zeeland 129 maar we moeten wel' Karla Peijs zet bouw Cavelot in gang Hoek wil weekmarkt op nieuw plein bij molen zaterdag 2 april 2011 de Vrieze: „We hebben centrale verwarming. We hebben de muur tussen de woonkamer en keuken uitgebroken, waardoor we veel extra ruimte hebben. En we heb ben een mooie tuin. Die is 35 me ter lang en zes meter breed. Ik heb de eerste jaren groenten ver bouwd, maar er zaten veel slak ken. Dat was niks. Nu is het een lekker gazon." Het liefst zouden Walter de Vrieze en zijn vrouw Moni que blijven zitten waar ze zitten, al is de straat wel veranderd. „In de begintijd zaten hier alle maal jonge gezinnen", vertelt Mo nique, „en het was ontzettend ge zellig onderling. De laatste jaren is het een komen en gaan van huur ders die snel aan een woning moe ten worden geholpen." Buren verderop, Walter Lammens (68) en zijn echtgenote Annie (65), huren 'nog maar' 43 jaar een hoekhuis aan de Singel. Van binnen ziet hun woning eruit als nieuw. Zo netjes is alles bijge houden. „We hebben ook zelf cen trale verwarming aangelegd", zegt Walter Lammens, „en we hebben een douche gemaakt. Toen Woon- goed in 1985 de woningen reno veerde, hebben wij niet meege daan. Alles was al gebeurd." Vandaar dat de Lammens ook min der huur betalen dan het echtpaar De Vrieze; zo'n 220 euro tegen 275 euro. Ze worden straks - tot hun geluk - buren in de Jan Dellaertstraat in Westdorpe, voor een kale huur van plusminus 420 euro. Veel meer dus, maar daar gaat het de echtparen niet om. Ze blijven dan wel in Westdorpe, maar zullen na al die jaren hun buurtje missen. Annie Lammens: „We waren lie ver naar een huis hier vlakbij ge gaan, aan de Beatrixstraat, maar Woongoed heeft die in de ver koop gedaan." Wat er aan de Singel terugkomt, is nog niet bekend. Wie dat wil, kan op de website van Woongoed aangeven waar zijn interesse ligt; bij vrije kavels, twee-onder-één-kappers of senio renwoningen. Walter de Vrieze: „We gaan in elk geval niet meer terug. Eén keer ver huizen is wel genoeg." De bank bij de molen in Hoek wordt gesloopt waarna een nieuw plein ont staat waar de dorpsraad graag een weekmarkt wil. foto Lucien Roelandt door Harmen van der Werf HOEK - Inwoners van Hoek zijn over het algemeen tevreden over hun dorp, maar er blijft altijd wel iets te wensen over. De dorpsraad heeft onlangs een enquête onder alle Hoekenaren gehouden, waar uit dit blijkt. Voorzitter lerry Plad- det heeft de resultaten in handen. „Wat eruit springt, is dat de men sen veel waarde hechten aan het behoud van voorzieningen op het dorp, zoals winkels." Hoek heeft gelukkig nog aardig wat middenstand, zegt Pladdet. Hij noemt de supermarkt, kapper, slager ('die is pas begonnen'), elek- triciteitszaak, timmerman, loodgie ter en een verkooppunt van een bakkerij. „Maar", tekent hij aan, „vorig jaar is de bloemenwinkel Eeuwige Lente gestopt. Dat is erg jammer." Edoch, niet al te veel ge treurd, er is inmiddels een nieuw initiatief voor een cadeaushop op een boerderij aan de Noorddijk net buiten de bebouwde kom. „De gemeente wil er echter geen toe stemming voor geven, omdat het niet van de provincie mag", weet Pladdet. „De boerderij staat in het buitengebied, wordt gezegd, en dat klopt ook wel, maar de afstand tot het dorp is zo klein." Het zou de voorzitter een lief ding waard zijn, als overheden soepeler met dat soort dingen zouden om gaan voor de leefbaarheid van de dorpen. Terneuzen zit wat dat be treft niet helemaal stil. De voorma lige Rabobank is aangekocht en zal waarschijnlijk in de loop van dit jaar worden gesloopt, als de pinau tomaat is verhuisd naar het vlakbij- gelegen kerkcentrum. Pladdet: „Er ontstaat dan een plein bij de kerk en de molen. Het zou mooi zijn, als daar een weekmarktje kan ko men. Nu staan er kramen op ver schillende dagen in de week. Dat is niet zo handig." De voorzieningen behouden komt dus als één van de speerpunten uit de dorpsenquête naar voren. Ande re speerpunten zijn: meer activitei ten voor jongeren tussen de twaalf en 23 jaar (een jongerenontmoe- tingsplek, trapveld en skatebaan), vrachtverkeer weren ('via de tom tom komen chauffeurs voor Dow nogal eens in het dorp terecht') en de bouw van aanleunwoningen bij verzorgingshuis Vremdieke. Op de verlanglijst van bewoners en zeker ook van de dorpsraad staat verder hoog genoteerd de aanpak van ver pauperde panden in het centrum van Hoek. Pladdet: „Dat is niet ge makkelijk, omdat het vaak om par ticulier eigendom gaat, maar de ge meente zou er meer achteraan kunnen zitten." De dorpsenquête wordt in mei overhandigd aan het Terneuzense college van B en W. aan konden, ,,'t Is geen flauwekul om hier weg te moeten." Walter de Vrieze (73) zegt het in zijn gezel lig ingerichte woonkamer zonder een blad voor de mond te nemen. Hij woont met zijn vrouw Moni que (70) al sinds 1961 in hetzelfde huis aan de Singel. „Moet je na gaan, dat is dit jaar een halve eeuw. En we hebben hier altijd graag gewoond en nog steeds." Woongoed vindt de twintig wo ningen aan het begin van de Sin gel 'gedateerd'. Pol van de Vijver, manager vastgoed bij Woongoed, wijst om dit te verduidelijken op het energielabel van de huizen. „Ze zitten op energielabel G, dat is het minst energiezuinige dat er is. En het is financieel niet verant woord de huizen op te knappen, zeker niet in de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt." Walter de Vrieze gebruikt de term 'gedateerd' ook. Hij spreekt het uit alsof het een vies woord is. Walter foto Peter Nicolai uur: Concert Mathieu van Bellen; HOEK - Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; Braakman Noord, 14.00 uur: Natuurexcur- sie; HULST - Den Dullaert, 14.30 uur: Kinder voorstelling Billie Boem; Museum De Vier Ambachten, 14.00 -17.00 uur: Nationaal museumweekend; KLOOSTERZANDE - Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 14.30 uur: Schieting; NIEUWVLIET - Museumcafé Het Koe koeksnest, 14.30 uur: Dansmiddag met li ve muziek; SAS VAN GENT - De Vlaanderen, 9.30 uur: Zwarte markt; TERNEUZEN - Porgy Bess, 15.00 uur: Jazz orchestra of the concertgebouw met Tom Harrell; De Veste, 14.00 uur: Spelletjes; De Pit, 16.00 uur: Family day; IJZENDIJKE - Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten. Twee kleurige steltlopers fleurden de start van het bouwproject Cavelot op. foto Peter Nicolai CADZAND-BAD - Na een periode van ruim dertig jaar van plannen maken werd gisteren het startsein gegeven voor de bouw van Noord zee Résidence Cadzand-Bad aan de Lange Strinkweg. Commissaris van de Koningin Kar la Peijs zette met haar openings handeling de bouwactiviteiten in gang. Het park omvat in de eindfa se 450 luxe recreatiewoningen met centrumvoorzieningen. Hiervan zijn inmiddels ruim 300 woningen verkocht. Vanaf maandag worden de civiele werken uitgevoerd en de verwach ting bestaat dat tegen het eind van dit jaar de eerste woningen kun nen worden opgeleverd. Met de start van de bouw is een eind geko men aan een lang traject naar de ontwikkeling van het gebied. De oorspronkelijke plannen dateren uit 1979 toen de projectlocatie in de recreatievisie van de gemeente Oostburg werd opgenomen. Het definitieve plan kwam van initia tiefnemer Roompot Vakanties en de ontwikkelaars Arcus Projectont wikkeling en Bouwfonds. Dit voor jaar werd het bestemmingsplan vastgesteld. Volgens algemeen directeur Henk van Koeveringe van Roompot is het park toonaangevend voor de provincie Zeeland en de motor van Cadzand-Bad. Ook Karla Peijs toonde zich ver heugd om het feit dat nu eindelijk de eerste spa de grond in gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75