eeuw 't Boertje in Terneuzen zeeland 115 Zwaargewonde bij ongeluk in Koewacht Nieuw verzet windmolen Hoek Meningen peilen over rijksweg Julia haalt 5326 euro op voor kankerfonds Kledingbeurs brengt drieduizend euro op Kitesurfers gewond op Westerschelde maandag 4 april 2011 too 't Boertje in Terneuzen, officieel De FeijterAGF, viert dit jaar zijn hon derdste verjaardag. Jan de Feijter, overle den in 1994, maakte een winkel op het erf. ons, sportcentrum Vliegende Vaart naast ons. Dat werkt ge woon. )e wilt niet weten hoeveel pas gewassen koppies hier binnen stappen. Eerst sporten, dan ge zond voedsel halen, dat blijkt een prima combinatie." In de jaren zestig maakte zijn opa Jan een winkel op het er£ „Toen ik een kleine jongen was, werd het huidige winkelpand gebouwd. Mijn opa en vader teelden toen nog alles zelf. Op een gegeven mo ment werd dat onbegonnen werk. Voor elke groente had je weer an dere machines nodig. Het was ge woon niet meer rendabel om dat op kleine percelen te doen. Daar om hebben we het in 1995 over een andere boeg gegooid. Elke dag rijden we naar de veiling in Breda. Dat we zelf de producten halen is ook de reden dat we goedkoper zijn dan de supermarkten. En we zijn vaak verser. Laatst las ik dat een supermarkteigenaar trots is dat hij binnen twee of drie dagen na het afsnijden de sla in zijn win kel ligt. Ik moest toen hard lachen. Dat is bij ons binnen vier uur al het geval." Alleen op het perceeltje voor zijn woning verbouwt Jeroen nog wat rabarber. Heel bewust, overigens. „Mensen krijgen zo toch nog altijd het gevoel een boerenerf op te rij den. De winkel moet ook echt niet teveel op een supermarkt gaan lij ken. De' sfeer, het gevoel hebben dat je in een schuur koopt, is heel belangrijk." Zijn vader Jan steekt nog altijd een helpende hand toe en natuurlijk hoopt Jeroen ook dat een van zijn zonen Luca (3), Finn (2) of Mika (1) later het stokje overneemt. In september vieren De Feijters de honderdste verjaardag met een beurs. „Ik probeer dan de grootste ui ter wereld naar Terneuzen te ha len, waarmee je een stukje kunt vliegen", zegt Jeroen cryptisch. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KOEWACHT Bij een ernstig eenzijdig ongeval op de Wouterij in Koewacht is vrij dagavond een 25-jarige scooterbe stuurder uit de gemeente Terneu zen zwaargewond geraakt. Hij ver loor door nog onbekende oorzaak in een flauwe bocht de controle over zijn voertuig en botste fron taal tegen een geparkeerde auto. De man is overgebracht naar het ziekenhuis in Gent. Over zijn toe stand is nog niets bekend. door Adri Klinkenberg HOEK - Bewoners van de ds Raams- hof-West in Hoek zijn opnieuw naar de Raad van State gestapt te gen de windmolen bij Fotodesign Huib de Jonge aan de Koudepol- derstraat in Hoek. j Woordvoerder van de klagende f omwonenden L. de Pree zei tij- dens de zitting in Den Haag dat de windturbine wel degelijk hinderlij ke slagschaduwen veroorzaakt in hun huiskamers en tuinen. De Lzaak is inmiddels al tien keer voor F de rechter geweest. De Jonge heeft tot dusver de Raad van State mee. Die ging in februari vorig jaar ak koord met een rapport van een mi lieubureau dat de windturbine nauwelijks hinderlijke lichtflitsen of slagschaduwen oplevert voor omwonenden. Bij de Raad van State uitte De Pree kritiek op het rapport Het on derzoeksbureau zou verkeerde ge gevens hebben gebruikt over het aantal zonuren. De Pree eiste dat de windturbine wordt stilgezet tot dat het gevaarte is uitgerust met een automatische stilstandvoorzie ning. Uitspraak binnen zes weken. VIDEO Kijk naar een video van het indoor- vliegerfestijn in Vliegende Vaart in Terneuzen op www.pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De Boys 6 won met 2-3 van Spui 3! www.pzc.nl/zeeuwsekelder IJZENDIJKE - De dorpsraad en on dernemersvereniging in l)zendijke geven donderdag vanaf 19.30 uur in De Mauritshof uitleg over het re sultaat van hun overleg met Rijks waterstaat en de gemeente Sluis over de reconstructie van rijksweg 61. Ook komen de gewenste twee rotondes en fietstunnels aan bod. De inwoners mogen hun mening geven; de compensatie-voorstellen accepteren of bezwaarmaken bij de Raad van State. TERNEUZEN Julia Roelse (8) uit Terneuzen heeft zaterdag met haar verjaardagsfeest je in De Brouwzaele in haar woon plaats 5326,50 euro opgehaald voor het Kinderkankerfonds in Gent. Daar werd zij succesvol behandeld tegen leukemie. Julia wilde geen ca deautjes, maar vroeg aan iedereen geld. Bedrijven steunden het initia tief al op voorhand met donaties, vrienden en bekenden deden tij dens het feest ook nog een flinke duit in het zakje. TERNEUZEN De halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen heeft zaterdag drieduizend euro op geleverd. De organisatie schenkt dit bedrag aan Stichting 't Huus in Vogelwaarde, 't Huus gebruikt het geld voor de inrichting van een snoezelkamer. De beurs trok net als alle voorgaande keren veel be zoekers. De eerste koopjesjagers stonden een uur voor aanvang al voor de deur. BORSSELE Twee kitesurfers zijn zaterdagmid dag door de KNRM uit de Wester schelde gered. De twee, een Belg en een Fransman, raakten in proble men ter hoogte Van de kerncentrale Borssele. Ze lagen zeker drie kwar tier in het koude water voor ze ge red werden. De sterke stroming be lette ze zelf de kust te bereiken. De Belg is met tekenen van onderkoe ling naar het ziekenhuis gebracht. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: ewww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 't Boertje, vermoedelijk begin jaren vijftig. Op de achtegrond De Oude Vaart, in het midden de schuur die nog steeds intact is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27