Hengelaars krijgen er veel viswater bij Audrey van Ham en de 261 zeeland Betaald parkeren aan Havenfort gehandhaafd Vurig pleidooi voor behoud van subsidie schoolbegeleider RPCZ HENGELSPORT Wateren in Terneuzen almanak Harry RISICO'S 'Je moet wel je grenzen opzoeken, met het risico dat je eens een foutje maakt. Maak je eens een keer een pirouette en ein dig je in de grindbak, dan bonkt je hart wel in je keel...' zaterdag 2 april 2011 door Paul Begijn TERNEUZEN - Hengelaarsvereniging Ontspanning na Inspanning (ONI) in Terneuzen krijgt op kor te termijn het visrecht over een groot aantal wateren in Terneu zen. De gemeente Terneuzen en ONI zijn dat overeengekomen. Tot nu toe verstrekte de gemeente geen visvergunningen voor de ei gen grachten, vijvers en watergan gen. Om er de komende jaren hun hengel uit te mogen gooien, moe ten de sportvissers wel een kleine vergoeding betalen. Het gaat om de Herengracht, de vijver bij zorgcentrum de Blide, Vijverhof in het Zuidersportpark, de oude waterleiding bij Scheldora- do, de watergangen in Huyger- sluijs, een deel van de watergan gen in de wijk Oude Vaart, de wa- terbergingsput bij scholengemeen schap De Rede en een deel van de watergangen in Othene-Noord. Wanneer de huurovereenkomst of ficieel kan worden afgerond, is nog niet bekend, maar waarschijn lijk kunnen sportvissers nog dit jaar op de nieuwe visstekken te recht. ONl-voorzitter Ben van den Bos, spreekt van een aanwinst voor de vereniging en de sportvis ser. „We zetten met name in op de jeugd van Terneuzen. Via cursus sen willen we de schooljeugd gaan stimuleren om te gaan vissen. Dat kan deels door een stukje educatie op basisscholen te geven. Maar we willen ook zeker de volwassenen erbij betrekken. Ook zij zijn wel kom op de nieuwe wateren. Dat komt de sociale controle alleen maar ten goede." Volgens Van den Bos is die contro le hard nodig om wildvisserij zoals op de vijver bij de Blide te voorko men. „Op die vijver was nauwe lijks controle. De jeugd maakte er een rotzooi van en er werd slecht omgegaan met de vis. Daar willen we tijdens de cursussen ook aan dacht aan besteden, de omgang met de vis, omgang met de natuur en de flora en fauna in en om het water." De cursussen worden gege ven door de jeugdafdeling van ONI. Voor de cursuspakketten doet de vereniging een beroep op Sportvisserij Nederland, de over koepelende hengelsportorganisa tie. Het is de bedoeling dat er een speciale vergunning komt voor al le wateren in de gemeente Terneu zen. Wat de vergunning gaat kos ten, is nog niet bekend. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het betaald parkeren aan het Havenfort en omgeving in Hust, blijft voorlopig gehand haafd. Een initiatiefvoorstel van de Hulster oppositiepartijen voor het afschaffen van betaald parkeren, haalde het donderdagavond in de raad net niet. Hoewel PvdA, WD, CDA en Groot Hontenisse niet het per ja nuari ingevoerde betaald parkeerre- gime in Hulst Zuid willen afschaf fen, pleiten ze wel voor betere be- bording, zodat bezoekers duidelijk heid krijgen in de verschillende parkeerregimes. De PvdA wil dat wethouder Clen de Kraker die bor den binnen vier weken regelt. Die zegde toe de bebording aan te pak- Tip? redactie@pzc.nl Er zijn heel wat restaurants in Bres- kens. Allemaal een eigen identiteit specialiteiten en natuurlijk eigen chefs en gastheren of -vrouwen. Af en toe is er een wisseling van de wacht. Zo heeft het restaurant aan de Kaoje nieuwe uitbaters. Dus sinds kort een nieuweuitstekende, chef met hulpje en een geweldige gastvrouw. Op de vraag of zij het allemaal alleen moest doen, antwoordde de kelner: „Zij doet het met Harry Kip." Dat wekte verbazing. Met wie?! Tot drie keer toe beantwoordde hij de vraag, heel vriendelijk: „Ze doet het met Harry Kip." Toen raakte hij geïrri teerd en herhaalde nogmaals, nu langzamer en beter verstaanbaar: „Ze doet het met Haar Equipe!" door Harold de Puysseleijr De kick na afloop als je een race goed hebt vol bracht. Dat is voor Audrey van Ham (33) uit Hulst de mooiste sensatie in de autosport. Met een Porsche 911 uit 1973 (300 pk) neemt ze voor het tweede jaar deel aan de Belgian Historie Cup, een amateurcompetitie waar zestig liefhebbers van klassieke bolides te gelijk met elkaar de baan op gaan op een aantal Belgische circuits, waaronder dat van Mettet nabij Charleroi en dat van Spa-Francor- champs. „Je moet in deze auto's nog echt werken", verklaart Van Ham haar voorliefde voor de klassieke sport auto ten faveure van moderne pro ductieracers. „Sturen, schakelen en remmen, niets is in de klassieke au to bekrachtigd. Na een wedstrijd krijg ik m'n armen niet meer om hoog van de spierpijn. Da's het mooie eraan", vertelt ze lachend. De liefde voor de autosport kreeg ze met de paplepel ingegoten. Ze zat als driejarige al op de schou ders van vader Cor van Ham toen die de beker op mocht gaan halen nadat hij Nederlands rallycross kampioen was geworden. Toch zou het nog een hele tijd duren voor Audrey besloot werk te ma ken van haar racelicentie. „Pas op mijn 23e, daarvoor had ik er eigen lijk geen tijd voor omdat ik vanaf mijn achtste fanatiek hockey heb gespeeld." Ze is in het deelnemersveld van de Belgian Historie Cup een van de weinige vrouwen en heeft er zelf eigenlijk ook geen verklaring voor hoe het komt dat de autosport wordt gedomineerd door mannelij ke coureurs. „Technisch gezien zou ik bijna zeggen dat vrouwen zelfs met meer precisie te werk gaan dan mannen. Die denken er vaak alleen maar aan om zo hard moge lijk te rijden." Tcoh komt het volgens Van Ham in de autoracerij ook voor een be langrijk deel op voertuigbeheer- sing aan. „Hoe beter je techniek, hoe harder je door de bocht kunt rijden. Mijn tactiek is momenteel dat ik me tijdens de race zo goed mogelijk probeer te positioneren en daarna even afwacht wat de concurrentie doet. Vaak is het wachten op een foutje van de te genstander om daarna toe te slaan. Je moet beslissingen nemen in frac ties van seconden en dat doe je deels op gevoel in een soort van re flex", legt ze uit. Hoewel ze vorig jaar met een der de plaats in de eindklassering een meer dan verdienstelijk debuut maakte en de competitie zonder brokken afsloot, kan het gevaar van een crash altijd ergens op de loer liggen. „Je moet wel je grenzen opzoeken met het risico dat je eens een fout je maakt. Maak je eens een keer een pirouette en eindig je vervol gens in de grindbak, dan bonkt je hart wel in je keel, dat kan ik je ver zekeren." ken. Progrèssief Hulst diende het zelfde voorstel vorige maand al in, maar trok dat in na de toezegging dat het college met het te verwach ten financiële plaatje voor 2011 zou komen. Dat kwam niet, van daar dat de groepering het initia tiefvoorstel gisteravond opnieuw indiende in de gemeenteraad. Het voorstel werd gesteund door de an dere oppositiepartijen, maar strandde met de in deze gemeente raad gebruikelijke cijfers, met één stem verschil. De coalitie wil eerst inzicht in de financiële gevolgen en een evaluatie afwachten alvo rens de knoop door te hakken. Ar chitect van het initiatiefvoorstel, Frans de Vries van Progressief Hulst, vond de stellingname van de coalitie 'onbegrijpelijk'. Audrey van Ham met vader Cor vorige week in actie tijdens een training op het circuit van Mettet in de buurt van het Belgische Charleroi. foto Chris Platteeuw door Wout Bareman TERNEUZEN - Basisscholen in Ter neuzen moeten ook na dit jaar pro bleemloos een beroep kunnen doen op adviezen van de Zeeuwse Onderwijs Adviesdienst, het vroe gere Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ). SGP-raadslid Jerry Pladdet pleitte daar nadrukkelijk voor tijdens de vergadering van de Terneuzense raadscommissie Bestuur en Midde len. Hij vond het wrang dat de jaar lijkse gemeentesubsidie voor de in schakeling van de schoolbegelei- ders op 1 januari vervalt. De bege leiding van met name kinderen met een achterstand zou daardoor ernstig gevaar lopen. Pladdet dien de een initiatiefvoorstel in om de subsidie te handhaven. Hij wees er op dat nagenoeg alle scholen be zwaar hebben gemaakt tegen de kortingsmaatregel, die een jaar ge leden overigens nog door de ge meenteraad werd goedgekeurd. Desondanks kreeg Pladdet nu steun van nagenoeg alle fracties. Alleen PvdA'er Rien de Regt oor deelde dat het overeind houden van de schoolbegeleidingsdienst geen gemeentelijke taak was, ook al omdat jaren geleden al was ge waarschuwd dat ze hun eigen boontjes moesten doppen. Hij vond partij onderwijswethou der Cees Liefting aan z'n zijde. Die wees er fijntjes op dat de begelei dingsdiensten al sinds 2004 weten dat ze zouden worden geprivati seerd, dat er een overbruggingsre geling was tot 2008 en dat de Zeeuwse gemeenten daarna bij convenant 'een extra steuntje in de rug' regelden. „Het RPCZ heeft mede daardoor z'n bestaansrecht ruimschoots bewezen. Als u vindt dat we die twee ton moeten blij ven geven, is het aan u dat geld er gens vandaan te halen. Ik vind het nu een zaak van de scholen zelf" De gemeenteraad hakt op donder dag 14 april de knoop door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72