Zeeland PZC 3 Veere ziet brood in kampeerauto Scouthuis aan Veerse Meer open intratuin Wedstrijdje WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 TOERISME Helft van de camperaars mijdt gemeente of neemt toevlucht tot 'wildkamperen' Vlissingse DJ Mischa wint HooiiKoorts almanak Maandag 4 april 2011 Kompas van Doris had er niet meer mogen zijn Minister van Justitie opent tentoonstelling in Galerie T Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma domburg - Ondernemend Veere, en daarmee ook de gemeente loopt inkomsten mis zolang cam peraars daar niet kunnen over nachten buiten de kampeerterrei nen. Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders in antwoord op vragen van PvdA- GroenLinks. Die partij wil opgehelderd zien waarom het dagelijks gemeentebe stuur per se twee parkeerterreinen wil aanwijzen waar voorlopig goedkoop mag worden overnacht in kampeerauto's, en hoe dat pre cies wordt geregeld. B en W verwijzen naar een onder zoek van het kenniscentrum Kust- recreatie. Daar is uitgekomen dat bijna de helft van de camperaars weigert op een gewoon kampeer terrein te gaan staan. Die toeristen mijden, Veere nu of nemen hun toevlucht tot 'wildkamperen', con cludeert het college. De proef met de twee parkeerplaat sen moet uitwijzen of en zoja hoe toch aan de behoeften van die kampeerauto-toeristen tegemoet kan worden gekomen. Het gaat, zoals gemeld, om een parkeerterrein voor twintig cam pers bij een camping in Westkapel- le, en een terrein voor tien cam pers bij de jachthaven bij het stad je Veere. Belangenorganisatie Recron stem de hier mee in op voorwaarde dat de exploitatie in handen komt van recreatie-ondernemers, en dat er toeristenbelasting voor wordt be taald. In de ogen van het college leidt de proef niet tot bevoorde ling van camperaars boven andere kampeerders. Immers ze moeten wel wat betalen voor een plekje op een parkeerterrein: zo'n twaalf euro per nacht, plus belasting. Vrij weinig. Maar dat is logisch, schrijft het college, want ze gebruiker er slechts beperkte voorzieningen. Op de bestaande kampeerterrei nen zelf zijn in Veere voor meer dan tweehonderd kampeerauto's standplaatsen beschikbaar, met nog eens plaats voor veertig cam pers op bijterreinen. Maar die zijn volgens het college niet erg in trek. Hoeveel camperaars in Veere wild parkeren is moeilijk te achterha len. Afgelopen seizoen zijn er ruim honderd bekeurd, nadat eerst was gewaarschuwd. Maar er is niet echt goed gecontroleerd. Daar ontbrak het benodigde perso neel voor, voert het college als ex cuus aan. De raad praat de komen de weken verder over de kwestie. veere - Het was alsof Karla Peijs in een wespennest prikte toen ze de deuren open trok van het nieuwe 'Hopman Vernielhuis' aan het Veerse Meer. Meer dan driehon derd welpen en kabouters storm den eruit naar buiten. Het nieuw gebouw, dat volledig is opgetrokken uit duurzaam hout, herbergt vijftig verblijfs- en over nachtingsplaatsen. Peijs sprak als Commissaris van de Koningin gro te waardering uit voor de 7500 uren vrijwillerwerk die in de bouw zijn gestoken. Ze opende het gebouw door een touw los te snijden. Het mes werd haar aangereikt door de jongste scouts uit de Bever-groep. Europa, de provincie en de ge meente staken samen 100.000 eu ro in de bouw van het nieuw on derkomen oostelijk van het Kanaal bij Veere. Veel bedrijven sponsor den in natura. Op het Scoutcentrum overnachten jaarlijks 20.000 scouts uit binnen- en buitenland. Het kampeerhuis heeft de vorm van een tent. Het herbergt onder meer drie slaapzalen, een recreatiezaal, keu ken, eetzaal en sanitair. Het is be doeld voor scouts tot twaalf jaar. Ouderen slapen op het terrein in tenten. veere - DJ Mischa uit Vlissingen is dit jaar de beste DJ van HooiiKoorts, het Veers muziekcon cours voor jong talent. De 17-jarige Vlissinger draaide in zaal Tramzicht een set eigen mu ziek met house-invloeden. Er waren zes deelnemers in de wedstrijd. De verschillen tussen hen waren 'minimaal', aldus de ju ry- wmmmsssmEswasazk vxBs&aamtsESBsesf&msmmmmimiBsm Tip? redactie@pzc.nl Iwan werd 9 en dat moest gevierd worden. Samen met 7 uitgelaten jon gens toog moeder naar een overdekte speeltuin in Vlissingen voor het nodi ge verm'aak. Aan het eind van de middag keerde het gezelschap terug en je zou verwachten dat de heren moe en wat rustiger dan op de heen weg in de auto zaten. Maar niets was minder waar. De adrenaline vloeide nog rijkelijk, behalve bij één jongen. Het mannetje zat stilletjes op de achterbank voor zich uit te kijken. Moeder keek af en toe schuins naar hem en begon zich na een tijdje toch wat ongerust te voelen. Of hij het wel naar zijn zin had gehad, vroeg ze nog. ]a hoor, knikte de jongen, maar zei verder niets, de hele weg lang. Tot het moment dat de auto bij zijn huis stopte om hem af te zetten. Triomfantelijk riep de stille: „Ik heb gewonnen!" Hij was namelijk de eni ge die het wedstrijdje 'wie het langst zijn mond kan houden' niet na twee seconden al was vergeten. Meteen na de officiële opening van het houten 'Hopman Vernielhuis' op het Scoutcentrum aan het Veerse Meer stroomden welpen, kabouters en bevers massaal naar binnen. Ouders en genodigden meegerekend waren bijna duizend belangstellenden op de been. foto Izaak Verkeste Intratuin Koudekerks - GakjewegS - www.intratuin.nl Deze week: Struikmargriet, zomer- loeier met veel bloemen. Van €7,99 nu per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13