onmogelijke missie sport 31 de derde klasse Kloetinge haalt opgelucht adem Zaamslag houdt zicht op tweede-periodetitel Verrassende zege voor Terneuzense Boys: 1-4 en maandag 4 april 2011 'Ik moet naar volgende week nu weer proberen de koppies schoon te krijgen, want dit is natuurlijk heel frustrerend voor de ploeg.' Interim-trainer Ruud Pennings door Jan Dagevos rijssen - Bij Hoek werd hoofdtrai ner Gaby Demanet twee weken ge leden op de keien gesmeten en mocht assistent Ruud Pennings het stokje over nemen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen, veronder stelde de clubleiding. Zaterdag werd echter duidelijk dat Hoeks nieuwe man voor een onmogelijke opdracht staat. Ook hij zal Hoek niet kunnen behoeden voor een af tocht uit de topklasse van het ama teurvoetbal. De tijd is te kort en bovendien herbergt zijn ploeg te weinig kwaliteit. Ruud Pennings heeft in amper veertien dagen tijd dan wel voor nieuwe inzichten gezorgd en voor een duidelijk concept gekozen; vooralsnog is hij een illusie armer en nog geen punt rijker. Vorige week ging de thuiswedstrijd tegen Flevo Boys verloren (1-2), zaterdag op sportpark De Koerenbelt in Rijssen gingen de punten ook aan de neus van Hoek voorbij. „We hebben voldoende kansen ge had. Het is sneu dat deze ploeg niet eens beloond wordt", zei Ruud Pennings na de 3-0-neder- laag tegen Excelsior'31. De woor den klonken bekend in de oren. Nog niet zo lang geleden konden dergelijke teksten ook uit de mond van voorganger Demanet worden opgetekend. Dat gebeurde steevast na een wedstrijd waarin Hoek de mooiste kansen om zeep had ge holpen en uiteindelijk door per soonlijke fouten ten onder was ge gaan. Excelsior'31-Hoek paste pri ma in dat plaatje. Waar het na 45 minuten voetballen 2-2 had kun nen staan, was het bij rust 2-0 in het voordeel van de thuisclub. Ex- celsior'31 speelde niet groots, maar was wel uitermate effectief en pro fiteerde van twee kinderlijke fou ten bij Hoek. In de negentiende minuut schoot Kevin Aman de 1-0 binnen nadat rechtsback Michael Koné veel te snel had toegehapt. Aan de tweede treffer van Karim Chengachi in de 25e minuut had Koné ook schuld. Hij had midden velder Brecht Delbeke op dat mo ment nimmer mogen inspelen. De ploeggenoot had een man in zijn rug. Overigens ging ook Delbeke niet vrijuit. De Belg liet zich veel te simpel aftroeven en dus lag twee tellen later de bal in het doel: 2-0. Het leidde ertoe dat Koné al in de 28e minuut het veld moest ruimen. „Ik vond het sneu voor die jongen, maar hij had geen vat op zijn tegenstander", zei Pen nings naderhand. Jurgen Landuyt werd de vervanger. De rijzige ver dediger leek de schade in eerste in stantie te kunnen beperken, maar even na rust liet ook hij zich in de luren leggen door de behendige Kevin Aman. De buitenspeler be diende vervolgens op maat Lesley EXCELSIOR'31 HOEK Kok Van Nieuwenhuijzen Siemelink Koné=# Lubbers ==b (28. Landuyt) (63. Isa) Van Nieuwstadt Bartelds Dildick Gerritseri-Muikes-^ De Loof (46. David) Delbeke Zwollo Schot Rosink Van Brabander Davina De Jong Nahrwold Pattinama Chengachi (46. Mahieu) Aman Mendes (72. Smit) (78. Bouzambou) Doelpunten 19. Kevin Aman 1 -0,25. Karim Cheng achi 2-0,52. Lesley Nahrwold 3-0 Kaarten geen Scheidsrechter P. C. van Gijzen (Goudswaard). Aantal toeschouwers 950 door Rogier Veenstra Nahrwold, die van dichtbij de 3-0 binnenkopte. De boeken konden dicht, de wedstrijd was gespeeld. „Bij 2-0 achtte ik ons nog niet kansloos", zei Pennings. Het was gebaseerd op een eerste helft waar in Hoek qua veldspel best meekon met de nummer zes van de rang lijst. Spelbepaler John Schot stuur de de vleugelspelers Nick de Jong en Mille Mendes verschillende ke ren op avontuur. Mendes kreeg zelf twee kansen en leverde één assist af Tot doelpun ten leidde het echter niet. Mendes schoot eenmaal op de benen van de keeper en raakte een keer de buitenkant van de paal. Dat zijn voorzet in de 23e minuut uiteinde lijk geen goal opleverde, was veel zeggend. Mendes kopte bij de tweede paal de bal uit een vrije trap van Schot knap terug tot bij de mee opgekomen Dildick, die van twee meter afstand de keeper nog niet wist te passeren. „Je vraagt je soms af hoe het het mo gelijk is dat dat soort ballen er niet ingaan", stelde Pennings. De trainer maakte in elk geval niet de fout door te stellen dat het alle maal met pech te maken had. On- fortuin achtervolgt je immers niet 25 wedstrijden lang. Kansen benut ten is een gave en daaraan ont breekt het bij Hoek, net zoals het schort aan voldoende verdedigen de kwaliteiten. „In de hoofdklasse kun je je nog wel eens een fout permitteren", zei Pennings, „maar in de topklasse is een fout meestal een doelpunt." Pennings en de zijnen resten nu nog vijf wedstrijden. Hoewel Hoek nog altijd aan degradatie kan ontsnappen, gelooft niemand daar daadwerkelijk nog in. „Elk tikje dat we in deze fase krijgen, is een tik", zei Pennings veelbetekenend. pagina 34: John Schot: Dat ik naar Lienden ga is grote onzin middelburg - Dankzij een 4-2-ze- ge op hekkensluiter FC Dauwen daele hield Zaamslag zicht op het winnen van een periodetitel. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser leidt in de stand om de tweede pe riode, met twee punten voor sprong op Achilles Veen, dat één wedstrijd minder speelde. In Middelburg maakte Zaamslag vanaf de eerste minuut duidelijk dat er weinig te halen viel voor de thuisploeg. FC Dauwendaele kwam er nauwelijks aan te pas en kon de schade nog redelijk be perkt houden (2-4). Door de ne derlaag degradeerden de Middel burgers officieel uit de eerste klas se. Na drie kansen in de openingsfase voor Peter Dieleman, opende Joris Rademakers de score voor Zaam slag. Hij kopte raak, na een afgeme ten hoekschop van Ivo Verstrae- ten. Na rust was Zaamslag heer en meester en besliste de wedstrijd door doelpunten van Jordy Bak ker, Peter Dieleman en Johan van Rumst. FC Dauwendaele zorgde tussendoor nog wel voor de aan sluitingstreffers vla Bram de long, maar spannend werd het nooit. Stefan Joosse bracht kort voor tijd de eindstand op het bord: 2-4 „Als je bijna iedere week verliest gaat dat ten koste van het plezier", zei doelpuntenmaker Stefan Joos se na afloop. „Toch proberen we het seizoen goed af te sluiten." FC Dauwendaele-Zaamslag 2-4 (0-1). 37. Joris Rademakers 0-1, 53. Jordy Bak ker 0-2, 54. Bram de Jong 1-2, 56. Peter Dieleman 1-3, 78. Johan van Rumst 1-4, 83. Stefan Joosse 2-4. Scheidsrechter: J.A. de Jong (Humme- len). Gele kaart: Bram de Jong, Guus Toornstra (beiden FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 100. —1— ninminiiiniii door Robin Hamelink zaltbommel - Dankzij een verras send ruime overwinning op'Nivo Sparta (1-4) voegde Terneuzense Boys drie broodnodige punten aan het totaal toe. De ploeg van inte rim-trainer Arie Dekker speelde een goede wedstrijd tegen de num mer drie uit Zaltbommel. De Ter- neuzenaren speelden heel gecon centreerd en dat leverde eindelijk weer eens een zege op. Na drie minuten werd de score al geopend door Ruud Hoogesteger. Hij kon scoren na een goede pass van Marco Faassen. Nivo Sparta probeerde het spel te maken, maar gebruikte voornamelijk de lange bal en wist geen kansen te creëren. In de tweede helft stond het al snel 0-2. Tim Faassen rondde een vlotlopende aanval simpel af Niet vee later maakte Marco Faassen de 0-3 na een identieke aanval als bij de 0-2. Door een foute terugkop bal wist Niels de Haan van Nivo Sparta de score wat draaglijker te maken (1-3). De thuisploeg zette daarna veel druk naar voren en probeerde de 2-3 te forceren, maar dankzij goed keeperswerk van Nick Heyman bleef het 1-3. Zeven minuten voor tijd besliste Marco Faassen de wedstrijd defini tief, na een goed uitgevoerde coun ter (1-4). „We speelden vandaag heel erg goed, vooral het veldspel was uitstekend", zei een tevreden Dekker. „Deze verdiende overwin ning geeft de burger moed in de strijd om lijfsbehoud." Nivo Sparta-Terneuzense Boys 1-4 (0-1). 3. Ruud Hoogesteger 0-1, 55. Tim Faassen 0-2, 60. Marco Faassen 0-3, 75. Niels de Haan 1-3, 83. Marco Faassen 1 -4. Scheidsrechter C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Dennis van de Broeke (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. mmmmmmvsii sasm s mm door Ron de Waal Mustafa Yilmaz (midden) plant zijn linkervoet op het scheenbeen van een verdediger van De Noormannen. foto Lex de Meester kloetinge - Op het moment dat vrijwel iedereen zich had neerge legd bij een nederlaag viel toch nog de gelijkmaker. In de slotminuut mocht Corné Schilperoort vanaf elf meter aanleggen om Kloetinge toch nog aan een felbegeerd punt te helpen. De aanvoerder bezweek tegen Heerjansdam niet onder de enorme druk: 1-1. ~De opluchting aan Bevelandse kant was enorm na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Wattel uit Serooskerke. Alles wat Kloetin ge heette, besefte dat het gelijkspel het hoogst haalbare was zaterdag. Ook trainer Cees Houtepen had even tijd nodig om bij te komen van de manier waarop zijn ploeg ontsnapte aan een pijnlijke thuisne derlaag. „Ik sta nog te trillen", be kende de trainer. „Meer zat er abso luut niet in. Daarom is de opluch ting ook zo groot." Vooral op het gebied van ervaring en fysiek moest de jeugdige equipe van Houtepen het afleggen tegen Heer jansdam. „Daarom is het geweldig voor die jonge gasten dat ze voor die enorme strijdlust toch nog be loond worden", complimenteerde de trainer zijn spelers. In het eerste kwartier had Kloetin- ge-keeper Jaco van der Schee nog vrijwel niets te doen, maar zijn eer ste werk was wel meteen de bal uit het net halen. De behendige Andro Franca kreeg van Maarten van Rosevelt alle tijd om de bal het strafschopgebied in te spelen, maar Yoeri Rombouts kreeg zo mogelijk nog meer tijd en ruimte om de bal aan te nemen en te draaien. Met een prachtig schot in de bovenhoek was de goalie vol strekt kansloos: o-i. Ondanks verwoede pogingen van Kloetinge kostte het Heerjansdam, vooral door het surplus aan fysiek, weinig moeite om de voorsprong vast te houden. Na rust werd Daan Esser als diepste spits gepos teerd en zakte Rick Mulder een li nie, maar ondanks deze omzettin gen aan Kloetinge-zijde kon de thuisploeg nauwelijks iets creëeren. Totdat Ingmar Quist de bal na een gekraakt schot plotse ling voor zijn voeten kreeg. De be nodigde overtuiging ontbrak ech ter in de afronding van Quist. Een hectische slotfase, waarin Andro Franca van Heerjansdam na een klap in het gezicht van Björn Quartel een rode kaart be spaard bleef, kreeg voor Kloetinge alsnog de gewenste wending. De in de tweede helft volstrekt on zichtbare Daan Esser werd in het strafschopgebied omver gelopen, waarna scheidsrechter Wattel gede cideerd naar de stip wees. Aan voerder Schilperoort onttrok zich niet aan zijn verantwoordelijkheid en bezorgde zijn ploeg alsnog een punt (1-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31