zeeland 129 de positieve energie' Rock ion Kapelle met Zwaanfest Byzantijns Koor Srétenje zingt in kerk Apollo huldigt vier trouwe muzikanten Gemeente wil deel speelterrein verkopen Pastorale zorg over autisme en geloof zaterdag 2 april 2011 rigrnggagmstm ssaaBBË^asCTJBWWwna"'vtg.vrf.i mmmtemsm smsms^asssmmmsmmm 'Nanotechnologie, blabla. Zorg nou maar gewoon dat er bedrijven komen.' Bram Maljaars Bram Maljaars ziet het Edisongebied veranderen. „Veel gebeurt achter de schermen, dat wel. Maar dat geeft niet." ten ook een kappersschool, een be- middelingsbedrijf voor hogeropge- leiden, een reder, een schoonmaak bedrijf, een vastgoedbedrijf en er woont een loods. En dan heeft Maljaars onlangs ook nog twee oude loodsen aan de Vol- taweg gekocht van de gemeente. Die laat hij binnenkort optrekken in authentieke dockyardstijl, om plaats te bieden aan zestien tech nostarters, die er rustig kunnen werken aan hun prototypen. Zo heeft Maljaars een groot deel van de Kenniswerf omgetoverd tot broedplaats voor beginners. Daar krijgt hij nou energie van. „In het hoofdgebouw alleen al zitten nu zo'n veertig bedrijfjes. Sommige groeien, sommige halen het niet. Maar doorstroom is er altijd en daar draait het om." Als 'huisbaas' blijft het voor Mal jaars niet bij het afgeven van de sleutels. „Om starters op weg te helpen, zet ik mijn eigen netwerk in en geef ze mee wat heb door de jaren heen heb geleerd. Dat is ken nis uitwisselen. Weet je, over de Kenniswerf is zo veel gestudeerd. Er zijn zo veel dure rapporten over geschreven. Nanotechnologie, me- gatronica, blabla. Men dacht dat het hele gebied TNO-achtig moest zijn. Alsof alleen dat kennis is. Ben eens nuchter; dat soort kennis is hier niet. Zorg nou maar gewoon dat er bedrijven komen. Een goed Jewelry by Maroeska Metz foto's Ruben Oreel ingenieursbureau, om maar iets te noemen, dat zou mooi zijn. Ze wil len wel hoor, maar veel zijn afge haakt. De laatste tijd is er gelukkig veel veranderd. Er komt beweging in het gebied, zaken zijn bespreek baar, de infrastructuur verbetert. Veel gebeurt achter de schermen, dat wel. Maar dat geeft niet. Dat is ook het leuke van Zeeland. Wacht maar, over tien jaar staat het hier vol kantoren en moderne gebou wen. Ik voel de positieve energie." KWADENDAMME Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje onder leiding van Emilia Tabachnik-Li zingt vandaag vanaf 20 uur in de katholieke Bonifacius- kerk in Kwadendamme. Vocaal En semble Musica Cordis, aangevoerd door Hans Smout, verleent muzika le medewerking. Srétenje ('Ont moeting') brengt liederen uit de Russisch-orthodoxe kerkmuziek. Daarnaast bevat het repertoire volksliederen. Meer informatie is te vinden op: Q www.zeeuwsbyzantijnskoor.nl WISSENKERKE Muziekvereniging Apollo heeft in Wissenkerke vier van de leden ge huldigd om hun trouwe verbindte- nis met de vereniging. Tam- boer-maïtre Sjaak Versluis is veer tig jaar actief als slagwerker en ac cordeonist. Ko Beghtel is zestig jaar lid van een muziekvereniging, bij Apollo en de Rotterdamse harmo nie. Hans Jager en Leo van Nieu- wenhuijze kregen lof voor hun ja ren als muzikant en bestuurder. KRABBENDIJKE De gemeente Reimerswaal peilt of bewoners tussen de Westhof en Ter Doest in Krabbendijke belang stelling hebben voor aankoop van openbaar groen. Volgens de ge meente is het speelterrein vrij groot en staan er slechts twee speeltoestellen. Het idee is het ter rein te verkleinen en stroken grond aan buurtbewoners te verko pen. De toegang bij Ter Doest kan dan vervallen. Doel is het speelter rein ook te knappen. GOES De stichting Psycho Pastorale Toe rusting houdt maandag 4 april een informatieavond over het thema autisme en geloof. De bijeenkomst in de kerk De Levensbron aan de Mansholtlaan in Goes begint om 20.00 uur. De gegeven informatie gaat over de invloed die autisme kan hebben op geloofsbeleving en hoe een ge meente daar mee om kan gaan. KAPELLE - Vier bands treden van daag op tijdens de vierde editie van rockfestival Zwaanfest in ho tel-café-restaurant De Zwaan in Kapelle. High Heels trapt af om 20.00 uur met hardrock-covers uit de jaren tachtig. Cynical Behaviour volgt hen op met een (eigen) zinnig re pertoire. De Vlissingse bluesrock band Big Chief Sugar is derde in de line-up. De Brabantse band Electrica sluit de rij met covers van rockpromi- nenten als Anouk, Kiss en Billy Idol. KOOPZONDAG 3 en 1 O april geopend van 1 2.00 tot 1 7.00 uur Special Rizo Jewelry met nieuwe modellen Artistiek interieurontwerper Puur Wonen Puur genieten Puur Leven Uw huis Verbouwen? Laat eerst Een interieurontwerp maken Artistiek heet u van harte welkom Graag tot vandaag of morgen! Artistiek interieurontwerpers Houtse Heuvel 59 tel.01 62-421 356 4911 AV Den Hout www.artistiek.eu openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 1 0.00 tot 1 7.00 uur zonder afspraak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53