Mannensport kick na afloop van de autorace zeeland 127 Voorzitter Stadsraad Axel ergert zich aan bemoeienis raadsleden Tunnelweg Beveland is nu vierbaans Tim Knol speelt op rockfestival in Sas Zandplaatweg dicht voor reconstructie Provincie koopt grond voor uitbreiding Zwin Storing watertoevoer na breuk in leiding zaterdag 2 april 2011 z se minuten. Dat is de duur van een race in de strijd om de Belgian Historie Cup. Audrey van Ham debuteerde vorig jaar in deze amateurcompetitie voor klassieke sportauto's. „Technisch gezien zou ik bijna zeggen dat vrouwen zelfs met meer precisie te werk gaan dan mannen. Die denken er vaak alleen maar aan om zo hard mogelijk te rijden." en remmen, mets is in de klassieke auto bekrachtigd. Na een wedstrijd krijg ik m'n armen niet meer omhoog van de foto Chris Platteeuw Audrey van Ham: „Sturen, schakelen spierpijn. Da's het mooie eraan." VIDEO Memo Gonzalez opende vrijdaga vond de Bluesroute in Terneuzen. Kijk en luister op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Boete Delta voor incident Dow. 2. Verdachte (14) coniferenbrand vrij. 3. Aanhouding bij coniferenbrand. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Wout Bareman AXEL - Temeuzense raadsleden zouden beter eerst aankloppen bij de Stadsraad Axel voor ze over die kern schriftelijke vragen stellen aan het college van B en W. Voor zitter Pierre Eijsackers van de Stadsraad ergert zich groen aan raadsleden, die zich niet gehin derd door enige kennis van de voorgeschiedenis of de actuele si tuatie op 'Axelse kwesties' storten. In het verleden betrapte Eijsackers gemeenteraadsleden er bij herha ling op dat ze vragen stelden over zaken, die al meer dan een jaar speelden en onderwerp van ge sprek waren tussen de Stadsraad en wijkbestuurder, wethouder Co van Schaik. Dat was onder meer het geval bij de discussie over de plaatsing van ondergrondse afval containers aan het Szydlowski- plein. Maar de maat was helemaal vol, toen de Stadsraadsvoorzitter recent via de krant werd gecon fronteerd met vragen van het PvdA-raadslid Jack d' Hooghe. Die vroeg het college op te treden te gen eigenaren van leegstaande, ver pauperende winkelpanden in de zone Zeestraat, Oranjestraat en Kaaiwal/Weststraat. Eijsackers, zwaaiend met de notu len van de februarivergadering van de Stadsraad: „Daarin wordt nog eens aangestipt dat wij het college al eind november 2009 tijdens een stadstoer gewezen hebben op die verpaupering, later in een brief hebben aangedrongen op maatre gelen, waarop het college ons pas in september 2010 meldde dat er wettelijk niet tegen de eigenaren kon worden opgetreden. Als d'Hooghe eerst bij ons had geïnfor meerd, had hij het college kunnen vragen waarom er niet wordt opge treden. Nu vraagt hij naar de be kende weg." Overigens beklaagt Eijsackers zich ook over de trage wijze waarop het college om springt met aangedragen zaken. ELLEWOUTSDIJK De verdubbeling van de Wester- scheldetunnelweg aan de Zuid-Be- velandse kant is nagenoeg afge rond. Sinds gisteren zijn tussen het Tolplein en de tunnel twee keer twee rijstroken beschikbaar. De maximumsnelheid is opgetrokken naar 100 kilometer. Tot 1 juni on dervindt het verkeer nog wel wat hinder van afrondende werkzaam heden in de bermen. Volgend jaar wordt ook de zuidelijke tunnelweg verdubbeld. Het wachten is vervol gens op de aanleg van het wegen net rond de Sluiskiltunnel. SAS VAN GENT Na The Van Jets heeft Rock Around The Bridge in Sas van Gent ook Tim Knol vastgelegd voor een op treden op de twintigste editie van het festival bij Sasse brug. Knol, ook wel de Nederlandse Neil Young genoemd, brak vorig jaar door met zijn nummer Sam. Vorig jaar speelde Knol al op Lowlands, dit jaar is hij geboekt voor Pink pop. Binnenkort brengt de zanger zijn tweede cd uit. Rock Around The Bridge wordt op zaterdag 18 juni gehouden. HOEK Waterschap Scheldestromen start volgende week met werkzaamhe den aan de Zandplaatweg bij Hoek. Tijdens de werkzaamheden is de weg afgesloten voor alle weggebrui kers. Het werk duurt zes tot acht weken. Door een slechte fundering vertoont de weg sporen en ernsti ge scheuren. Tijdens deze klus wordt een nieuwe fundering aange bracht. De weg krijgt een nieuw as falt en wordt iets breder door het toepassen van grasbetonblokken. Die versterken gelijk de bermen. RETRANCHEMENT De provincie Zeeland heeft voor de uitbreiding van natuurgebied Het Zwin de benodigde gronden aange kocht, waaronder de percelen van camping De Sandt Plaet bij Ret- ranchement. De overdracht is op 1 augustus 2012. De gronden worden gebruikt om Het Zwin grensover schrijdend met 120 hectare uit te breiden. De uitbreiding is nodig om verzanding tegen te gaan en om de natuurlijkheid van het Schel- de-estuarium te verbeteren. De uit breiding is opgenomen in het Scheldeverdrag met Vlaanderen. TERNEUZEN Hoek, Zaamslag en Terneuzen heb ben gisterochtend bijna anderhalf uur zonder drinkwater gezeten. Aan de Axelsegatweg bij Maurits- fort, ten zuiden van Hoek, is bij grondwerkzaamheden rond tien uur een transportleiding is geraakt Het probleem was even voor half twaalf verholpen. Volgens een Del ta-woordvoerder zijn 'alleen' Hoek, Terneuzen en Zaamslag getroffen, maar ook uit Axel kwamen berich ten binnen dat er een storing was in de drinkwatervoorziening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73