Goes blij met vonnis in zaak Landsbanki 'Wacht maar, ik voel 281 zeeland cn TT Kapelle toetst imago bij Inspraak begint Als eerste investeerder zou je Bram Maljaars kun nen zien als één van de grondleggers van de Kennis- werf in Vlissingen. En hij is nog lang niet klaar. Executieverkoop Bouw van Klimpark in Middelburg SP wil asbest op r 9 over landgoed scholen nagaan IflWOIIGrS ITIGt CIKjUCtC Groote Duynen zaterdag 2 april 2011 BANKCRASH Hoop op teruggave deel 12 min KENNISWERF door Frank Balkenende goes - Goes maakt kans om zeven tig tot tachtig procent terug te krij gen van de 'verloren' 12 miljoen eu ro die waren geparkeerd bij de om gevallen IJslandse bank Landsban ki Islands. In een proefproces heeft de recht bank in Reykjavik de gemeenten Alphen aan den Rijn en Dor drecht aangewezen als preferent schuldeiser. Zij waren door de Noord-Holland-groep - overheden die geld hadden uitstaan bij Lands banki en procederen om dat terug te krijgen - naar voren geschoven in een proefproces. Hun situatie is vergelijkbaar met die van de ge meente Goes. Goes maakt deel uit van de Noord-Holland-groep. Een voorkeurspositie betekent dat de gemeenten en de provincie Noord-Holland met voorrang wor den betaald uit de boedel van Landsbanki. De normale, 'niet-pre- ferente' schuldeisers komen pas Op dinsdag 05-04-2011 vindt om 10.00 uur een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van ABIWARMTETECHNIEK B.V. Te koop wordt aangeboden: Een uitgebreide kantoorin ventaris. De plaats van verkoop is: Hermesweg 9 4382 ND Vlissingen. De zaken zijn te bezichti gen op 05-04-2011 30 minuten voor aanvang van de verkoop. Alleen contante betaling, alsmede een geldig legiti matiebewijs. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes. Informatie over de verkoop kunt u krijgen tussen 08.30 en 09.30 via tel. 06-18605016. De deurwaarder belast met de executie. aan de beurt nadat de preferente schuldeisers volledig zijn betaald. Sinds de crash van de bank vinden er juridische veldslagen plaats over de vraag wie van de schuldeisers op de eerste rij mag zitten. De groep van Nederlandse overhe den die deposito's hadden uit staan bij Landsbanki (de Noord-Hollandgroep), is verheugd met de uitspraak van de rechtbank in IJsland. De zaak was aangespan nen door grote banken en obliga tiehouders die een vordering heb ben op Landsbanki en die de voor keurspositie van depositohouders zoals Goes betwisten. De Goese wethouder Loes Meeu- wisse is blij met het vonnis. Zij ver wacht dat pas volgend jaar een pro cedure kan worden begonnen om daadwerkelijk geld terug te vorde ren. Goes kan maximaal 72 tot 79 procent van 12 miljoen euro terug krijgen. Andere schuldeisers heb ben nog twee weken de tijd om het vonnis aan te vechten bij de IJs landse Hoge Raad. middelburg - Op het ZEP-terrein in Middelburg is deze week begon nen met de aanleg van het klim park. Het komt op het laatste braakliggende stuk grond van het ZEP-terrein, vlakbij de Schroeweg. Het klimpark gaat zaterdag 23 april (in het paasweekend) open voor publiek. Het is onderdeel van Klimavontuur Nederland, dat ook parken heeft in Appelscha en Veenhuizen. In het klimpark in Middelburg komt een 'adventure- toren' met klim- en abseilwand met verschillende routes. De toren dient ook als vertrekpunt voor hin dernissen aan touwen, op hoogtes van vier, zeven en tien meter. tholen - De SP op Tholen wil dat de gemeente binnen de kortste ke ren de Thoolse scholen onder zoekt op de aanwezigheid van as best. In een uitzending van het re- ortageprogramma Zembla werd be kendgemaakt dat van driekwart van de basisscholen in Nederland niet bekend is of de gebouwen as best bevatten. Van de scholen die wel onderzoek deden naar asbest, bleek één op de vier een acuut pro bleem te hebben. De SP vraagt het Thools college in schriftelijke vra gen om zo'n inventarisatie en om te handelen naar gelang de uit komst, in het belang van de ge zondheid van de kinderen. door Wendy van den Hurk Vlissingen is niet vies van ambities. Maar die allemaal uitvoe ren, dat valt niet mee. Onlangs is het plan voor de Kenniswerf weer uit de kast getrokken. ]e zou kunnen zeg gen dat 't nu pas écht van start is gegaan gegaan. Iedereen heeft wel de mond vol over industrieel erfgoed op het Scheldeterrein, maar nieuw is dat fenomeen niet in Vlissingen. Aan de Edisopweg staat nog de oude energiecentrale. Al was dat bijna anders geweest. Een jaar of vijftien geleden stond het complex er ver pauperd bij. Drugsverslaafden had den het gekraakt, geen ruit was nog heel. Tot Bram Maljaars er zijn oog op liet vallen. Maljaars is bekend geworden als di recteur van het Zeeuwse innovatie centrum. Hij was ook eigenaar van een ingenieursbureau, voorzitter van de Kamer van Koophandel, voorzitter van de Maatschappij Nij verheid en Handel en tot op de dag van vandaag is hij voorzitter kapelle - De inwoners van de ge meente Kapelle krijgen van hun bestuur een zeer uitgebreide vra genlijst voorgelegd via hun brie venbus en de website van de ge meente. Met de enquête wil de gemeente achterhalen hoe de inwoners te gen hun gemeente aankijken en of de inwoners de leuze 'Bloesem van Zeeland' wel herkennen als te kenend voor hun woonplaats. De vragenlijst is opgesteld door een vierdejaars student communi catie van de Hogeschool Zeeland. De ontvangers wordt gevraagd om in te stemmen of niet met vragen als 'Kapelle heeft unieke kernen' van de stichting ZigZag, beschikbaar stelt aan innovatieve ontwikkelingen in Zeeland. Hij is eigenaar van Habitat BV, een beleg ger in gebieden. Ergo: een ontwik kelaar in optima forma. Al zou je dat niet zeggen, als je hem ziet. Geen maatpakken voor Maljaars, geen BMW X7 en geen ci taten uit managementboeken. Mal jaars loopt het liefst in zijn relaxte kloffie, rijdt een Dacia en leest mo menteel Een Blik op het Hierna maals. Hij geeft lezingen in kosmi sche nulpuntsenergie en gedachte kracht. Die energiecentrale leek hem 'wel leuk'. Maljaars was toch al verzot op de bouwstijl van 'de oude' Rot huizen. „Ik investeer alleen in wat ik leuk vind, niet per se in waar ik rijk van word. Dit leek me een mooi bedrijfsverzamelgebouw." Niet dat daar direct behoefte aan bestond in Vlissingen. Integen deel. Maar de projectontwikkelaar vertrouwde op zijn gevoel. „Om dat ik ze overal in Nederland zag ontstaan, vlakbij kennisinstituten. Dus ook hier paste het goed, bij de HZ en het ROC. Ik wilde het met zo weinig mogelijk geld ontwikke- en 'Kapelle is uniek in haar doen en laten' en 'De gemeente Kapelle staat dicht bij de samenleving'. Ook wordt gevraagd waar de Ka- pellenaren hun indrukken op base ren en wat zij vinden van bereik baarheid, woonaanbod, werkkli maat en hoeveel belang zij hech ten aan persoonlijke contacten in hun omgeving. Digitale invullers moeten wel door werken. Na vijftien minuten meldt de website dat de sessie is verlopen: „Het formulier moet op nieuw worden ingevuld." De vra genlijst kan tot 21 april worden in geleverd. www.kapelle.nl icii. Sucuc i^wauLciL voor een rede lijke prijs. De Lidl onder de kanto ren, zoals ik dat altijd deed. De cen trale kon ik kopen voor een redelij ke prijs, gebaseerd op de grond. Wel kwam er een miljoen aan op- knapkosten bij. Maar, het zou prachtig worden." Dat werd het. De PZEM-gebouwen zijn omgevormd tot Edison- center en Edisonplaza. Die eerste is het voormalige hoofd verdeelstation. De oude letters zit ten er nog op, net als het torentje en de oude windwijzer. Er zitten allerlei bedrijven in, van een uit zendbureau tot een notariskan toor. Ook in het hoofdgebouw, Edisonplaza, hebben zich bedrij- ven verzameld. Onder meer Dok4i, waar startende onderne mers tegen lage huurprijzen een kantoor kunnen huren. Maljaars is zelf ook op het terrein gaan wonen, in de oude centrale zelf De kolossale fabrieksruimte is ingericht met de religieuze beel den waar hij en zijn vrouw zo van houden: een prachtig contrast. De ruimte waar vroeger transformato ren werden gerepareerd, met weer zo'n kenmerkend raam, is nu zijn eigen kantoor. Wat lijkt op porse leinen suikerpotten, blijken isolato ren, afkomstig uit het hoofdver deelstation. De voormalige koelvij- ver is in gebruik als zwembad en de mechanisch-elektrische werk plaats is omgetoverd tot conferen tie- annex yogazaal. Er hangen gor dijnen van zeven meter lang. Maar er is meer. Samen met Scheldeland Vast goed is Maljaars ook nog eigenaar van de grond erachter, dat hij het Edison- park heeft genoemd. Echt storm loopt het niet: nog maar veertig procent van de kavels is verkocht. Hoe klein het ook is, de woon/werkvilla's die er staan vor men een levendig wijkje. De sport school en het zwembad kent ieder een in Vlissingen wel, maar er zit- wissenkerke - Vanaf maandag ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan Landgoed De Groote Duynen ter inzage bij de gemeen te Noord-Beveland. Het plan transformeert de Onrust polder bij Kamperland in een duinlandschap in een waterpartij met hotels, vrijliggende apparte menten en enkele landhuizen. De reactietermijn wordt maandag ingeluid met een inloopavond in het Casembroothuis in Kamper land. Tussen 19.30 en 21.00 uur is daar een presentatie te zien en wordt uitleg gegeven. De inspraaktermijn loopt tot en met maandag 23 mei 2011. Maljaars woont in de oude energiecentrale. Het koelbassin is zwemvijver. MMffire8es«i««s8B^Bgaa»BBga«gBSB»aMiH33EffisaB!iii iw—iH mi awwuwaniui—WWil llll II WH in mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52