401 sport 'Wacko Jacko' wil vooral veel bijleren 3 april museum Kijk op www.museumweekend.nl voor een museum bij jou in de buurt Buren van het museum, dank voor de geslaagde aftrap! 30ste editie! zaterdag 2 april 2011 NK SNOWBOARDEN Jacco Bos (15) reist vandaag met team van Snowbase naar Zwitserland door llja Hilhorst VOGELWAARDE - Honkbal, basket bal, voetbal, judo; Jacco Bos heeft het allemaal gedaan. Toen hij een snowboard onder zich kreeg, was de keus eigenlijk al gemaakt. Van daag reist de inwoner van Vogel waarde naar het Zwitserse dorpje Laax, waar morgen het Neder lands kampioenschap snowboar- den begint. Het NK in de Zwitserse sneeuw duurt tot en met volgende week zaterdag. Jacco Bos behoort tot het team van Snowbase Terneu- zen, dat uit veertien personen be staat. Een groep Zeeuwen wordt aangevuld met een aantal Belgen en Brabanders. De vijftienjarige Bos woonde van zijn derde tot zijn zevende jaar in de Verenigde Staten. Daar stond hij voor het eerst op een board, maar maakte hij ook kennis met andere sporten. „Ik heb in Ameri ka honkbal, basketbal en voetbal gedaan. Steeds maar één seizoen. Terug in Nederland heb ik ook nog op judo gezeten. Maar ik vond snowboarden meteen al de leukste sport. Sinds Snowbase in 2008 open is gegaan, ben ik er vaak heen gegaan. Nu werk ik er ook. Sinds tweeënhalf jaar train ik drie a vier keer in de week." Vandaag vertrekt Bos met zijn iU 1 u u teamgenoten naar Laax. Hij zal tij dens het NK meedoen op de on derdelen big air, halfpipe en slo- pestyle. Op het laatste onderdeel heeft hij de meeste kans op suc ces, zegt hij zelf Gaat Bos weer voor een plaats bij de eerste drie, zoals hij dat afgelopen weekend bij een indoorwedstrijd voor el kaar kreeg? „Ik heb nog geen idee hoe het gaat lopen. Het meedoen is al leuk, ik wil zoveel mogelijk bijle ren. Het is mijn laatste jaar bij de junioren. Een keer in een finale staan zou mooi zijn", zegt hij be scheiden. Bang is hij zeker niet. Van zijn teamgenoten heeft hij de bijnaam 'Wacko Jacko' gekregen, omdat hij altijd op het randje balanceert. Bos: „Ik houd erg van technische trucs. Liever een lelijke en moeilij ke truc dan een mooie makkelij ke." Eind vorig jaar kwam Bos samen met Remco Vervaet al eens in het nieuws met de zejf georgani seerde 'Pre-Winter Urban Ses sion'. De twee vrienden zijn bezig om opnieuw buiten een helling aan te leggen om op te boarden. „De eerste keer duurde de voorbe reiding maar een week. We wil len het deze keer professioneler aanpakken, met wat steun van Snowbase. Het kan eventueel zelfs in de zomer." Een datum durft hij echter nog niet te noe men. Dolf van der Wal uit Huizen deed vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Vancouver mee op het onderdeel halfpipe. Snowboarden is dankzij hem en vooral olym pisch kampioene Nicolien Sauer- breij een sport die in Nederland flink in opkomst is. Er komen steeds meer professionals, die hun hele leven instellen op de sport. Het prijzengeld bij wedstrij den wordt ook steeds hoger. Toch is snowboarden op dit moment nog steeds een kleine sport. „Het prijzengeld bij snowboarden is niet te vergelijken met bijvoor beeld de bedragen in het profvoet bal", weet Bos. Hij benadrukt dat zijn school belangrijker is dan een professionele carrière. „Van alleen snowboarden kun je niet leven. Ook al is het een sport in op komst, ik zie het niet gebeuren dat ik ooit puur van het snowboar den kan leven. Ik ambieer wel een baan in deze sport, die te maken heeft met de techniek en het be ter maken van boards." De kans lijkt dus klein dat Jacco Bos ooit op een veel groter toer nooi dan het NK in actie gaat komen. Of niet? „Als de kansen op een' wereldkampioenschap of de Olympische Spelen er zijn, zal ik die pakken", zegt hij glimla chend. Jacco Bos heeft geen al te grote verwachtingen voor het NK. „Een keer in een finale staan zou mooi zijn." foto Mark Neelemans NEDERLANDSE Museumvereniging Bank iroLoterij CULTUUR MAAKT JE RIJKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60