gaan. „Ik zou voor de korte aanval gaan en als dat niet zou luk ken, dan zou Gert-Jan de sprint doen, omdat hij van ons het beste eindschot heeft. We hebben het als ploeg een hele dag goed ge speeld." Bram de Kort reed op een kleine vijf kilometer van de streep met een flitsende demarrage weg. Als een echte specialist pakte hij in een mum van tijd tien seconden, waarna het gat alleen maar groter werd. Het leidde voor De Kort tot zijn eerste klassiekerzege. Achter hem werd de spint voor de tweede plaats gewonnen door Tim Nederlof voor Geert van der Weijst, de winnaar van vorig jaar. De Kort: „Ik mik dit jaar op de pro loog van Olympia's Tour en op klassiekers, vooral met kasseien." De 42e editie van de Omloop van De Braakman was er eentje om in te lijsten. Het initiatief van de orga nisatoren om de klassieker een im puls te geven bleek een schot in de geweest om ons komende week in te lichten, maar werd nu min of meer gedwongen dat versneld te doen." „Ik snap dat Vlissingen zich wil versterken. Als rasechte Vlissinger sta ik ook achter de intenties. Ik heb veel waardering voor Rob Vergouwen (participant in de stich ting OTZ). Ik vind dat ze bij Vlis singen met iets goeds en moois be zig zijn, maar ik vind dit van wei nig respect getuigen richting RCS. Prima dat je naar de hoofdklasse wilt, maar dan moet je wel op een andere wijze communiceren. Dat doe je dus niet via sms-verkeer en dan ook nog eens op een moment dat je op weg bent naar een com petitiewedstrijd." „Benjamin kwam het mij en mijn assistent vlak voor de wedstrijd vertellen. Wij wisten van niks. We waren verrast. Gelukkig is het alle maal nog goed uitgepakt. Benja min Verwest en Alfaro Pentury vormden ons centrale verdedi gingsduo. Dat deden ze perfect. Het heeft dus gelukkig geen in vloed gehad op ons uiteindelijke resultaat, maar het is toch logisch dat ik not amused ben over deze gang van zaken." De Omloop van De Braakman be gon zaterdag met een minuut stil te ter nagedachtenis aan de on langs overleden Ludwig Bombelijn, die vanaf het eerste uur van de wedstrijd de startnummers heeft uitgereikt. Het was zaterdag op de kop af twintig jaar geleden dat Patrick van Passel de klassieker won. De Omloop kende een recordaan tal deelnemers. Nooit eerder wer den 192 startnummers uitgedeeld. Brian van Ooethem uit Sluiskil, uit komend voor De Dommelstreek, werd met een ontsteking aan het zitvlak gespaard voor de ZLM Tour (16 april). 9 Met zes man van Theo Middel kamp, Pieter Israel (De Hoekse Ren ners), Jacob Wijnstra en Bart Maas (beiden DRC De Mol) stonden ne gen Zeeuwen aan het vertrek. De Belgische ploegen die meede den bleken een stuk minder sterk dan verwacht. Er eindigden slechts twee Belgen bij de eerste 32 ren ners. roos. Bijna tweehonderd renners stonden aan het vertrek voor een wedstrijd die al snel loodzwaar bleek. Vanaf het begin lag het tem po op de smalle polderwegen zo hoog, dat het peloton al in de eer- Marco Minnaard ziet af op de Boekhouteweg. foto Peter Nicolai Bram de Kort viert zijn overwinning in de Omloop van de Braakman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34