281 zeeland We groeven kuilen van Nieuw strandpaviljoen op de Brouwersdam Yogastudio start met introductiecursus Executieverkoop Kop van Zuid-Holland krijgt campercamping Nieuwe huisstijl en naam voor Magnolia TBP Electronics houdt een open dag VERDRONKEN STAD REIMERSWAAL Particuliere verzameling aardewerk Nieuwe metingen langs het spoor Lekker wroeten in de aarde SP op Tholen wil asbest op scholen nagaan zaterdag 2 april 2011 aga^KaaaBaeffiEiaBaBBs^Basa^aetaaaMsaBaaHBaBfeaa OUDDORP De Brouwersdam is een gloed nieuw strandpaviljoen rijker. Vrij dag 8 april is namelijk de officiële opening van het nieuwe onderko men van Natural High. In het pavil joen is horeca te vinden, maar er worden ook verschillende strand en watersporten aangeboden. Ook is er een winkel aanwezig in het pa viljoen. ZIERIKZEE Een ieder die wil ervaren wat Yoga inhoudt, kan zich aanmelden voor een nieuwe zesweekse introductie cursus bij Yogastudio Zeeland. De eerste bijeenkomst onder leiding van docent Willemijn Schiettekat- te is maandag. Wie interesse heeft in de cursus, kan voor meer infor matie terecht op de website www.yogastudiozeeland.nl Op dinsdag 05-04-2011 vindt om 10.00 uur een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van ABIWARMTETECHNIEK B.V. Te koop wordt aangeboden: Een uitgebreide kantoorin ventaris. De plaats van verkoop is: Hermesweg 9 4382 ND Vlissingen. De zaken zijn te bezichti gen op 05-04-2011, 30 minuten voor aanvang van de verkoop. Alleen contante betaling, alsmede een geldig legiti matiebewijs. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes. Informatie over de verkoop kunt u krijgen tussen 08.30 en 09.30 via tel. 06-18605016. De deurwaarder belast met de executie. OUDDORP Het wordt volgens de Nederlandse Autokampeer Club de grootste van Nederland, de drive-in campercam ping die tegenover recreatiepark De Klepperstee in Ouddorp wordt aangelegd. Gisteren is de officiële starthandeling verricht bij het re- creatiebedrijf aan de Vrijheids weg. De uitbreiding is mogelijk omdat het bestemmingsplan is gewijzigd. BRUINISSE Bloem Huis Magnolia viert vrij dag en zaterdag het 20-jarig jubi leum met een nieuwe huisstijl en een nieuwe naam: Magnolia Bloe men 8c Woonaccessoires. De zaak van Jan en Linda Bosman is ont staan in Oosterland. Inmiddels heeft het bedrijf haar basis in Brui- nisse en is het assortiment fors uit gebreid met onder meer cadeaus. DIRKSLAND Bij het bedrijf TBP Electronics aan de Vlakbodem in Dirksland is het zaterdag 16 april open dag. Mensen zijn op deze dag welkom om een kijkje achter de schermen te ne men bij de fabrikant van gedrukte bedradingskaarten (printed circuit boards) voor de elektronicawereld. De open dag is van 10.00 tot 16.00 uur. Meer info op www.tbp.nl door Lilian Dominicus KOM IN DE KAS Hoe gaat het er in een kas aan toe? Kijk voor een video uit Oosterland op www.pzc.nl/video CREVELINCEN 40 JAAR Het Grevelingenmeer bestaat veertig jaar. Op www.pzc.nl staan alle artike len uit de serie over dit onderwerp. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Louter hobby was het, wat Izaak de Wee (78), zijn vrouw Jo en hun vrienden Adrie en Riek Hoogstrate in jaren tachtig en negentig van de vorige eeuw deden op de bij eb droogvallende delen van de Oos- terschelde. Met wisselend succes zochten ze er naar stukken aarde werk van de verdronken stad Rei- merswaal. De collectie die De Wee aldus bij elkaar verzamelde, is van af aanstaande zaterdag te zien in het Oosterscheldemuseum van Yerseke. „Wat valt erover te vertellen? Niks toch?", zegt Izaak de Wee beschei den, gezeten aan de keukentafel in de kleine kamer van verzorgings huis Moerzicht in Yerseke, waar hij en zijn vrouw sinds drie weken wonen. „We gingen voor de aardig heid, eens in de twee weken bij eb. Dan voeren we met een bootje over de Oosterschelde naar een plek onder de Thoolse wal. Dat 4 was altijd in de weekeinden, door- deweeks moest er gewerkt wor- j den. Ik was gemeentebode, eerst j in Yerseke, later na de herindeling ben ik naar Reimerswaal gegaan." 1 Maar hoe bescheiden hij ook over 1 zijn verzameling moge zijn, er za ten aardige vondsten tussen. Zo goes - Onderzoeksbureaus TNO en Peutz beginnen maandag in op dracht van de gemeente Goes met nieuwe geluids- en trillingsmetin gen langs het spoor. Die zijn nodig om te kunnen bepalen of langza mer rijdende goederentreinen net zo effectief zijn ais de aanleg van een spoorbak. In oktober vorig jaar zijn er ook al metingen ver richt langs het spoor. De gegevens bleken echter incompleet, omdat er te weinig treinen waren geme ten die tachtig kilometer per uur reden. De metingen vinden plaats van 4 tot en met circa 28 april. Het aardewerk in de vitrine van het Oosterscheldemuseum in Yerseke. Inzet: Izaak de Wee. GOES - Wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, onderwijs) heeft vrijdagmorgen twee schooltuinen geopend voor leerlingen van de Bisschop Ernstschool en de Prinses Ireneschool uit Goes. Het gaat om een proefproject. De kinderen krijgen ieder hun eigen perceeltje, waarin ze onder meer sla, uien, aard beien en aardappelen hebben geplant. foto Willem Mieras tholen - De SP op Tholen wil dat de gemeente binnen de kortste ke ren de Thoolse scholen onder zoekt op de aanwezigheid van as best. In een uitzending van het re- ortageprogramma Zembla werd be kendgemaakt dat van driekwart van de basisscholen in Nederland niet bekend is of de gebouwen as best bevatten. Van de scholen die wel onderzoek deden naar asbest, bleek één op de vier een acuut probleem te heb ben. De SP vraagt het Thools colle ge in schriftelijke vragen om zo'n inventarisatie en om te handelen naar gelang de uitkomst, in het be lang van de gezondheid van de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64