in het wielerpeloton sport 137 PSV zoekt konijn in de hoge hoed NAC en RBC weer in de problemen Uitgerust naar Baskenland Giro start in 2012 in Denemarken Rabobank zonder favoriet in Ronde van Vlaanderen Drenthe bestraft bij Hercules Alicante Jan Poortvliet pakt punt tegen koploper zaterdag 2 april 2011 De Ronde van Vlaanderen beleeft morgen de 95e editie. Negen keer werd een Nederlander winnaar. De Ronde van Italië start volgend jaar in Denemarken. De Giro begint op 5 mei in de plaats Herning met een individuele tijdrit. Daarna blijven de renners nog drie dagen in Scandinavië. De Giro-start is in 2012 voor de tiende keer buiten Italië. Vorig jaar ging de ronde van start in Amsterdam, waarna Middelburg finishplaats was. Vlaamse kasseien zijn ze echter niet opgewassen tegen Cancellara en Boonen, meent Verhoeven. „Als Tjallingii en Wynants zich super voelen, mogen ze hun kans grij pen, maar normaal kunnen zij nooit winnen. Tussen hen en Can cellara zit een verschil van dag en nacht." Af en toe verlangt Lammerts terug naar het verleden en de charme van het onvoorspelbare wielren nen. Alleen verregaande maatrege len kunnen de afgebakende hiërar chie in het huidige peloton door breken, zegt hij. „Ik pleit voor lange re koersen met meer obstakels. Als je daarbij ook nog met kleinere ploegen gaat rijden, ben ik ervan overtuigd dat je veel vaker open koersen zult zien." Fabian Cancellara sloeg in 2010 zijn slag op de Muur van Ceraardsbergen. Hij reed zonder uit het zadel te komen weg van Tom Boonen. foto John Thys/EPA Met een sterk Nederlands getint gezelschap verschijnt de Rabo- ploeg morgen aan de start van de Ronde van Vlaanderen. Sebastian Langeveld, Lars Boom en de Belg Maarten Wynants hebben een be schermde positie. „We hebben geen uitgesproken fa voriet voor de Ronde", liet tech- ALICANTE Royston Drenthe is afgelopen week disciplinair gestraft door Mi- roslav Djukic, de nieuwe trainer van Hercules Alicante. Volgens Spaanse media kwam Drenthe her haaldelijk te laat op de trainingen. De huurling van Real Madrid kreeg zware boetes en mocht een dag niet trainen. De Nederlander heeft f zijn excuses aangeboden en is te ruggekeerd bij de selectie. Drenthe kwam eerder in het nieuws toen hij weigerde te trainen omdat zijn salaris niet werd uitbetaald. nisch directeur Erik Breukink giste renweten. De Rabo's missen de Deense spe cialist Matti Breschel, die langdu rig is uitgeschakeld vanwege een blessure, terwijl Jos van Emden niet voldoende is hersteld van een val in de Driedaagse De Panne-Kok- sijde. VELSEN Jan Poortvliet pakte gisteravond in de Jupiler League met zijn ploeg Telstar knap een punt Het thuis duel met koploper FC Zwolle ein digde in o-o. Zwolle blijft met 63 punten uit 29 duels wel de belang rijkste kandidaat voor rechtstreek se promotie naar de eredivisie. FC Den Bosch kwam thuis tegen FC Dordrecht ook niet verder dan 0-0. Istvan Bakx speelde negentig minuten bij de thuisclub, Wilmer Kousemaker bleef de hele wed strijd op de bank. De ploeg bestaat uit Lars Boom, Rick Plens, Sebastian Langeveld, Tom Leezer, Maarten Tjallingii, Coen Vermeltfoort, Dennis van Winden en Maarten Wynants. „We hopen dat we Lars en Sebastian voor de finale goed af kunnen ±zet- ten en dat zij dan een rol van bete kenis spelen", aldus Breukink. eindhoven - Onttrokken aan de ogen en oren van pers en publiek werkte PSV gisteren de laatste trai ning af richting de topper van van avond tegen FC Twente. Met de te genstander had het besloten karak ter van de oefensessie ook deze keer niks te maken, meldde coach Fred Rutten nadien. Net als in no vember voor de uitwedstrijd tegen Ajax, had de trainer zijn internatio nals pas net terug en in zulke geval len wil hij de weinige beschikbare tijd zo goed mogelijk gebruiken, luidde opnieuw de verklaring. Een 'konijn uit de hoge hoed' lijkt meer dan ooit welkom voor PSV. De koploper van de eredivisie en regerend landskampioen FC Twen te (tweede, op één punt) geven el kaar al jaren nauwelijks iets toe. Ze hebben geen geheimen voor el kaar en de onderlinge ontmoetin gen kunnen meestal getypeerd worden als schaakpartijen. Er wordt ook opvallend weinig ge scoord. Rutten: „Wedstrijden te gen Twente zijn een soort Europe se duels. Je krijgt daarin vaak maar een paar kansen." De laatste com petitiezege van PSV op FC Twente dateert van april 2007 (2-0). Sinds dien bleef de Eindhovense ploeg zeven keer zonder overwinning. Twente is daarmee de laatste jaren met afstand de lastigste opponent voor PSV. Maar nee, zelfs Rutten heeft naar eigen zeggen niet het ge voel dat PSV onderhand maar weer eens moet winnen van de Tukkers. „Dan gaat het over een ge voel en het heeft geen zin om zo te denken", zei hij. TWente en PSV missen vanavond door schorsingen allebei een be langrijke speler, respectievelijk Douglas en Ola Toivonen. Daar naast ontbreken vanwege blessu res Mare Janko (schouder) en Dan ny Koevermans (kuit). Bij PSV is verdediger Erik Pieters zo goed als zeker inzetbaar. De linksback had wat last van zijn knie, maar lijkt klaar voor de topper in Enschede. T ohnny Fioogerland heeft weer I een Spaanse week achter de rug. En er staat hem er nog één te wachten. Na de Ronde van Cata- lonië, waarin hij tijdens de slot etappes twee keer ten val kwam maar er niets ernstigs aan over hield, keerde hij terug naar Vall d'Uixo. De eerste dagen stonden in het te ken van herstel, donderdag en gis teren tramde Johnny redelijk hard en vandaag en morgen doet hij het weer rustig aan. „Ik ben blij dat m'n vriendin bij me is", vertelt hij. „Anders wordt het hier wel een eenzaam bestaan." Als alles goed is, staat Johnny maandag uitgerust aan de start van de Ronde van het Baskenland. De etappekoers is de laatste voor bereiding op de vier belangrijke voorjaarsklassiekers die hij rijdt: de Brabantse Pijl (13 april), de Am- stel Gold Race (17 april), de Waal se Pijl (20 april) en Luik-Bastena ken-Luik (24 april). „De Ronde van het Baskenland is heel zwaar. Met klimmetjes van een kilometer of vijf met een stijgingspercentage van acht a negen procent. En dat een keer of zes per etappe. Basken land is een ideale voorbereiding op de klassiekers. Verschillende mensen hebben me aangeraden om deze ronde te rijden." Hij wil niet alleen meefietsen. „Ik wil vanaf de eerste etappe scherp zijn en proberen korte uitslagen te rijden. Als je in de klassiekers goed wilt zijn, moet je hier diep gaan. Ik voel me goed. In Catalonië reed ik al sterk, ondanks drie weken zonder wedstrijden." Concurrentie is er genoeg in het Baskenland voor Johnny: Robert Gesink, Chris Horner, Michael Ro gers, Damiano Cunego, Ivan Bas so, de broertjes Schleck, Joaquin Rodriquez, Alexandre Vinok- ourov, Carlos Sastre en Denis Mentsjov rijden er ook. breda - De belastingdienst heeft beslag gelegd op geld dat NAC ont vangt van de Eredivisie CV. De huurschuld van de Bredase eredivi sieclub aan de gemeente is daar door opgelopen tot 720.000 euro. De Bredase wethouder Alfred Ar- bouw heeft dat gisteren gemeld aan de gemeenteraad. NAC ontvangt van de Eredivisie CV mediageld. Het bedrag wordt direct gestort op de rekening van de gemeente, die er de huur van het stadion mee verrekent. Afgelo pen week zou Breda 438.000 euro ontvangen, maar het geld kwam niet. Vorige maand moesten de fi nanciers van NAC de club nog red den met een injectie van 1,7 mil joen euro wegens een acuut te kort. Van de supporters is ge vraagd nog eens 400.000 euro in te zamelen. RBC Roosendaal verkeert even eens in financieel zwaar weer. De club uit de Jupiler League kampt aan het einde van dit seizoen met een tekort van 400.000 euro. Re den zijn de tegenvallende opbreng sten uit sponsorgelden, lagere be zoekersaantallen en minder tv-gel- den. De club heeft daardoor een acuut liquiditeitstekort en kan de schuldeisers niet betalen. RBC heeft in de afgelopen jaren een negatief eigen vermogen van ruim 2,3 miljoen euro opgebouwd. Daar komen de tegenvallende op brengsten van dit seizoen nog eens bij. Net als NAC heeft de club de hoop nu gevestigd op externe fi nanciers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69