z sport 33 Moeizame zege brengt IJzendijke alleen aan kop groot verschil niet uit de verf Succesvol weekend waterpoloërs Na zege bij Dubbeldam is Terneuzen vrijwel zeker van periodetitel maandag 4 april 2011 laiidiii>i»ii>i*iiwiwtWMrnTiiM^'^wiwiiPFHifimrpffwwaffFwmBB^[WWTr^wfTO^^ 1 Ti"iri-iiniiiiniir«—w——im-nwwatc»: 'We zijn een kleine gemeenschap. Er hoeft maar iets te gebeuren en we hebben een probleem' Hulsterloo-voorzitter Anton van Driessche door Jack Begijn PHILIPPINE - Beide ploegen willen graag een stapje hogerop, de be leidsbepalers zien mogelijkheden en ook de aanvoerders zien per spectief. Maar Philippine en Hul- sterloo heten gistermiddag in een rechtstreeks treffen zien geen enke le aanspraak op een langdurig ver blijf in de vierde klasse te maken. Het bijzonder matige duel eindig de in 1-1. De wil is er bij Philippine en Hul- sterloo. De vechtlust ook. Maar het tekort aan kwaliteit staat een langdurig verblijf op een hoger ni veau in de weg. Voorzitter Paul de Groene van Philippine: „Je speelt om zo hoog mogelijk te eindigen. Het liefst met een kampioenschap. Als dat niet lukt, gaan we zo goed als zeker de nacompetitie in. De spelers hebben gezegd te blijven, maar dat weet je nooit zeker. Als vierdeklasser ben je aantrekkelijk. We hopen daardoor spelers aan te trekken." Preses Anton van Driessche van Hulsterloo was realistisch in zijn commentaar. „Wij hebben erva ring in de vierde klasse en willen zo snel mogelijk terugkeren op dat niveau. Maar we zijn een kleine ge meenschap. Er hoeft maar iets te gebeuren en we hebben een pro bleem. Op de lange termijn kun nen we daarom nooit een stabiele vierdeklasser worden. Als de ploeg bij elkaar blijft, kunnen we erin meedraaien." Het optimisme zegevierde gisteren in Philippine. Maar tussen willen en kunnen zat een wereld van ver schil. Hulsterloo domineerde in de eerste helft en kreeg legio kansen. Na zeven minuten opende Youri Smet de score. Keeper Jelle Haers beoordeelde de inzet verkeerd. De doelman hield daarna met een aan tal knappe reddingen zijn ploeg op de been. Vooral het centrum van de verdediging van Philippine zag er hulpeloos uit. Het midden veld kon de bal niet vasthouden en wist nauwelijks een opening te vinden om de spitsen in goede po sitie te brengen. Hulsterloo vocht voor elke bal. Eric Goossens kreeg een aantal dotten van kansen, maar faalde jammerlijk. Na rust was Philippine de boven liggende ploeg. Timmy Goossens gaf met nog ruim tien minuten te spelen het beslissende tikje en be zorgde met zijn 28e treffer van dit seizoen zijn ploeg een gelijkspel. „Daar sta ik voor", keek hij na af loop terug. „Ik wil er dit seizoen graag meer dan dertig maken. Maar topscorer worden is niet het belangrijkste. Met de ploeg willen we hogerop." Of hij dan ook van de partij is? „Zeker. Er schijnt be langstelling te zijn, maar die is niet concreet. Ik sta er ook niet voor open. Ik ben een echte Philippine- naar en ga hier niet weg." Jelle van Damme, aanvoerder bij Hulsterloo, vond het belangrijk dat er niet verloren werd. „De com petitie is nog niet gespeeld. Wij zijn klaar voor de overstap." Met welke ploeg is nog ongewis. Want de vertrekkende trainer Tonny Pol let neemt in zijn kielzog twee spe lers mee naar zijn nieuwe club De Klinge: Jonas de Wolf en Davy Theunis. „Die jongens kijken al leen naar zichzelf In België wordt er betaald. Wij kunnen ze bij Hul sterloo niets bieden", oordeelde Van Damme. Philippine-Hulsterloo 1-1 (0-1). 7. Youri Smet 0-178. Timmy Goossens 1 -1Scheidsrechter: C. Jochems (Nieuw Vossemeer). Gele kaart: Maar ten de Groene (Philippine), Alexander Praet, Eric Goossens, Joris Warrens, Björn Luycks (allen Hulsterloo). Aantal toeschouwers: 150. door Eddy van der Hooft terneuzen - IJzendijke profiteerde in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal dankbaar van het 1-1-gelijkspel in het duel tussen Philippine en Hulsterloo. Het nam door een 1-0-overwinning op Koe wacht de leiding van Philippine over. Het duel tussen de subtop pers Schoondijke en Corn Boys eindigde in 1-2 voor de bezoekers. Hekkensluiter Volharding boekte zijn eerste zege van dit seizoen. Op eigen veld werd het tegen Ter hole 4-3. IJzendijke-Koewachti-o (1-0): IJ zendijke had in het eerste halfuur het beste van het spel en kwam na vijftien minuten ook verdiend op 1-0 toen Lodewijk van Keeken een slechte terugspeelbal onderschepte en beheerst scoorde. Niet veel later kantelde de wedstrijd en het was aan doelman Teun Timmers te danken dat Koewacht in de 25e mi nuut niet terugkwam tot 1-1. Tim mers stopte de strafschop van Wout Rozijn. Na rust had Koe wacht een veldoverwicht maar tot al te grote kansen leidde dat niet. door Ko Mechielsen terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde hebben de weg naar boven weer gevonden. Het tweede team van Njord werd zaterdag met 10-5 verslagen en daardoor steeg De Schelde naar de vierde plaats. De achterstand op De Stormvogel bedraagt vijf punten. De Bruinvis was veel te sterk voor het derde team van De Vennen: 13-3. De Schelde-Njord 2 10-5: De Ter- neuzenaren lieten dit weekend twee jeugdspelers instromen en hadden zodoende de beschikking over dertien spelers. Desondanks had De Schelde het in de beginfa se moeilijk. Njord 2 nam een 1-0- Het bleef zodoende bij 1-0. Schoondijke-Com Boys 1-2 (0-0): Schoondijke had bijna de ge hele wedstrijd een overwicht maar stond uiteindelijk met lege han den omdat het weer eens aan de afwerking mankeerde. Hoewel het bij de rust al 2- of 3-0 had kunnen en moeten zijn, was het Com Boys dat in de tweede helft een voorsprong nam. Wesley Winne opende de score uit een straf schop. Daarna maakte Jacco Seen nog wel gelijk (1-1), maar het slot akkoord was toch weer voor de be zoekers. Sebastian de Meijer for ceerde de beslissing: 1-2. Graauw-Vogelwaarde 2-1 (0-0): De derby tussen Graauw en Vogel waarde was van een matig niveau. Vogelwaarde had voor de rust het beste van het spel, maar na de her vatting bepaalde vooral de thuisclub het spelbeeld. Na 55 mi nuten spelen opende John van Bo ven de score, waarna Michael de Nijs voor 1-1 zorgde. Tien minuten voor tijd werd het 2-1 door Karei Steijaert. Vogelwaarde bleek daar na niet meer in staat de verdiende gelijkmaker te produceren. voorsprong uit een strafworp, na dat Leon de Blaey er daarvoor al een had gestopt. Daarna kwam de ploeg langzaam in de wedstrijd en wist de eerste periode met een 3-2-voorsprong af te sluiten. Via 5-3 liep de beter spelende thuis ploeg weg naar 7-3. Even leek Njord 2 nog terug in de wedstrijd te komen (7-4), maar de formatie uit Veldhoven kon niet dichterbij komen. Dankzij een sterke laatste periode van De Schelde eindigde het duel in 10-5. Scores De Schelde: Niek Kampman, Edwin de Jong en Ivar Jansen van Ros- endaal allen 2, Cees van Houwelingen, Leon Wagter, Mertijn Loof en Cas van Vorstenbosch allen 1 Hoofdplaat-Groede 1-1 (1-1): De ruststand was ook de eindstand. Groede nam na een kwartier spe len door Ralph Kramer de leiding, maar vijf minuten voor de rust was het Loek Thomaes die Hoofd plaat weer langszij bracht: 1-1. In de tweede helft vertolkte Groede- doelman Nicolas Verwilst een hooddrol. De goalie moest tot drie keer toe een duel aangaan met Loek Thomaes en Sonny Egger- mont, maar kwam telkens als win naar tevoorschijn. Volharding-Terhole 4-3 (2-1): Vol harding moest er twintig wedstrij den op wachten, maar mocht te gen Terhole eindelijk het zoet van een overwinning proeven. Tegen de nummer voorlaatst werd het 4-3. Ljuvan Otto bracht Terhole nog wel op 0-1, maar daarna be paalde Michel Loontjens (2x) de ruststand op 2-1. Nadat Danny Slootweg voor 3-1 had gezorgd kwam Terhole door treffers van Niels Freijzer en opnieuw Otto te rug tot 3-3. TWee minuten voor tijd was het Remon Verbart die Volharding de eerste zege van dit seizoen bezorgde: 4-3. De Bruinvis-De Vennen 3 13-3: De Bruinvis had het in de ope ningsfase lastig, maar leidde na een spannende eerste periode wel met 2-1. In de tweede periode gaf De Bruinvis gas, zette De Vennen 3 goed onder druk, waardoor de voorsprong opliep tot 6-2. Vervol gens speelde de thuisploeg rusti ger, maar bleef het verdedigend wel scherp. Het gaf niets weg en liep ondertussen uit naar 8-2. In een goede laatste periode liep De Bruinvis vervolgens verder uit naar een ruime zege: 13-3. Scores De Bruinvis: Tim Roeb 4, Dan ny Soetens 3, Jan Wiilem Ramondt 2, Gert Jan Ramondt, Jeroen Kamp, Ange- lo de Meijer en Jonas de Maet allen 1. dordrecht - Terneuzen vierde gis teren een klein feestje. De zondag tweedeklasser boekte op bezoek bij Dubbeldam een overtuigende zege (1-4) en verzekerde zich daar mee zo goed als zeker van de twee- de-periodetitel. De achterstand op Goes bleef twee punten, want de koploper versloeg hekkensluiter Unitas'30 met 0-2. Het moet echt heel raar lopen, wil Terneuzen die periodetitel nog mislopen. Na acht van de negen in die periode te spelen duels, heeft de ploeg van trainer Diederik Hiensch 22 punten en een indruk wekkend doelsaldo: 25 voor en slechts 2 tegen. Concurrent Roosendaal kan in de periode stand weliswaar in punten nog ge lijk komen, maar heeft een doelsal do van plus zes. Het laatste duel van de tweede periode is Roosen- daal-Temeuzen, op 25 april. Bij de Zeeuws-Vlaamse club wil len ze het liefst geen nacompetitie spelen, want dat zou betekenen dat de titel nog voor de neus van Goes wordt weggekaapt. Terneu zen hield gisteren de druk op de lijstaanvoerder, dankzij een ver diende overwinning. Tom Janssen zorgde na een half uur voor 0-1 en zeven minuten later tekende Can Kiran voor de 0-2. De pas zeven tienjarige middenvelder werd op maat bediend door Jordy van Bre men en volleerde de bal in de krui sing. Dubbeldam leek door een ei gen doelpunt van Roel Alberti - na miscommunicatie met doel man Dennis Wondergem - terug in de wedstrijd te kunnen komen. Vier minuten na de 1-2 bracht Ki ran de marge echter weer op twee goals, door een corner van Janssen in de kruising te koppen. Het slot akkoord was voor Dominique Ver linde. De 34-jarige spits soleerde langs drie tegenstanders en schoot zijn dertiende competitietreffer binnen: 1-4. Bij Terneuzen maakte Maik de Wolf na ruim zeven maanden zijn rentree in het eerste elftal. De middenvelder viel twin tig minuten voor tijd in. Unitas'30-Goes 0-2: Goes kreeg in de eerste helft en meteen na rust meerdere opgelegde kansen, maar scoorde niet. Unitas'30 putte daar vertrouwen uit en kreeg ook nog een aantal mogelijkheden. Eén daarvan kwam op de binnenkant van de paal, maar verdween niet achter de Goese goalie. Pas in de tachtigste minuut brak Wouter de Craene de ban. Vijf minuten na zijn 0-1 verdubbelde Niels Paarde- kooper de marge. Hij pikte de bal op rond de middellijn, dribbelde richting het doel en stifte de bal van twintig meter binnen. Aardenburg-spits David van Kerschaver (rechts) probeert Moerse Boys-aan voerder Ronald Rombouts te passeren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33