De Zeeuwse spectrum 4 Zaterdag 2 april 2011 door Lotte Simons ij begonnen, nadat we een on derwerp hadden gekozen voor ons profielwerkstuk, te brain stormen over welke artikelen we sowieso in de bijlage wilden hebben. Algauw kwamen we op het idee om twee meisjes, Melissa de Vos (zestien jaar oud) en Rachel loosse (ook zestien jaar oud), die wij via school kenden en waarvan wij wisten dat ze deelgenomen hadden aan de kunstbende, te benaderen met de vraag of zij ieder één cre atie wilden maken; een modern kledingstuk, dat geïnspireerd zou zijn op de authentieke, Zeeuwse streekdracht. Hier wilden we vervol gens een fotoserie mee laten maken. Melissa is het brein achter de jumpsuit, die op de foto's door Eline gedragen wordt. Melissa legt uit: „Het is zo jammer dat de klederdracht steeds meer vervaagt naar de massa-industrie van nu, dat ik dit concept heel interessant en mooi vond om aan mee te werken. Ik heb ge probeerd alle kleine details van de klederdracht naar voren te brengen, bijvoorbeeld door de keuze van de bloemenstof in combinatie met de donkergrijze stof (die stof is van mijn oma, het droeg dus sowieso al dat stukje Zeeuwse historie met zich mee), de silhouetten, plooi tjes en knopen. Zelf vind ik ook dat Eline erg heeft bijgedragen aan het naar voren brengen van de bijzonderheden van de jumpsuit. Haar haarkleur en uitstraling passen er perfect bij, hierdoor springen de kleuren van de creatie er ook meer uit. Het was fijn om te werken met mensen die er echt alles voor doen om er het beste van te maken." Rachel ontwierp de prachtige jurk, die op de foto's gedragen wordt door Marieke. Rachel vertelt: „De gedachte achter het jurkje was natuurlijk klederdracht, maar dan in een nieuw jasje gestoken. Wat ik vooral belangrijk vond, was de riem die ik had gemaakt. Die is geïnspireerd op de mooie bloedkoralen Zeeuwse kettingen; ik heb hem ook gemaakt van bloedkoralen en heb gepro beerd om de Zeeuwse knoop als sluiting na te maken. De bloementop heb ik met rood draad bewerkt, zodat de rode kleur meer naar voren kwam. De bloemenprint is ook kenmerkend voor de Zeeuwse klederdracht. Bij de Zeeuwse klederdracht bestond alles uit veel lagen, voor namelijk de rokken. Dat heb ik proberen te laten zien in mijn rok, die uit drie lagen bestaat, waardoor ook meer volume ontstaat. De meeste Zeeuwse jeugd heeft vrij weinig met de authentieke, Zeeuwse streekdracht. Ze zien het voornamelijk als ouderwets. Wij hebben geprobeerd met deze fotoserie te laten zien dat de klederdracht nog steeds invloeden heeft in de moderne kleding, die nu door ons, 'de jeugd', gedragen wordt. Hiermee wilden we laten zien dat klederdracht lééft en het vreselijk zonde zou zijn, wanneer deze kleding over enkele decennia in de vergetelheid zou raken. Dat moeten we zien te voorkomen; dit stukje Zeeuwse geschiedenis, daar moeten we trots op zijn. Annemiek Kessels is momenteel 20 jaar oud en studeert aan de mode academie. Daarnaast houdt ze ook nog haar immens populaire modeblog bij, genaamd modedamour.com. Maak kennis met An nemiek! Waarom besloot jij je blog op te zetten? Ik ben drie jaar geleden begonnen met bloggen, nadat ik veel mode blogs van andere internatio nale bloggers bezocht. Het leek me erg leuk om mijn eigen stijl en inspiratie te delen. Hoe groot denk je dat het aandeel is van blog gers in de mode-industrie? Ik denk dat het de laatste jaren erg gegroeid is, en nog steeds groeiende is. Het is voor designers en labels toch een goedkope manier om reclame te maken; door iemand een kledingstuk op te stu ren, of om een advertentie te plaatsen op een blog. Welke mogelijkheden zijn al op jullie pad gekomen door het bloggen? Er zijn veel mogelijkheden op mijn pad gekomen, ik heb bijvoorbeeld afgelopen jaar de styling van een event van een designer in Madrid mogen doen, wat erg leuk was! Ik heb afgelopen seizoen ook een aantal uitnodigingen gehad voor inter nationale Fashion Weeks, zoals die in New York, Parijs en Madrid. Wat is je stijlgeheim? Ik denk dat het het belangrijkst is voor een blogger om een originele, 'eigen' stijl te hebben. Colofon Deze pagina's van de bijlage Spectrum zijn her profielwerkstuk voor het vak kunst-beeldende vormgeving van Adriënne van der Werf en Lotte Slmpns, Daarmee ronden zij hun VWO-diploma aan het Goese lyceum af. Fotoreportage Boerderij (pag. 2-3) Fotografie Safija Marusic sanjamariisic.nl Visagie Maxime de Hamer Modellen Peggy Leenders, BonnyLeenders Locatie Familie Drijfhout te Vrouwenpolder Kleding K. van der Weele, Kringloopwinkel Traas, Middelburg Fotoreportage Nieuwe ontwerpen (pag. 4-5) Fotografie Michèle van Vliet inichelevanvliet.com Visagie Shahed Mirza Modellen Eline van Houten, Marieke Polderdijk Kleding Melissa de Vos, Rachel Joosse Vormgeving Esther Léon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82