18e keer Schuilplaats rode draad door Kunstschouw zeeland 27 Landelijk congres Kiwanis aan de Mogelijk toch verbinding tussen schouwse kust nieuwbouw De Stove en dorpshuis Werk aan besturing brug Grevelingensluis Kinderfilmmiddag in jeugdsoos Big S Lezing bijzondere éénjarige planten Concert Duivelands mannenkoor Bingo voor jong en oud in het dorpshuis zaterdag 2 april 2011 S iniiiIWM' iii[rwwHwr^TTiTW»nnBiiira~inn—irnmnfitr' 11 mwiini1 mm—mfimmmi—«ii min—HIII— hum—■■■■RaBHSgnHanNHHBMHBMaBB&HMMBHMi Kenmerken van de 18e editie van De Kunstschouw Westerschouwen zijn: De Karolingische Burch gold als schuilplaats voor de Vikingen die van 800 verbondenheid met de grond, mensen, combinaties en contrasten. De mani- tot 1100 de kusten van Europa onveilig maakten. Kunstenares Hester Pilz festatie staat voor hedendaagse kunst op historische plaatsen. brengt tijdens De Kunstschouw haar 'mensfiguur' naar deze plek. Voorbeeld van 'mensfiguur in vluchtende houding'. Hester Pilz wil een vergelijkbaar beeld laten ontstaan op de Karolingische Burg. aBMMaM^^aaBHIBTOir;«MMinWII'l' '1 jlliHH—MMtBmBrerwawiinMaBgaBBgBiiiiMiMi m||||| ||«yagsgSB>«anMWn RENESSE - Kiwanisdub Zierikzee - Schouwen-Duiveland is gastheer voor het landelijk jaarcongres van deze serviceclub, dat van 15 tot en met 17 april wordt gehouden in De Zeeuwse Stromen in Renesse. Hiervoor is gekozen omdat hore- ca-ondernemer Luit Ezinga uit L Schuddebeurs landelijk voorzitter is van Kiwanis, Zaterdags komen (350 leden van de organisatie bij een in de Nieuwe Kerk in Zierik- r zee. Na de opening door Commis- saris van de Koningin Karla Peijs neemt trendwatcher Adjiedj Bakas de aanwezigen mee in de voorspel ling van een moeizaam koning schap voor Prins Willem Alexan der, ofwel Koning Willem IV. door Joeri Wisse NOORDWELLE - Er komt misschien toch nog een fysieke koppeling tus sen openbare basisschool De Stove en het dorpshuis in Noordwelle. Op initiatief van de dorpsraad laat woningbouwvereniging Zeeuw- land onderzoeken wat de mogelijk heden zijn' voor een verbinding tussen de twee gebouwen. Aanleiding voor het onderzoek is de aanstaande renovatie en uitbrei ding van De Stove met een extra lokaal. Zeeuwland, die eigenaar is van het dorpshuis, laat de archi tect die momenteel de uitbreiding van De Stove ontwerpt, uitzoeken wat het kost om een verbinding te leggen tussen de school en het dorpshuis. Daarbij zou het extra lo kaal aan de. achterkant van de school moeten komen, waar nu nog groen en parkeerplaatsen te vinden zijn. Ook moet duidelijk worden wat de verbinding kan op leveren voor beide partijen. Zo kunnen de schoolkinderen wel licht rechtstreeks naar het dorps huis als er bijvoorbeeld een vie ring of voorstelling is. Gebruikers van het dorpshuis zouden wellicht profijt kunnen hebben van de mul tifunctionele ruimte die na de ver bouwing in De Stove ontstaat. Eerder bestonden er plannen voor een veel verdergaande versmelting van de gebouwen. Die hebben het niet gered, vooral omdat het de ge meente Schouwen-Duiveland veel extra geld zou kosten. Uitgangspunt van het huidige on derzoek is dan ook dat de extra in grepen gerealiseerd moeten wor den met het geld dat al beschik baar is voor het onderhoud van het dorpshuis en de uitbreiding van de school. De realisatie van een verbinding mag van onder- wijskoepel Obase niet ten koste gaan van de plannen voor De Sto ve. Ook mag de bouw, die augus tus 2012 gereed moet zijn, geen ver traging oplopen. BRUINISSE De brug over de Grevelingensluis bij Bruinisse gaat onder het mes. Rijkswaterstaat gaat de besturing van de oude brug vervangen. Dat karwei begint maandag 11 april rond 07.00 uur en duurt naar ver wachting tot dinsdag 12 april 06.00 uur. Tijdens de werkzaamheden is de brug gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Het wegver keer wordt omgeleid via de bypass. Deze wordt voor het scheepvaart verkeer tijdens de werkzaamheden niet geopend. Bij slecht weer kan het werk worden uitgesteld. BURGH-HAAMSTEDE De kinderclub van jeugdsoos big S uit Burgh-Haamstede heeft voor za terdag 9 april een kinderfilmmid dag gepland. Op het programma staat vertoning van een nieuwe - en volgens de organisatie spannen de - Disneyfilm. De filmmiddag is bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. De kosten voor de filmmiddag be dragen 2 euro per persoon. De kin deren krijgen hiervoor niet alleen de film, maar ook wat te drinken en wat lekkers. De filmmiddag be gint om 13.00 uur. SCHARENDIJKE Voor Groei Bloei geeft Lieve Adriaensens van kwekerij Silene uit België in dorpshuis De Putmeet in Scharendijke dinsdag 12 april een lezing over bijzondere éénjari ge planten. Adriaensens onder steunt haar lezing met dia's. Er wordt een en ander uit de doeken gedaan over de soortenrijkdom on der éénjarige planten en toepassin gen in de tuin en in potten. Ook aan bod komen verschillende zaai- technieken. De lezing in De Put meet begint om 20.00 uur. DIRKSLAND Het Duivelands mannenkoor ver zorgt zaterdag 9 april een concert in de hervormde kerk in Dirks- land. Ook jongerenkoor Jigdaljahu maakt zijn opwachting in de Dirks- landse kerk. De koren worden op orgel begeleid door Stephan Fol- mer en Pieter Heykoop en op vleu gel door pianist Lennart Moree. Op het programma staat naast koor zang ook samenzang van bekende paasliederen. Aanvang 19.30 uur. DREISCHOR De Dreischorse Activiteitencom missie (DAC) houdt zaterdag 9 april een bingo-avond voor jong en oud in het dorpshuis in Dreischor. De entree voor de spelavond is gra tis, maar de bingokaarten kosten 50 centAanvang 19.00 uur Anders dan eerder gemeld wordt de klaverjaswedstijd van vereniging d'Anti- lopen vrijdag 8 april gehouden in Dorp huis De Putmeet in Scharendijke, aan vang 19.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63