binnenland 15 Alert op links rijden geen monument Reizigers weer dupe van nieuwe ov-acties Kindertatoeages Komt dat zien! ERGERNISSEN Uitslag enquête motorrijders Echtpaar viert albasten huwelijk Lente in het Saueriand De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wegeneru peterlanghout.nl of 0900-0991 (0,15pm) \p^_weeky zaterdag 2 april 2011 hilversum - Het NOS Jeugdjour naal kreeg gisteravond honderden reacties op zijn reportage over ta toeages bij kinderen tussen de acht en twaalf jaar. Daaronder waren tientallen ver ontwaardigde reacties. Dat heeft een woordvoerder van de NOS la ten weten. Het betrof een 1 april grap. Vandaag om klokslag 14.00 uur trekt de schaapskudde van Kaljouw Landschaps beheer door Veere. Tot ziens in Veere! Amersfoort - De verkeerspolitie zal in april nadrukkelijk controle ren op onnodig links rijden. Dat wordt vandaag in Amersfoort be kendgemaakt tijdens de presenta tie van de Ergernis Top 10 Motor rijders. Op de site van het Korps landelijke politiediensten konden motorrijders de afgelopen maan den aangeven waaraan ze zich het meeste ergeren in het verkeer. De online-enquête werd door 6.200 motorrijders ingevuld. Op num mer één van belangrijkste ergernis sen staat onnodig links rijden en dat is reden voor het KLPD om daar deze maand extra op te let ten. Ook de ergernissen op plaats 2 en 3: richtingaanwijzer niet ge bruiken en onvoldoende afstand houden, kunnen op extra aan dacht van de verkeerspolitie reke nen. De politie hield de enquête om de aandacht te vestigen op het begin van het motorseizoen, waar in motorrijders en automobilisten weer aan elkaar moeten wennen. Veertig motorrijders die meewerk ten aan het onderzoek zijn door het KLPD uitgenodigd een motor- training onder leiding van poli- tie-instructeurs mee te maken. 8-daagse vliegreis Malta malta Rölscode: BE3040 Vertrek van april t/m oktober zoetermeer - Opnieuw komen er acties in het openbaar vervoer. Vakbond AbvaKabo FNV kondig de gisteren aan dat er vanaf don derdag elke week in een andere stad één dag acties zullen zijn in bus, metro en tram. Dat betekent dat reizigers opnieuw hinder on dervinden van de ruzie tussen de vakbonden en minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) over de bezuinigingen in het ov. De acties worden niet in de spits gehouden, maar overdag, tus sen ochtend- en avondspits. De nieuwe acties beginnen don derdag in Amsterdam bij het GVB, op dinsdag 12 april gevolgd door de RET in Rotterdam. De mede werkers van vervoerder HTM in Den Haag leggen op woensdag 20 april het werk tijdelijk neer. Mochten de aangekondigde acties niets uithalen in politiek Den Haag, dan dreigt AbvaKabo FNV met grotere acties, zoals een 24-uursstaking of werkonderbre kingen tijdens de ochtend- of avondspits, zei FNV'er Eric Ver meulen gisteren. Het conflict tussen bonden en mi nister sleept al tijden. De vakbon den willen dat de regering afziet van verplichte aanbesteding en 120 miljoen euro aan bezuinigingen. 40 procent minder openbaar ver voer zou het gevolg zijn. Ook de veiligheid zou in geding komen. In februari waren er ook acties in de grote steden. Toen reed slechts een beperkt aantal trams, bussen en metro's niet. Ook nu proberen de bonden reizigers zoveel moge lijk te ontzien door wel tijdens de spitsuren te rijden. Minister Schultz van Haegen (WD) vindt de stakingen net als die van februari voorbarig, zei ze na afloop van de ministerraad. Ze stelde dat de verplichte aanbeste ding van ov in de grote steden al is uitgesteld van 2012 naar 2013, juist om zorgvuldiger te werk te gaan. Daarom komen de acties volgens haar te vroeg. Reizigersvereniging Rover betreurt de hinder voor reizigers, maar be grijpt de motieven van de vak bond. WAARLAND - Het komt maar heel zelden voor. ian (97) en Petronella (95) van de Langkruis-van de Lee vierden gisteren hun 75-jarige brui loft. Het echtpaar woont in woon zorgcomplex Sabinahof in het Noord-Hollandse Waarland. Ze heb ben een zoon, een in 2003 overle den dochter, twee kleindochters en drie achterkleinkinderen. Zij trouwden in 1936 geheel in de sfeer van die tijd. Geld was er nau welijks. De bruid had haar jurk zelf genaaid en zij gingen met de tram naar het stadhuis. Koningin Bea trix stuurde geen telegram, maar zich liet vertegenwoordigen door haar kamerheer. In 2008 vierde een echtpaar in Am stelveen hun eiken huwelijk (80 jaar). Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 -365 65 65 <20 cpm, max, €10.- per gesprek} of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 36300 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten, en kosten calamiteitenfonds. Kinderkorting Bij 2 volbetalenden op de kamer, max. 2 kinderen: 0 t/m 2 jaar gratis 3 t/m 10 jaar 50% korting 11 t/m 15 jaar 20% korting Retourvlucht Amsterdam Schiphol - Malta o.b.v. laagste vluchtklasse Luchthavenbelasting en toeslagen 7 overnachtingen o.b.v. logies en ontbijt Reisleiding In de directe omgeving vindt u gezellige straatjes met winkels, restaurants en bars. op isom ligt een bushalte met goede verbindingen naar Valetta en het uitgaanscentrum Paceville. werd teruggedraaid toen discussie ontstond over de zorgvuldigheid van de besluitvorming. Wassenaar besloot daarop het hele gemeente lijke monumentenbeleid tegen het licht te houden en nieuwe richtlij nen vast te stellen. Die herijking is nog niet afgerond, maar het Cuy- persgenootschap wilde daar wat betreft de koninklijke boerderijen niet op wachten. Koningin Beatrix heeft als eigenaar van De Horsten laten weten de gang van zaken in Wassenaar af te wachten. derwagens minder doen en zouden vrijwilligers op verschillende plaat sen de plek van de beroepsbrand weer innemen. Volgens de actievoerders zijn ze op deze manier minder goed voorbe reid op noodsituaties. foto Koen van Weel/ANP zie onze website:binnenland Blote brandweermannen zetten Amsterdam op stelten Jartutb 4 More- Inoli/Sive- Het is weer tijd om optimaal te genieten in het Saueriand! Pharos Reizen van ANWB heeft een heerlijk arrangement voor u samengesteld. U verblijft midden in het prachtige bos- en heuvellandschap van het Rothaargebergte. Direct vanuit uw hotel kunt u prachtig wandelen en mountainbiken. Een zeer scherp geprijsd arrangement, op nog geen 3 uur rijden van de Nederlandse grens! U verblijft in Landhotel Gödeke in Lennestadt-Burbecke. Uw kamer is voorzien van een tweepersoonsbed of twee eenpersoonsbedden, tele visie en telefoon, en een badkamer met bad of douche, toilet en föhn. 4-daagse More Inclusive zoek boekcode 36300 inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenkeuzemenu 1x welkomstdrankje 1 x koffie met koek/gebak flesje water op de kamer informatie over de regio Periode Prijs 07/04-18/12 99 pharos 6e-nt v daar al 'n$ xp-wee-sf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5