Zeeland PZC L Smidsschorrepolder eind dit jaar vol Wintersport bij zomerse temperaturen De Paauw roffelt al tachtig jaar intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 GLASTUINBOUW Drie tomatentelers willen nog voor het einde van dit jaar kassen bouwen bij Westdorpe Maandag 4 april 2011 De Feijter AGF al een eeuw 't Boertje in Terneuzen SIIÏP, iW—MMMBHaMH I iiIHHWWUMWWaaB Minister van Justitie opent tentoonstelling in Galerie T Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel WESTDORPE - Projectleider Frans de Bruijne van Bioglas verwacht dat eind dit jaar alle grond in de Schmidsschorrepolder is uitgege ven aan fint- en groentetelers. Ook voor de tweede fase van het glas- tuinbouwplan, in de Autrichepol- der heeft zich al een kandidaat ge meld bij de ontwikkelaar van het gebied. Twee Nederlandse en een Bel gische tomatentelers zijn alledrie bezig met het rondmaken van hun financiering voor vestiging in het •glastuinbouwgebied. Het gaat in totaal om zestig hecta re grond. „Het is nog niet hele maal rond, maar als het financiële plaatje klopt rest ons niet meer dan een handtekening zetten. We praten daarom voor dit gebied ook niet meer met andere kandidaten. Zij willen alledrie nog dit jaar bou wen. Ik verwacht dat we in juni al les hebben geformaliseerd. Gefa seerd zal er dan werk voor drie honderd mensen bijkomen", aldus De Bruijne. Hij verwacht dat drie partijen ui terlijk in juni tot koop overgaan. De telers hebben interesse in ka vels van tien, dertien en 34 hecta re. Eén teler wil door het plaatsen van een windmolen zelfvoorzie nend zijn in de energievoorzie ning. Het college van burgemeester en wethouders is daarin terughou dend, maar wil wellicht toch iets toestaan. De PvdA-fractie wees het college begin dit jaar op een motie tegen nieuwe molens, die gemeen teraad in 2010 aannam. In de eerste fase van het glastuin- bouwproject blijft dan nog vijf hec tare grond over. Die grond kan nog niet worden uitgegeven, om dat de eigenaar aan verkoop wei gert mee te werken. De gemeente raad geeft volgende maand zijn fiat aan een onteigeningsprocedu re, zo viel vorige week woensdag te concluderen in de vergadering van de raadscommissie Omgeving. Eén tuinder heeft zich bij Bioglas gemeld voor fase 2, dat zeventig hectare groot wordt. Hij wil een groter kavel, waar in de eerste fase geen ruimte meer voor is. „Ik durf te stellen dat de gemeente Terneu zen als glastuinbouwgebied nu echt op de kaart staat. De eerste te lers ondervinden geen problemen in het gebied. Dan kan ik wel roe pen dat het goed gaat, maar als zij dat doen heeft dat pas echt effect", aldus De Bruijne. mmmemsmmmtmBssmssssmsB. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een beetje wrang was het wel. Net op de dag dat mensen en masse terrasjes opzochten of aan het strand uitwaaiden, had Eric Riemens een indoor-evene- ment georganiseerd voor een sport die juist buiten bij mooi weer goed tot zijn recht komt: vliegeren. De fanatiekste 'piloten' leven zich in de koude wintermaanden uit met indoor-trickvliegeren. Dat is een vakterm voor 'vliegeren zonder wind'. Voor de vierde keer kon Rie mens zaterdag in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen te recht voor een middag vliegerver tier. Met korte trekbewegingen en kleine pasjes trakteerden de piloten tijdens een demonstratie het pu bliek op mooie trucs. „Eigenlijk speel je met helemaal niets, je pro beert puur het zweefgedrag van de vlieger te bepalen. Dat vergt heel veel concentratie. Het lijkt niet in spannend, maar als je 's avonds op de bank zit voel je wel dat je flink hebt bewogen", aldus Riemens. Hij vond het jammer dat er zo wei nig bezoekers waren. Ook kreeg hij op het laatste moment afmeldin gen van zes piloten, waardoor het aantal deelnemers op acht bleef ste ken. „Helaas", zei een toeschouwer. „Bij rotweer was het vast drukker." Video op 2HK www.pzc.nl/zeeuwsvlaanderen door Wilma Valk Floor de Paauw. foto Peter Nicolai BRESKENS - De roffel van jubilaris Floor de Paauw (90) was gisteren tijdens het concert van Muziekver eniging Harmonie Oostburg in De Burght in Breskens duidelijk te ho ren. Al tachtig jaar is Floor met veel liefde en inzet muzikant. Zijn carrière begon bij OKK in Schoondijke. Als zoon van een mu zikale vader werd hij daar al op zijn negende lid. Heel even speel de hij bugel, maar al snel ging zijn voorkeur uit naar twee stokken en een trommel. De roffel, die hij nu nog perfect beheerst, was moeilijk te leren. Met het ezelsbruggetje 'panne-koeke, panne-koeke' kreeg hij de techniek onder de knie. Floor was hij onder meer lid van de KMAF uit Aardenburg en de muziekvereniging Breskens-Groe- de, maar hij bleef altijd de Harmo nie uit Oostburg, zijn latere woon plaats, trouw. Zijn zoon Marcel, zelf muzikant en bestuurslid van de Zeeuwse KNFM-afdeling, over handigde hem het speldje voor zijn tachtigjarig jubileum. De belangstelling voor het indoor-vliegerfestijn in Terneuzen was vanwege het mooie weer matig. foto Peter Nicolai Deze week: Struikmargriet, zomer- loeier met veel bloemen Van €799 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max. 3 artikelen per klant, Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke - Galgeweg'5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25