281 zeeland 'College maakt zich schuldig aan knevelarij' 'We wolllen met weg, Inbraakgolf in regio is in maart afgezwakt SLOOP Weemoedig gevoel bij oudste bewoners Singel in Westdorpe Kiwanis Zeeuws-Vlaanderen zoekt organisaties die 10.000 euro willen regioagenda zaterdag 2 april 2011 door Raymond de Frel terneuzen - Zo'n elfhonderd wo ningen in de gemeente Terneuzen hebben een aanslag voor rioolhef fing gekregen, terwijl die helemaal niet op het rioleringsstelsel zijn aangesloten. De WD, Christenunie en D66 stellen in vragen aan het college van burgemeester en wethouders dat er mogelijk sprake is van een ambtsmisdrijf, namelijk 'knevela rij'. „De gemeente zegt tegen ieder een die reclameert dat ze een be zwaarprocedure moeten opstar ten. Wie dat niet doet, betaalt dus ten onrechte tot in lengte van da gen", zegt WD-fractievoorzitter Michiel Groeneveld. Nog niet zo lang geleden wees de gemeente iedereen met een septic tank in een brief op nieuwe voor waarden voor deze individuele vorm van behandeling van afval water. „De gemeente weet dus wel degelijk wie niet is aangesloten op het riool, maar stuurt toch riool- hefFingsaanslagen. Dat is in strijd met artikel 366 van het Wetboek van Strafrecht. Dat artikel spreekt dan over knevelarij, waarop maxi maal zes jaar gevangenisstraf staat", aldus Groeneveld. Ook is het volgens Groeneveld waarschijnlijk dat de WOZ-waar- de voor dergelijke woningen niet correct is vastgesteld, omdat een aansluiting op het riool waardever- hogend is. De WOZ-waarde zou daarom opnieuw moeten worden bepaald. Volgens wethouder Co van Schaik loopt het niet zo'n vaart. Hij er kent dat er iets niet goed is gegaan. „Het is een administratieve fout van onze kant. Het is niet zo datge dupeerden dan maar een bezwaar procedure moeten starten. Wij gaan keihard ons best doen om uit te zoeken wie er allemaal ten on rechte een aanslag heeft gehad. Ge dupeerden hoeven, ook al lag er een brief in de bus, dus niet te be talen. Bij deze dan ook een oproep om zich vooral bij ons te melden." door Harmen van der Werf Honderden woningen moeten de komende tien, twintig jaar tegen de vlakte in Zeeuws- Vlaanderen. Pure noodzaak, vol gens bestuurders. Het aantal inwoners daalt en nog al wat huizen zijn aan het einde van hun levensduur. Veel particu liere woningen zijn nog niet uit de markt gehaald en dat zal ook niet zo heel snel gebeuren. Sociale ver huurders als Woongoed Zeeuws-Vlaanderen nemen het voortouw. In Sas van Gent heeft Woongoed in de Witte Wijk meer dan twin tig duplexwoningen laten afbre ken. In Westdorpe staat het volgen de sloopplan op stapel, aan de Sin gel. Twintig 'gedateerde' huizen, ge bouwd in 1953, moeten daar dit jaar nog verdwijnen. Veel wonin gen staan er al leeg. De verhuiskos tenvergoeding van ruim 5000 euro kan wonderen doen, zeker voor be woners die zo'n bedrag een for tuin vinden. Zo liggen de kaarten zeker niet bij de vier, vijf oudste bewoners die vaak al tientallen jaren aan de Sin gel thuis zijn. Ze hebben er lief en leed gedeeld, hun kinderen opgevoed en dach ten pas te zullen vertrekken, als ze het huishouden echt niet meer door Raymond de Frel terneuzen - De politie heeft de in druk dat sinds maart het aantal woninginbraken in Zeeuws-Vlaan deren is afgenomen. Maart lijkt de maand van de om mekeer te zijn, meldt de politie in zijn maandelijkse nieuwsbrief In december en januari sloegen die ven zo'n vijftig keer toe in huizen in de regio, in februari was het 46 keer prijs. In maart bleef de teller - tot het schrijven van de nieuws brief- op 32 staan. Opvallend is daarbij dat het aantal inbraken in West-Zeeuws-Vlaande- ren nagenoeg tot stilstand kwam. Dat zou kunnen zijn omdat vakan tiewoningen weer meer worden bezet. Eerder dit jaar pleitte de po litie nog voor meer bevoegdheden in de gemeente Sluis, zoals preven tief fouilleren en het op bepaalde tijden controleren van voertuigen. Tijdens een onderzoek naar een overval bleek dat een van de ver dachten ook betrokken was bij een woninginbraak in Zaamslag. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. In Hulst werden twee minderjari gen aangehouden, die verantwoor delijk zijn voor drie woninginbra ken in Sint-lansteen. Het tweetal moet zich binnenkort verantwoor den voor de kinderrechter. In Mid delburg werden drie mannen aan gehouden. Zij bleken in het bezit van goederen, die zijn te linken aan vier inbraken in Zeeuws-Vlaanderen. Wellicht zijn deze mannen bij nog meer inbra ken betrokken. In Axel worden de laatste tijd meerdere verdachte om standigheden gemeld, waarna la ter blijkt dat er sprake was van (een poging tot) inbraak. Zo wer den er bij een woning enkele men sen met een Oost-Europees uiter lijk gesignaleerd. Ook hier bleek te zijn ingebroken. door Wout Bareman terneuzen - Serviceclub Kiwanis Zeeuws-Vlaanderen houdt dit jaar voor de vijfde achtereenvolgende keer een grote Zeeuws-Vlaamse quiz-avond. Op 6 oktober zoeken meer dan 75 teams in het Schelde- theater in Terneuzen een ant woord op vragen, die vooral over de regio gaan. Vanwege het eerste lustrum is de opzet enigszins gewijzigd. De teams strijden niet alleen om de overwinning, maar de eindwin naar bepaalt ook naar welk goed doel een bedrag van 10.000 euro gaat. Met het oog daarop houdt de serviceclub een voorselectie van goede doelen. Uiteindelijk moeten er vijf over blijven. De deelnemen de teams moeten vooraf aan de or ganisatoren kenbaar maken naar welk doel bij eventuele winst hun voorkeur uitgaat. Het internationa le motto van Kiwanis is Serving the children of the World. Daarom is het bestuur van de serviceclub op zoek naar projecten, verenigin gen en initiatieven, die een band hebben met zowel Zeeuws Vlaan deren als met jonge mensen én die een financiële injectie goed kunnen gebruiken. Belangstellen den dienen hun plannen en wen sen mét onderbouwing en motiva tie uiterlijk 30 april naar de Kiwa nis te sturen. In mei vindt een voorselectie plaats en in juni wor den de vijf goede doelen aange duid. Het mailadres: project@- kiwanisaxel.nl Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. zaterdag 2 april axel - Streekmuseum Land van Axel, 12.30 - 16.30 uur: Nationaal museum weekend; biervliet - Dorpshuis, 20.00 uur: De on betaalbare loodgieter door Kakentoe; breskens - Visserij museum, 14.00 uur: Museumweekend met demonstraties en speurtocht voor kinderen; clinge - Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; graauw - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; groede - Lutherse kerk, 16.00 uur: Ope ning expositie Willem Behr (tot 16 mei); hoek - Dorpshuis, 10.00 uur: Play-in voor de jeugd; hulst - Stadhuis, 14.00 uur: Ontvangst nieuwe inwoners; 't Kruispunt, 10.00 uur: Tweedehands kle ding -en speelgoedbeurs; Basiliek, 9.00 uur: Boekenmarkt vastenac tie; Museum De Vier Ambachten, 14.00 -17.00 uur: Nationaal museumweekend; nieuwvliet - Camping Zonneweelde, 21.00 uur: Goud van oud party; oostburg - Ledeltheater, 20.00 uur: Concert Muziekvereniging Veronica; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Dansavond; paal - Café In 't Zicht der Schelde, 21.30 uur: Feest met dj Arnout; sint - jansteen - Den Bombardon, 9.00 uur: Rommelmarkt fanfare St. Jan; terneuzen - Goede Herderkerk, 9.00 - 13.00 uur: Rommelmarkt; Emmaüskerk, 10.00 - 12.00 uur: Boeken verkoop voor vastenactieproject; Buurthuis Zuidpolder/Zuiderpark, 20.00 uur: Bingo; Markt, 13.00 uur: Scout-it-out met activi teiten op markt en winkelstraten; Zeldenrust/Steelantcollege, 9.30 -12.00 uur: Kinderkleding - speelgoedbeurs; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; Sportcentrum De Vliegende Vaart, 12.00- 16.00 uur: Indoor Trickvliegeren; ijzendijke - Museum Het Bolwerk, 14.00 uur: Opening museumjaar Staats Spaanse linies, forten en schansen met lezingen en muziek; zaamslag - Het Podium, 19.00 uur: Kin dermusical Stars; zondag 3 april axel - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schie ting staande wip; Streekmuseum Land van Axel, 12.30 - 16.30 uur: Museumweekend; breskens - Visserijmuseum, 14.00 uur: Museumweekend met demonstraties en speurtocht voor kinderen; clinge - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; hengstdijk - H. Catharinakerk, 15.00 Monique en Walter de Vrieze in de voordeur van hun nog dit jaar te slopen woning aan de Singel in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74