141 zeeland De Feijter AGF al een B Cargill neemt Nedalco over De Maffooos op reis naar Jordaan en Lloret Druk Museumweekend Wedstrijdje almanak JUBILEUM Groente- en fruitwinkel De Feijter AGF in Terneuzen bestaat honderd jaar. Wie? Oh! 't Boertje, zeg dat dan! ü'i i maandag 4 april 2011 Blokker (I) en Mannaart prediken het levenslied. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel Het is een grote grap, maar tegelijkertijd bloedserieus. Ruim veertig Zeeuws-Vla mingen gaan in september een week met elkaar op vakantie naar Spanje. Lekker luieren in Hotel Cleopatra Lloret de Mar. Voor de ontspan ning, maar vooral omdat het Zeeuws-Vlaamse zangduo De Maf fooos er drie keer optreedt. Zangers Fons Mannaart (62) uit Terneuzen en Marjo Blokker (51) uit Axel snappen er zelf ook vrij weinig van. „Een aantal fans heeft dit geregeld. In januari werd het op onze hyves-pagina aangekon digd en nu zijn er nog tien plaat sen vrij", vertelt Mannaert. Voor 350 euro krijgen de deelnemers ze ven dagen halfpension, een zwem bad, sauna, Turks stoombad, een lange busreis en drie optredens van de Maffooos. Het reisje is een vervolg op dat wat twee jaar geleden als een gein tje werd opgezet: een reis naar een optreden in café De Nol in de Am sterdamse Jordaan. Mannaart: „Een aantal fans vond dat wij daar thuishoorden, omdat wij veel smartlappen zingen. Allemaal Ne derlandstalig trouwens, want over Engelse liedjes breek ik mijn bek. Café Nol is echt het Mekka in ons genre. André Hazes en Willy Al- berti zongen er hun eerste liedjes. Toen wij daar optraden, kwam er een bus met supporters uit Zeeuws-Vlaanderen mee." Volen- dam was de volgende halte, zo re gelden de fans onder aanvoering van Sacha Hennekeij. „En toen gin gen er dus twee bussen met in to taal tachtig Zeeuws-Vlamingen mee. In Volendam stond weer ie mand van café Nol, om te vragen wanneer we weer naar Amster dam kwamen." Dat gebeurt op 7 mei. „We huren zelf weer een bus en maken er een dagje uit van. Overdag lekker winkelen en 's avonds naar De Maffooos. Eerst dachten we: zotter moet het toch niet worden. Maar goed, toen kwam die reis naar Lloret de Mar ook nog eens uit de koker." Inschrijven voor de reizen naar Am sterdam en Lloret de Mar kan via www.demaffooos.nl en 0115-622787. door Wilma Valk ijzendijke - Een gouden Romeinse ring, een lezing over de vrouwen van keizer Napoleon of een minia tuur bruine vloot. Het Gemeente lijk Archeologisch Museum van Aardenburg, Het Bolwerk in IJzen- dijke en het Visserijmuseum van Breskens, hadden voor het Mu seumweekend iets bijzonders in huis. In Streekmuseum Het Land van Axel stopte de teller dankzij de ten toonstelling over Axelse verenigin- Iwan werd 9 en dat moest gevierd worden. Samen met 7 uitgelaten jon gens toog moeder naar een overdekte speeltuin in Vlissingen voor het nodi ge vermaak. Aan het eind van de mid dag keerde het gezelschap terug en on danks de lange dag vloeide de adrena line nog rijkelijk, behalve bij één jon gen. Het mannetje zat stilletjes op de achterbank. Moeder begon zich na een tijdje toch wat ongerust te voelen. Of hij het wel naar zijn zin had ge had, vroeg ze nog. Ia hoor, knikte hij, maar zei verder niets. Totdat de auto bij zijn huis stopte om hem af te zet ten. Triomfantelijk riep de stille: „Ik heb gewonnen!" Hij was namelijk de enige die het wedstrijdje 'wie het langst zijn mond kan houden' niet na twee seconden al was vergeten. door Raymond de Frel ij een verjaardag hoort ge bak. En in het geval van 't Boertje in Terneuzen het liefst vruchtengebak. De groente- en fruitwinkel aan de Guido Gezellestraat in Terneuzen bestaat een eeuw. Vijf generaties De Feijter boeren al in en rond 'de schuur met de gele deuren'. Eigen lijk heet het bedrijf De Feijter Jeroen, Luca (boven), Finn en Jan de Feijter. foto Mark Neelemans AGF, maar het gros van de klanten weet dat amper. „Die naam 't Boer tje is er in de jaren zestig ingeslo pen. Pas tien jaar geleden hebben we die vastgelegd, toen een jongen i van de overkant hier onder die i naam groente begon te verkopen, j Die verkocht geen beste produc- ten, dus was het slecht voor onze 1 naam", vertelt bedrijfsleider j Jeroen de Feijter (31). Zijn over-overgrootvader bouwde in 1911 een schuur aan wat toen nog de Axelsestraat was. „Mijn overgrootvader begon er met ver koop aan de deur, vooral eieren en fruit. Er was hier verder nog hele maal niets. De wijk Oude Vaart moest nog worden gebouwd, er was geen winkelcentrum, alles rond de boerderij was polder. Moet je nu eens kijken. Vroeger was dit zo'n beetje de rand van de stad, nu liggen we nagenoeg in het midden. Gek genoeg hebben wij toch nooit veel last gehad van ver zoeken om te verhuizen. Ja, in de tijd dat de wijk De Oude Vaart werd gebouwd is er eens over ver huizing gesproken, maar dat liep op niets uit", vertelt Jeroen. De familie De Feijter moet er niet aan denken om elders te boeren. „Dit is een toplocatie. Het winkel centrum Zuidpolder tegenover gen en een groep van vijftig perso nen van een riviercruise net boven de tweehonderd: „Bijzonder, want anders zijn we altijd op zondag ge sloten", aldus een medewerker. De officiële seizoensopening van Streekmuseum De Vier Ambach ten in Hulst is dit jaar op de Twee de Paasdag. Toch werden er dit gra tis weekend ruim 150 bezoekers ge teld. Hetzelfde aantal noteerden de musea in IJzendijke en Aarden burg. Topper was het Visserijmu seum in Breskens met ruim twee honderd belangstellenden. Tip? redactie@pzc.nl sSÈÉT 't Boertje in de jaren zestig. De parking is er nog steeds, de boomgaard is verdwenen. foto's familie De Feijter door Raymond de Frel sas van cent - Zetmeelfabrikant Cargill in Sas van Gent heeft defi nitief alcoholproducent Nedalco overgenomen. De twee Sasse buur mannen werkten al langer inten sief samen. Ook de alcoholfabrieken in Man chester en het hoofdkantoor in Bergen op Zoom zijn nu in han den van Cargill. Nadat de alcohol- fabriek in Bergen op Zoom sloot, trokken de kantoormedewerkers van Nedalco bij Cargill in. Nedalco was onderdeel van Royal Cosun. Bij het bedrijf werken ongeveer honderd mensen. Zij gaan allemaal mee naar Cargill. De twintig medewerkers die zich bezighouden met onderzoek blij ven bij Cosun. Cargill heeft in Ne derland 2300 medewerkers in dienst. Cargill leverde Nedalco al grond stoffen voor de productie van drinkbare en industriële alcohol van hoge kwaliteit. De overname van Nedalco is voor Cargill vooral van strategisch belang, liet Cargill- leidinggevende Peter van Deursen al eerder weten. Het bedrijf voegt zo een belangrijke waarde toe aan zijn zetmeelactiviteiten. In februari maakten de bedrijven de overnameplannen bekend; vol gens de directies een logische ver volgstap voor de toekomst van bei de bedrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26