Als filmster in Casablanca 'TfWWV* Lezersactie: 3 dagen Drenthe 99,-PP kjiIj reizen@wegener.nl 2.1 reizen Inhoud Lezersactie: Tulip Inn Casablanca, de klassieker van het witte doek, speelt zich grotendeels af in de Marokkaanse stad. Joost Brantjes voelde zich er filmster in Rick's Café. Maar raakte ook onder de indruk van de imposante Hassan II moskee. SI 024-3650360 lil" 1 Zaterdag 2 april 2011 Brink o.z.ó 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409 12 61 E: info@tibrinkhotel.ni W: www.hethotel.nl 2x een overnachting inclusief ontbijtbuffet 2x een uitstekend driegangen diner 1 dag gratis gebruik van de fiets 1 fietsknooppuntenkaart lExcl. toeristenbelasting 0.95 p.p.p.n. en res. kosten 6 5.00 p.p.) Alleen telefonisch te boeken onder vermelding van "Wegener Dagbladen". Prijs aankomst zo t/m wo in april: 99,- p.p. Prijs aankomst zo t/m wo in mei t/m juli: 109,- Prijs aankomst do t/m za in mei t/m juli: €119,- p.p. p.p. Brink o.z. 6/ postbus 129 9470 AC ZUIDLAREN (Drenthe) 050-4091261 Zuidlaren@hethotel.nl - www.hethotel nl brinkhotel zuiola.ren Het Tulip Inn Brinkhotei Zuidlaren, in het centrum van het altijd levendige brinkdorp Zuidlaren, wordt veel gebruikt als uitvalbasis voor fietsers. Zowel het Nationaal park de Drentse Aa als het unieke Zuidiaardermeer gebied bevinden zich op een paar minuten rijden van het hotel, waardoor u in een oogwenk tussen de flora en fauna van Drenthe staat. Ook de culturele steden Groningen en Assen worden veelal tijdens een fietstocht bezocht, om uit te rusten op een van de terrasjes. Wilt u uw (fietsjvakantie combineren met een bezoek aan de wadden eilanden, dan is Zuidlaren dé perfecte uitvalsbasis. Binnen een uur bent u al in één van de havens aan.de Waddenzee. Het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 terrassen, een bar met openhaard, comfortabele kamers, een sauna en een snelbruiner. Ingrid Bergman, Kathy Kri- ger opende in 1993 Rick's Cafe, genoemd naar het café uit de film. De voorma lige diplomate was zo tevre den over het leven in Marok ko, dat ze op het idee kwam een kopie te maken van Rick's Café. Aan de hand van de filmbeelden en met hulp van een binnenhuisar chitect werd een zo authen tiek mogelijke kopie van het filmcafé gecreëerd. Rick's Cafe is nu een restaurant, waar de fans van Casablan ca zich filmster kunnen wa nen en waar ze champagne kunnen bestellen bij een ober met fez. Het café grenst aan de medina, de oude stad die dankzij giften van de huidige koning wordt opgeknapt. In de me dina kun je souvenirs ko pen, maar ook prima sla pen. Daarvoor hoefje wei nig geld mee te nemen. In het centraal gelegen Hotel des Amis kost een tweeper soonskamer 8 euro. Maar verwacht geen roomservice. Vlakbij Rick's Café ligt de Port de Pêche, de oude visaf- slag waar vissers hun vangst verkopen. Sardines en rou- get (die wij kennen als mul of koningspoon), roggen en garnalen, het kan niet ver ser. Wil je het gebodene proeven: het nabijgelegen restaurant Ostréa is een po Inktvissen op de Port de Pêche, de oude visafslag. AFRIKA MALI MAURITANIË 200 km ALGERIJE De Hassan SO moskee heeft de hoog ste minaret ter wereld. foto's Joost Brantj'es Veel reisgidsen voor Marokko ad viseren niet te lang in de groot ste stad van het land te blijven. Casablanca vinden ze niet echt Marok kaans en ze noemen Marra- kesh en Fès authentieker. Voor wie toch naar Casa gaat, betekent dat een stad met nauwelijks toeristen. Om toch meer bezoekers te trekken, besloot de vorige koning, Hassan II, dat de stad een groot gebaar kon gebruiken. De Franse archi tect Michel Pinseau kreeg opdracht een moskee te ont werpen waarbij niet op een dirham meer of minder hoefde te worden gelet. Ze ven jaar lang werd gewerkt aan het gebedshuis dat zijn gelijke niet kent. Voor de Hassan II moskee werden hoeveelheden cederhout, marmer en Marokkaans mo zaïek (zellige) verwerkt, die je doen duizelen. Dat geldt ook voor de gebruikte tech nieken: de marmeren vloe ren hebben vloerverwar ming, het dak kan open en de moskee is bestand tegen aardbevingen. De minaret is met 210 meter de hoogste ter wereld. Een ander verkoopargu ment van Casablanca is nog altijd de gelijknamige film met Humphrey Bogart en fWi Reageren? reizen@wegener.nl pulaire plek. Bestel er een dozijn oesters, heerlijk met azijn en sjalotten of gewoon met wat citroensap en een draai van de pepermolen. Het restaurant is elke dag open, zelfs tijdens de rama dan, zoals het visitekaartje vermeldt. Het opknappen van de oude medina is een van ve le projecten die Casablanca in 2012 gereed wil hebben. Zo worden vier tramlijnen aangelegd voor de forenzen die in de buitenwijken wo nen. Aan het water komt een jachthaven, elders ko men een congrescentrum, golfbanen en resorts langs de 70 kilometer lange kust lijn. Gevraagd welke steden als voorbeeld hebben ge diend, hoeft Saïd Mouhid van het bureau voor toeris me, niet lang na te denken. „Barcelona en Dubai." SM Casablanca ligt op ruim drie uur vliegen van Am sterdam. Luchtvaartmaat schappij Air Arabia vliegt vrijwel dagelijks op Casa blanca. Deze reis kwam tot stand met medewer king van het Nationaal Marokkaans Verkeersbu reau en Air Arabia (www.airarabia.com).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99