Sap maant kabinet over missie KUNDUZ GroenLinks-leider pikt geen 'gemarchandeer' met toezeggingen MSC Emanuela met diepgang van 15 meter meert probleemloos afin Antwerpen Meisjes vermist iirrt:lngcomur:genek DEN HAAG - GroenLinks-leider Jo- lande Sap waarschuwt het kabinet niet te 'marchanderen met de toe zeggingen' die zijn gedaan over de trainingsmissie in de Afghaanse provincie Kunduz. Als het kabinet 'willens en wetens beloften aan de Kamer breekt' over duur en aard van de training, dan zal de steun van Groenlinks voor de missie wegvallen, zei Sap gisteren in het televisieprogramma Buitenhof. Groenlinks was eind januari cru ciaal voor het doorgaan van de Kunduzmissie omdat gedoogpart- ner PW en de grootste oppositie partij PvdA tegen waren. Het kabi net kreeg de oppositiepartijen D66, Christenunie en op het laatst ook Groenlinks pas mee toen belangrijke beloften werden gedaan over duur en inhoud van de politietrainingen in Kunduz. De training zou langer zijn en meer gericht op mensenrechten, criminaliteitsbestrijding en de rechtsstaat. Deze week bleek dat nog niet alles rond is. Als de toezegginen niet in orde komen, 'heeft het kabinet zijn woord gebroken en heeft het kabinet een probleem', zei Sap. In januari zei ze al dat dan 'de stekker eruit gaat'. Sap wijst erop dat Ne derland in Kunduz - anders dan in Libië - zelf'aan de knoppen zit' en de organisatie van de training in ei gen handen heeft. Ze pleit voor een 'geconcentreerde, kleine bena dering' van de Nederlandse trai ning in Kunduz. Kwaliteit moet bo ven kwantiteit-gaan, meent Sap. „Ik zeg: kabinet hou je woord en werk er nog wat harder aan." Sap zegt dat er nog geen sprake is van wantrouwen van haar kant rich ting het kabinet, maar dat het ver trouwen door het Kamerdebat over de evacuatie-operatie eerder in Libië niet is toegenomen. Andere leefstijl in plaats van nierdialyse 7 MAANDAG 4 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 79 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Nuyens verrassende winnaar Vlaanderens Mooiste WALCHEREN door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Elk plekje in de rivier is anders, maar er is overal nog ten minste 2 meter onder het schip tot het de bodem zal raken. Dat is voor schrift", zegt hoofd verkeersleider Harms van de Gemeenschappelijke Nautische Autoriteit in Vlissingen. De testvaart van de MSC Emanuela is 'zonder problemen verlopen'. Gis teren voer het schip met een record diepgang van 15 meter over de Wes- terschelde naar Antwerpen. „Er heb ben zich geen vreemde dingen voor gedaan. Maar ik durf nog niet te zeg gen dat de test geslaagd is." Een commissie waarin onder andere de loods en de scheepvaartbegeleiding zitting hebben moet de vaart nog evalueren. Vanaf de wal werd geregeld dat de gigant een vrije doortocht kreeg. Bij de smalle doorgangen, zoals bij Bath, moesten andere schepen voor de MSC Emanuela wijken. „Het schip heeft het diepste gedeelte van de vaargeul nodig. Maar de Emanue la steekt niet alleen diep, het schip is ook nog eens behoorlijk breed en lang." De MSC Emanuela is van mast tot kiel 69 meter. De lengte is 366 meter en de breedte 15 meter. Als na de evaluatie blijkt dat de test is geslaagd, volgt nog een aantal proefvaarten. „Verlopen al die proe ven succesvol, dan is het geen uit zondering meer. Dan komen er meer schepen van dit kaliber." Rede rij Maersk bijvoorbeeld heeft ook zo'n kolos. Even voor vijf gistermid dag voer de Emanuela de sluis bij Aptwerpen binnen. video op www.pzc.nl MMlIHHMHaEHHBWBgMaBMWMBBBBWMBBBBMKI Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 PARIJS - Twee vmbo-leerlingen van het Sint-Maartenscollege in Maas tricht zijn vermist in Frankrijk. Het gaat om twee meisjes van 16 en 17 jaar. Ze waren donderdag en vrijdag op schoolreis in Parijs en Disneyland. Vrijdagmiddag meld den zij zich niet bij de afgesproken verzamelplaats. Meteen werd een zoektocht naar de twee leerlingen gestart en is aangifte gedaan van vermissing. Schepen met grote diepgang maken de Westerschelde gevaarlijker reageer op www.pzc.nl reacties: 452 Aangifte doen van woninginbraak heeft geen zin 38% I 62% _8 Spaar voor een GRATIS Raveleijn-poster! Zoek vandaag de 4e ruiter van de 5. 1 -. i-S Ui V.-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1