buitenland 19 harden Life Style KOOP PROFITEER DIRECT! Presidentschap liet lang op zich wachten Duizenden na gebed de straat op in Syrië Alle winkels a.s. ZONDAG OPEN NUENEN BREOA WEERT EOKEREN(B) Grenssteen 13 Roermondseweg 119-123 Kleine Dam 36 TILBURG NUENEN KALMTHOUT (B) Veldhovenring 73 Duivendijk 4 Brasschaatsesteenweg 320 1 Wilt u op uw gemak onze nieuwe collectie 2011 bekijken? Ga naarwww.gardenlifestyle.nl en bestel de prachtige folder, de webshop kunt u ook direct uw nieuwe tuinmeubelen bestellen. In zaterdag 2 april 2011 nairobi - Alassane Ouattara (69) werd tot twee keer toe verboden mee te doen aan presidentsverkie zingen, omdat zijn vader uit Burki na Faso komt en alleen 'pure Ivori- anen' mochten meedoen. En vorig jaar november won hij uiteindelijk overduidelijk de presi dentsverkiezingen, maar weigerde Laurent Gbagbo zijn nederlaag te erkennen en op te stappen. De technocraat Ouattara, die on der meer werkte voor het IMF, heeft eerder al even geproefd van het presidentschap. President Houphouet-Boigny had hem in 1990 naar Abidjan gehaald om als premier het land te dienen. Toen de president ziek werd, nam Ouat tara achttien maanden waar. Na de dood van Houphouet-Boigny in 1993 was er een kortstondige machtsstrijd tussen Ouattara en parlementsvoorzitter Konan Be- die. De laatste won en Ouattara keerde terug naar het IMF. Hij slaagde er in november 2010 uiteindelijk in mee te doen aan de verkiezingen, die hij met 54 pro cent van de stemmen won. Vanwe ge vele jaren studie en werk in de VS vinden opponenten hem 'te westers' en ongeschikt om het ver deelde Ivoorkust te leiden. Damascus - Duizenden Syriërs zijn gisteren onder andere in de zuidelijke stad Deraa weer de straat opgegaan om te protesteren tegen het bewind van president Bashar al-Assad. De demonstranten scandeerden 'Wij willen vrijheid!' en 'Het bloed van martelaren is kostbaar'. Bij de betogingen kwamen ten minste drie mensen om het leven. De demonstranten noemen vrij dag 'Dag der martelaren' ter ere van de ruim zeventig mensen die tot nu toe bij de protesten in Syrië om het leven zijn gekomen. Vol gens een ooggetuige waren er in Deraa meer dan vijfduizend men sen op de been. Troepen van de veiligheidsdiensten waren in gro ten getale aanwezig in en rondom de stad maar grepen niet gelijk in. In Douma, even buiten Damascus, grepen veiligheidstroepen wél in toen honderden mensen de mos kee in het dorp verlieten. Betogers werden geslagen met knuppels en er werd met stenen gegooid. Te vens werd traangas ingezet en er werd met scherp geschoten. Vol gens een ooggetuige vielen hierbij drie doden en zes gewonden. Er zijn tevens meldingen van protes ten in andere steden in de buurt van Deraa. De Syrische regering er kende gisteren voor het eerst dat er betogingen voor meer hervor mingen waren in onder andere La- takia en Deraa. Er zouden echter geen confrontaties zijn tussen de betogers en de veiligheidstroepen. In Damascus is het straatbeeld heel anders. Terwijl mensen aan het einde van het vrijdaggebed de moskeeën begonnen te verlaten, scandeerde een groep van driehon derd mensen met Syrische vlag gen: 'Allah, Syrië, Bashar!' Laurent Gbagbo Weigert verlies verkiezingen te aan vaarden. Veten vrezen harde strijd in Abidjan, waar het presidentieei paleis staat. Alassane Ouattara Gesteund door de VN en de Afrikaanse Unie als legitieme president, na het winnen van verkiezing vorig jaar no vember. ghana guinea Duekoue Daloa fT Issia Guiglo Soubre Bondoukou Bouake Tanda Tiebissou Bouafle g Yamoussoukro f Agnibtlekrou #T - - Abengourou Sinfra Toumodi Akoupe Agböville Gagnoa - San Pedro Belangrijke uitvoerhaven Abidjan Commerciële hoofdstad en machtsbasis Gbagbo j Touleplou liberia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9