Spoeling is vanmiddag dun bij Hoek 381 sport je ndernemer Jaspers helpt Delta een handje in Zundert Kloetinge speelt een 'vierpuntenwedstrijd' Paardensporters huldigen Roelandt Wat kunt u in de komende Ondernemer verwachten - r zaterdag 2 april 2011 door Joop van den Oudenhoven zundert - De driebanders van Delta/Fast bereikten gisteren met het nodige geluk de halve finale van het bekertoernooi. In Zundert won de ploeg zelf de laatste poule wedstrijd met 6-2 van Twentevisie. Omdat Van Donge8cDe Roo met 8-0 te sterk was voor Dekker Keu kens, schaarde Delta/Fast zich met de hakken over de sloot bij de laat ste vier. Het duel tussen Delta/Fast en Twentevisie stond 's middags ge programmeerd. Glenn Hofman herstelde zich van zijn zeperd van een dag eerder tegen Jean van Erp en won gedecideerd met 3-0 van Stefan Lenting. Peter de Backer en Eddy Leppens wonnen beiden met 2-1 van respectievelijk Anno de Kleine en Dave van Geel. Jean Paul de Bruijn liet zich verrassen (1-2) door Torsten Frings, de Duit se invaller bij de Tukkers. Dat werd zijn ploeg bijna fataal. Want door die uitslag had Dekker Keukens in de avondsessie tegen Van Donge&De Roo genoeg aan één winstpartij. Het zag er lange tijd ook naar uit dat die zege ge boekt zou worden. Martin Horn versloeg John Tijs- sens, met een moyenne van 2.142. Jean van Erp had geen kind aan Hans van der Wurf (ook 3-0), maar Torbjöm Blomdahl stond in de derde set op achterstand tegen Gerwin Valentijn. Nog net op tijd gleed hij als eerste over de finish, tot opluchting van drie van de vier Delta-spelers. De Bruijn was al naar huis. Op het puntje van hun stoel volg den zij de laatste schermutselin gen in de partij tussen Dick Jas pers en Jozef Philipoom. Jaspers won de eerste set en de Belg pakte de tweede. In de derde set werd het 10-6 voor Philipoom en leek de uitschakeling van Delta nabij. Vervolgens maakte Jaspers het ene na het andere punt en maakte de partij met een serie van negen uit. Tot vreugde van alles en iedereen bij Delta/Fast. De halve finale was bereikt, al gebeurde dat wel met het nodige geluk. door Koen de Vries VROUWENPOLDER - Paardensportlief hebbers waren gisteren naar mane ge De Eendracht bij Vrouwenpolder gekomen om Luciën Roelandt (foto) in het zonnetje te zetten. Niet al leen omdat de Axelaar vorige week tachtig werd, maar ook omdat hij al meer dan dertig jaar paardensport verslagen voor de PZC verzorgt. Roelandt was naar De Eendracht ge lokt met de smoes dat er belangrij ke wedstrijden gehouden werden die een verslag in de krant verdien den. Ter plaatse werd hij tot zijn ver rassing gehuldigd. Roelandt is een echte paardensport liefhebber geworden en heeft aan zijn werk veel sociale contacten overgehouden. De PZC kan altijd op hem rekenen. foto Izaak Verkeste door Roeland van Vliet kloetinge - Zaterdag-hoofdklasser Kloetinge speelt volgens Cees Houtepen vandaag een 'vierpun tenwedstrijd'. „Als we van Heer- jansdam winnen, staan we vier punten los van die ploeg", luidde gisteren de uitleg van de trainer. Kloetinge staat na twintig duels ne gende met 24 punten. Heerjans dam staat één plaats lager en heeft één punt minder. Bij Heerjansdam valt het hoge aantal tegengoals op: 42. Daarmee heeft de Zuid-Hol landse voetbalploeg de op één na meest gepasseerde defensie van de hoofdklasse B. De Bevelanders missen vanmid dag drie spelers: Arjan van der Smissen en Jaap Esser zitten een schorsing uit en Etiënne Mallie heeft een liesblessure. Desondanks heeft Houtepen goede moed: „We hebben een jonge ploeg, maar ik denk wel dat we deze problemen kunnen opvangen." De trainer ziet vooral kansen voor zijn ploeg als Heerjansdam ten aanval trekt. „Dan komt er ruimte voor ons en zullen we kansen krijgen." Begin september verloor Kloetin ge ietwat ongelukkig bij Heerjans dam. Na een o-o-ruststand werd het eerst 3-0 voor de thuisploeg, waarna Ingmar Quist en Etiënne Mallie de stand op 3-2 brachten. Houtepen: „Als de wedstrijd toen nog vijf minuten langer had ge duurd, hadden we nog een punt gepakt." Ondanks die overwinning bungel de Heerjansdam lange tijd onder aan. Met een nieuwe trainer (Winand van Loon is vervangen door Martin van Peenen, de zoon van voorzitter Janus van Peenen) is de weg omhoog ingezet. Van de laatste vijf duels werden er vier ge wonnen. TOPKLASSE Hekkensluiter naar Excelsior'31 door Barry van der Hooft terneuzen - Voor Hoek is het aftel len begonnen. De hekkensluiter in de topklasse begint vanochtend om 8.30 uur aan een 280 kilome ter lange reis, die de motivatie niet ten goede zal komen. In Rijssen wacht het duel met Excelsior'31, de nummer zes van de ranglijst. Onder de rook van Almelo kan Hoek proberen nog een laatste strohalm te grijpen, maar dat moet dan wel met een enigszins uitgedunde selectie gebeuren. Ferry Alfons kreeg afgelopen zater dag tegen Flevo Boys (1-2) zijn zes de gele kaart van dit seizoen en moet daardoor weer een schorsing van één wedstrijd uitzitten. Regi- lio Pinas kan vanwege een blessu re aan de hiel niet spelen en ook Sven van Ryc'keghem, Jeroen van den Broeke en Sam Devinck zijn niet beschikbaar. Tweede doelman Van Ryckeghem wordt op de bank vervangen door Mitchell Braafhart. De pas zeven tienjarige keeper van de Al is de zoon van Wilco Braafhart, die ja renlang bij Hoek in het hart van de verdediging speelde. Jörg van Nieuwenhuijzen, de eerste keus onder de lat, trainde afgelopen week nauwelijks vanwege een knieblessure. „Dat was vooral uit voorzorg", zei Ruud Pennings. „Jörg zou wel hebben kunnen trai nen, maar we vonden het beter om hem even rust te geven. Hij kan gewoon spelen." Dat laatste geldt waarschijnlijk niet voor Giovanni Siereveld. De verdediger ontbrak tegen Flevo Boys en ondervond ook afgelopen week nog hinder van zijn ham string. Pennings: „We bekijken tij dens de warming-up hoe hij er voor staat. De kans dat hij speelt is denk ik klein. Een speler moet honderd procent fit zijn." Met nog zes duels te gaan bedraagt de achterstand op de veilige twaalf de plaats liefst acht punten. Het doek is daardoor bijna gevallen voor Hoek. Achter de schermen is de club al bezig met volgend sei zoen. Het bestuur moet een beslis sing nemen over wie er vanaf ko mende zomer als trainer voor de groep staat. Jacky Lambert houdt zich namens de Stichting Promo tie HSV Hoek, waar de eerste selec tie onder valt, bezig met techni sche zaken. Nadat eerder Alfons, Siereveld en Josimar Pattinama al hun jawoord hadden gegeven, deed de Brazili aan Mille Mendes dat deze week ook. Raymond Wolff (VC Vlissin- gen) en doelman Robbie de Moor (Olsa Brakel) zijn tot nu toe de eni ge twee nieuwe spelers. Lambert nam afgelopen week ook contact op met Onno Doeland. De spits van zondag-hoofdklasser Leo- nidas uit Rotterdam gaf vorige week in deze krant aan best terug te willen keren bij Hoek. Van de huidige selectie neigt een aantal Belgen (Niels de Loof, Dwayne Dil- dick, Kim van Brabander) naar een vertrek. Lambert zat afgelopen week ook rond de tafel met Stijn Mahieu. Of de aanvallende mid denvelder, die in januari 2008 bij Hoek terechtkwam, blijft of ver trekt is nog niet duidelijk. Mille Mendes (I) en Stijn Mahieu ■"*1 Datum Thema x^rT I 16 april Maintenance 21 mei Arbeidsmarkt I k- i. 18 juni BOG/Bouw Meer informatie? deOndernemer West-Brabant T 076-53122 55 Eteamwestbrabant@bndestem-pzc.nl deOndernemer Zeeland T 0118-434 070 C E teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58