zeeland 127 de dijk bij Wemeldinge Bewoners Hof van Oranje willen ander afvalpunt Stortkoker stoort kerk Zierikzee bij uitvaart gemeente, provincie en waarschijnlijk ook waterschap Nieuw dak voor visafslaghuisje zaterdag 2 april 2011 stand van Nationaal Park Ooster- schelde. „Het is de bedoeling dat mensen uit Goes straks automatisch naar Wemeldinge rijden, om daar aan het water een warme chocomel te drinken. Of een frietje te bestellen. Maar ze kunnen er ook dineren. We proberen het in ieder geval zo laagdrempelig mogelijk te hou den", zegt hij. „Verder wordt het paviljoen het vertrekpunt voor na- tuurvaartochten en de op dit mo ment heel populaire zeehondensa fari's." Kosten van het project: circa 1,2 miljoen euro. De dek king daarvan is zo goed als rond. Van Dijke: „Zeker acht on dernemers uit het dorp staan ach ter de plannen en steunen het met eigen vermogen." En dus is Van Dijke de afgelopen GOES - Het historische visafslaghuisje op de Turfkade in Goes heeft straks weer een dak dat niet meer lekt. Het in 1647 gebouwde visluikje, van waar uit ooit vis werd verhandeld, krijgt een nieuwe loden dakbedekking. Door de lekkage was ook het hout eronder aangetast. Het karwei kost zo'n 15.000 euro. foto Willem Mieras maanden langs gemeente, provin cie, waterschap gegaan. Met suc ces. „Iedereen is positief', zegt Van Dijke. „Klopt", beaamt wet houder Jon Herselman (WD, toe risme) van de gemeente Kapelle. „Dit is een kwaliteitsimpuls voor Wemeldinge. Zo'n voorziening is er nog niet langs de hele Ooster- schelde. Wij hebben er dan ook al le medewerking aan verleend." Van Dijke en gemeente zijn nog in gesprek over de infrastructuur, zo als een weg of pad naar het pavil joen toe. Van Dijke: „Dat is een zaak van de gemeente." Wethou der Herselman: „Het is niet van zelfsprekend dat de gemeente alles zal ophoesten. Misschien zal de on dernemer ook nog wel mee moe ten betalen. Of het waterschap." De plannen zijn inmiddels ge toetst door de provincie, nu is het waterschap aan de beurt. Van Dij ke: „En daar hangt het nu om." Want bouwen op een dijk, dat mag natuurlijk niet zomaar. Het huidi ge beleid van het waterschap laat dat in ieder geval niet toe. Het bui tendijkse paviljoen Westkaap in Westkapelle, een favoriete plek voor velen met uitzicht op de Noordzee, is daar een positieve uit zondering op. „Maar die is ge bouwd op een geasfalteerde dijk. De situatie in Wemeldinge is zwe- zenlijk anders, die is bedekt met gras. In het kader van de veilig heid zal er aan de structuur van de dijk wel een en ander moeten ver anderen", zegt Guiljam van der Schelde, lid van het dagelijks be stuur van het waterschap met por tefeuille waterkeringeri. Dijkgraaf Toine Poppelaars heeft al diverse malen samen met Van Dij ke rond de tafel gezeten en laat we ten enthousiast over het plan te zijn. Alle neuzen staan dus de goe de richting op. Van der Schelde: „Het nieuwe bestuur ander beleid zal moeten vormen. Daar zal nog zeker enkele maanden over heen gaan." Van Dijke is daarvan doordrongen en houdt daar rekening mee in zijn planning. „Als het meezit, bouwen we in 2012, anders wordt het 2013." De plannen staan op de volgende si te: www.mkbwemeldinge.nl De ondergrondse afvalcontainer bij het Hof van Oranje, foto Willem Mieras door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Tientallen bewoners van wooncomplex Hof van Oranje aan de Claushof in Goes hebben bij de Raad van State hun beklag gedaan over de gemeente Goes. Die bepaalde dat de ondergrondse afvalcontainer niet, zoals afgespro ken, bij de ingang van de parkeer kelder van het appartementenge bouw komt te liggen, maar een stuk verderop op de hoek van de Louise de Colignylaan en de Claus hof Dat betekent dat de bewoners, die vaak op leeftijd zijn of een rollator gebruiken, meer dan vijfenzeven tig meter moeten lopen om hun af valzak in de verzamelcontainer te kunnen dumpen. „De locatie is verplaatst zonder eni ge communicatie met ons", zei H. Zoetemeijer van de Vereniging van Eigenaren Hof van Oranje vrij dag bij de Raad van State in Den Haag. Volgens de gemeente Goes kon het niet anders en was de aan vankelijk aangewezen locatie niet geschikt. .Zoetemeijer zei dat bij de verkoop van de appartementen met de pro jectontwikkelaar is afgesproken dat de ondergrondse afvalcontai ner bij de ingang van het complex zou komen. „De plek werd met ge le kruisen op straat aangegeven". Goes was daar achteraf niet geluk kig mee omdat de vuilniswagen, die de container komt legen, op de weg zou moeten staan. Bij de loca tie die de gemeente heeft aangewe zen, zou minder risico zijn op ver keersopstoppingen. Maar de eige naarsvereniging bestrijdt dit. Goes was al begonnen met graaf werkzaamheden maar legde die stil na protesten van de bewoners van Hof van Oranje. „Dat was fout van ons", erkent de gemeente. Die houdt niettemin vast aan de loca tie op de hoek Louise Colignylaan/Claushof De uitspraak van de Raad van Sta te volgt binnen zes weken. ZIERIKZEE - De ondergrondse afval container tegenover de Gerefor meerde kerk in de Sint Domus- straat in Zierikzee wordt niet ver plaatst. Een motie van het CDA hierover haalde geen meerderheid in de gemeenteraad. Al meer dan twee jaar strijdt de kerkenraad van de Thomaskerk te gen de container op deze plek. Al twee keer is de kwestie aangekaart in de raad, eerder al door Groen- Links. De plaats - in combinatie met een invalidenparkeerplaats pal naast de container - maakt dat rouw- en trouwauto's nergens goed kunnen staan, behalve midden op straat. Maar vooral het gedrag van men sen zorgt voor onverkwikkelijke si tuaties en die liggen de kerkenraad veel zwaarder op de maag. „We hebben een heel concrete ervaring dat tijdens het uitdragen van de kist uit een rouwauto mensen pal daarnaast afval stonden te stor ten", zegt predikant Michiel de Zeeuw. Hij vindt het jammer dat de gemeente geen rekening houdt met de kerk. „Net zo goed als dat je naast een school geen dranken winkel zet, plaats je geen afvalcon tainer tegenover de ingang van een kerk." Het CDA oppert ver plaatsing naar de Vismarkt, maar dat is beschermd stadsgezicht. MEEST GELEZEN 1Stokbrood van ruim tien meter (f) 2. Elma is visitekaartje Betho 3. Katseveer uitgeluid met goed glas VIDEO'S Een overzicht van de ruim 2000 PZC-video's vindt u op www.pzc.nl/video. MAIL UW TIPS: bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51