Zeeland PZC Container blijft voor kerkdeur staan SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 25 28 en 29 BINNENSTAD Gemeente wil ondergronds afvalinzamelpunt niet verplaatsen Politie betrapt snelheidsovertreders Politie zoekt getuigen van mishandeling Onvrede over antwoorden college almanak Harry Verbondenheid met grond als rode draad door Kunstschouw Zaterdag 2 april 2011 Particuliere' verzameling aardewerk te zien in museum Yerseke Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - De ondergrondse afval container tegenover de Gerefor meerde kerk in de Sint Domus- straat in Zierikzee wordt niet ver plaatst. Een motie van het CDA hierover haalde geen meerderheid in de gemeenteraad. Al meer dan twee jaar strijdt de kerkenraad van de Thomaskerk te gen de container op deze plek. Eerst door bezwaar te maken, maar dat werd ongegrond ver klaard. Vervolgens is de kerken raad verschillende malen in ge sprek gegaan met de gemeente maar ook dat bleef zonder het ge wenste resulaat. Al twee keer is de kwestie aangekaart in de raad. Eerst door GroenLinks en nu door het CDA. Het probleem met de container is meervoudig. De plaats - in combinatie met een invaliden parkeerplaats pal naast de contai ner - maakt dat rouw- en trouwau- to's nergens goed kunnen staan, behalve midden op straat. Maar vooral het gedrag van mensen zorgt voor onverkwikkelijke situa ties en die liggen de kerkenraad veel zwaarder op de maag. „We hebben een heel concrete ervaring dat tijdens het uitdragen van de kist uit een rouwauto mensen pal daarnaast afval stonden te stor ten", zegt predikant Michiel de Zeeuw. Hij vindt het jammer dat de gemeente geen rekening houdt met de kerk. „Net zo goed als dat je naast een school geen dranken winkel zet, plaats je geen afvalcon tainer tegenover de ingang van een kerk. Verplaatsen zou een op lossing zijn. „Naar de blinde muur naast de vismarkt", zegt Ad Schouw (CDA). Dat kan volgens wethouder Wim Stouten niet, want dat is beschermd stadsge zicht. Dat argument gaat er bij Schouw niet in. „Daar hangt een lelijk aanplakbord en staat notabe- ne al een andere afvalbak. Daar kan deze container prima naast." f1» Links de afvalcontainer voor de deur van de kerk. Rechts de blinde muur waar het CDA de container graag naartoe wil verplaatsen. foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSDAM De politie heeft gisterochtend van af omstreeks 05.00 uur snelheids controles gehouden op de Brou- wersdam. Er werden vier snelheids overschrijdingen geconstateerd, waarvan een 61-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland meer dan 50 km/h te hard reed. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Het toegestane maximum is 100 km. ZIERIKZEE Een 58-jarige man uit Zierikzee is donderdagavond mishandeld op de Westhavendijk in Zierikzee. De 1 man kreeg ruzie met een nog onbe- kende man toen zijn loslopende hond ging vechten met de loslo pende hond van de andere man. De Zierikzeeënaar werd geschopt en geslagen en zijn bril ging kapot. De politie zoekt getuigen van het I voorval, telefoon 0800-8840. zierikzee - Bij de raadsleden van verschillende partijen is onvrede over de antwoorden van het colle ge op schriftelijke vragen. In vier gevallen zijn de antwoorden onvol ledig, onbevredigend of niet ter za ke doende. De fracties nemen hier geen genoegen mee. Ze hebben de stukken op de agenda van de com missievergadering gezet om er in een openbare vergadering met de betrokken wethouders over te spre ken. Het gaat om antwoorden op vragen over de vluchthaven Brui- nisse, de afvalscheiding op Schou wen-Duiveland en het afschaffen van gratis openbaar vervoer. Schriftelijke vragen stellen is voor fracties een manier om snel actue le kwesties aan te kaarten die (nog) niet op de reguliere raads- agenda staan. Tip? redactie@pzc.nl Zorgspecial op 20 april bij BN DeStem en PZC. Adverteren? Voor West-Brabant: bel (076) 5312255 of mail: teamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Voor Zeeland: bel (0118) 434 070 of mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl leen moet doen, antwoordde een werknemer: „Zij doet het met Harry Kip." Er werden wat oren gespitst en iedereen wilde weten wie die Harry toch wel was. Tot drie keer toe werd de vraag met die woorden beant woord. Toen raakte de ander iets geïrriteerd en kwam de tekst beter verstaanbaar uit zijn mond: „Ze doet het met Haar Equipe!" Er zijn heel wat restaurants in Bres- kens. Met allemaal een eigen identi teit, hun eigen specialiteiten en na tuurlijk hun eigen chefs en gastheren ofgastvrouwen. Af en toe is er een keer een wisseling van de wacht. Zo zijn er in dit restaurant aan de Kaoje nieuwe uitbaters aangetreden. Dus een nieuwe chef met hulpje en een gastvrouw. Op de vraag of zij het al-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61