Zeeland Zwembaden mogelijk toch langer open PZCU Verdachte branden vrij ZEEUWS-VLAANDEREN 26 ACCOMMODATIES Voorstel coalitiepartijen Brede steun voor Regionale Spelen gehandicapten Bezuiniging treft grensarbeiders en 27 Texaans dynamiet 28 en 29 Audrey van de Ham over de kick van het autoracen Zaterdag 2 april 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - De openluchtzwem baden in Terneuzen gaan in de toe komst zo goed als zeker ook in mei een aantal dagen open. Dat was niet de bedoeling van het col lege van B en W, maar de drie coa litiepartijen vinden het voorne men van het college om de open stelling van de baden in Terneu zen, Zaamslag, Koewacht, Axel en Sas van Gent te beperken tot twaalf weken, te rigoureus. De fracties van Top Gemeentebe langen, CDA en PvdA willen dat de baden in mei op woensdag-, za terdag- en zondagmiddag open blijven. B en W daarentegen, wil len die openstelling - nu nog zes tien weken - beperken tot twaalf weken. Dat houdt direct verband met de kosten, gemoeid met de aanstaande renovatie van de ba den in de kernen Zaamslag, Axel, Koewacht en Sas. Dat vergt 2,3 mil joen euro. Om dat bedrag terug te verdienen, wil het college de ope ningstijden beperken, overigens ook om personele problemen te voorkomen. Bij gebrek aan vol doende gekwalificeerd personeel voor toezicht in de openluchtba- den, geeft het college prioriteit aan de zwemlessen in het overdekte bad Vliegende Vaart in Terneuzen. De drie fracties vinden dat die les sen onevenredig veel aandacht krij- TERNEUZEN - Het plan van het Ter- neuzense CDA-raadslid Jack Be gijn om vanaf volgend jaar Zeeuw se Regionale Spelen voor jongeren met een handicap te houden, krijgt brede steun. Niet alleen sportverenigingen en instellingen voor gehandicaptenzorg reageren enthousiast, donderdagavond bleek ook de gemeenteraad van Terneuzen uiterst positief Begijn heeft berekend dat de drie Regionale Spelen (Zeeuws-Vlaan- deren, Bevelanden en Walcheren) met een afsluitende Zeeuwse Olympiade niet meer dan 40.000 euro vergen. Dat bedrag zou moe ten worden opgehoest door de be trokken gemeenten. Wethouder Pim Broekhuysen (sport) gaat nu bekijken welke mogelijkheden de gemeente heeft om het sportevene ment te steunen. SportZeeland neemt het voortouw. gen, zo bleek tijdens een vergade ring van de raadscommissie Be stuur en Middelen, donderdaga vond. Ze kondigden alvast aan, dat ze in de raadsvergadering van 14 april een amendement op het voorstel van B en w zullen indie nen. los Verdumen (Top Ge meentebelangen): „We hebben ons in de verkiezingstijd sterk ge maakt voor behoud van de voor zieningen in de kernen. Maar nu, terwijl de renovatie van de baden pas in het najaar begint, wilt u de openingstijden van de baden in Zaamslag en Koewacht alvast te rugbrengen tot drie maanden en de overige baden vanaf volgend jaar." Dat de personele bezetting daarvan de oorzaak zou zijn, ver baasde hem. „Dan moeten er maar meer mensen worden gewor ven en opgeleid." En de prioriteit voor de zwemlessen, kan ook wel wat minder. Verdunnen, mede na mens z'n collega's Jack Begijn (CDA) en JoHan van der Ha (Pv- da): „Volgens ons is een meer afge wogen besluit mogelijk door het zwemonderwijs te beperken en daarmee ruimte te maken voor de inzet van toezichthouders voor de extra openstelling van de open- Iuchtbaden." Sportwethouder Pim Broekhuysen reageerde niet erg en thousiast, maar toonde zich wel be reid het voorstel van de drie coali tiepartijen te onderzoeken. „Maar dat gaat u wel geld kosten." TERNEUZEN - Alsof zijn leven er vanaf hing, schoof de Texaan Memo Gonzalez gisteravond zijn mondharmoni ca heen en weer. En dat niet alleen. De imposante Ame rikaan, die zichzelf omschrijft als driehonderd pond Texaans dynamiet, toonde zich ook fysiek als een brok energie. Hij opende samen met zijn Bluescasters in een afgeladen Porgy Bess de negende editie van de jaar lijkse Bluesroute in Terneuzen. Daarna barstte het blues- geweld los op dertien andere locaties. foto Peter Nicolai SSSKSÏsesssss TERNEUZEN - Grensarbeiders drei gen de dupe te worden van een volgens de gemeente Terneuzen 'vreemde' bezuiniging van de rijks overheid. Het kabinet wil het Bu reau Belgische Zaken opheffen en daar kunnen grensarbeiders juist terecht om informatie te krijgen, over bijvoorbeeld ziektekostenver zekeringen, pensioenen en andere sociale regelingen. Zeker voor een regio als Zeeuws-Vlaanderen is dit, aldus beleidsambtenaar Ruud van Leest, van groot belang. „We wil len de banden met Gent aanhalen en dan krijg je dit." De Tweede Ka mer praat volgende week woens dag over het bezuinigingsvoorstel. TERNEUZEN - De politie heeft don derdagavond een veertienjarig meisje uit Terneuzen aangehou den in verband met een coniferen- brand in de Oranjestraat in haar woonplaats. Een uur later mocht ze alweer naar huis; het meisje is niet verant woordelijk voor de branden. Vol gens de politie was zij op het ver keerde moment op de verkeerde plaats. Getuigen meldden dat zij bij de plek des onheils twee jon gens zagen wegrennen. Diezelfde avond ging om 19.15 uur in de ach tertuin van een woning aan de Vincent van Goghstraat een berg coniferentakken in brand. Op 29 maart werd op hetzelfde adres een coniferenhaag in brand gestoken. Daarmee komt het totaal in Ter neuzen in amper twee weken tijd op vijf „Het is natuurlijk wel heel erg toevallig, maar vooralsnog be handelen we alle branden als apar te zaken", aldus de politie. Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Met pijn in het hart weg van de Singel in Westdorpe Zorgspecial op 20 april bij BN DeStem en PZC. Adverteren? Voor West-Brabant: bel (076) 5312255 of mail: teamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Voor Zeeland: bel (0118) 434 070 of mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71