Boerderijen op De Horsten 41 binnenland Philips betaalt niet mee aan indexatie pensioen T@©S Filmpje verraadt hasjdealer Lukraak gebruik xtc nu levensgevaarlijk Jongen geboren in vossenhol Beroep tegen vrijlaten Mogelijk bewapende stiefbroer Nicole bewakers op schepen Nieuw toezicht op advocaten in de maak PAUL KUSTERS Actie spuitgasten heeft weinig om het lijf Universiteit krijgt gift voor onderzoek zaterdag 2 april 2011 UTRECHT Een aantal xtc-pillen slikken, even tueel in combinatie met andere middelen, is op het moment te ver gelijken met Russische roulette om dat vel xtc is vervuild. Dat zegt ver- slavingsdeskundige Peter van Dijk van het Trimbosinstituut Donder dag werd bekend dat in Limburg twee jonge mensen zijn overleden door gebruik van vervuilde xtc. LELYSTAD In de vossenburcht in de Oostvaar- dersplassen waar met webcams het reilen en zeilen van een vossen- paar te volgen is, is gisteren om 09.42 uur het eerste jong geboren. Dat meldde Staatsbosbeheer. Ver volgens volgden nog enkele jon gen. Het leven van de vossen is te volgen via de website www.volgde- vos.nl. DEN BOSCH DEN HAAG Het Openbaar Ministerie in Den Bosch gaat in beroep tegen de drei gende vrijlating van de verdachte stiefbroer van het vermoorde Eind- hovense meisje Nicole van den Hurk in 1995. Een woordvoerster heeft dat bevestigd. Het beroep dient maandag. Tot die tijd blijft de man, die woensdag werd uitge leverd door Engeland, in hechtenis. UTRECHT Arthur Docters van Leeuwen gaat het nieuwe toezicht op de advoca tuur nader vormgeven. De oud-AFM-topman gaat een stelsel maken waardoor het toezicht ver der wordt versterkt Dat liet de Ne derlandse Orde van Advocaten vrij dag weten. De orde controleert of advocaten zich aan de regels hou den. eindhoven - Philips betaalt het ei gen pensioenfonds geen geld om de pensioenen te kunnen aanpas sen aan de inflatie. Daarvoor zou 185 miljoen euro nodig zijn en dat geld wil het concern niet geven. Het Philips Pensioenfonds heeft gisteren aan de gepensioneerden laten weten dat indexatie er niet in zit. De Federatie van Philips Gepensio neerden liet eerder al weten het standpunt van Philips mogelijk ju ridisch aan te vechten. Volgens de organisatie heeft het concern in het verleden meer dan een miljard euro uit de oudedagsvoorziening gehaald. Daarnaast hangt Philips MORöEM WEER RESEM EN KOUfc» belachelijke titel weer tekenaartje!! alsof ik mij door jou deze zomerse dag zou laten verzuurpruimen!! -roos De regering onderzoekt of Neder landse koopvaardijschepen zich mogen beveiligen tegen piraterij door particuliere gewapende bevei ligers mee te nemen. Het kabinet wint hierover advies in bij deskun digen, omdat het 'raakt aan het ge weldsmonopolie van de Staaf. Dat is gisteren na afloop van de minis terraad bekendgemaakt. WAGENINGEN Universiteit Wageningen heeft van een onbekende gulle gever 3,2 mil joen euro gekregen voor voor mala ria-onderzoek in Afrika. Het gaat om de grootste gift van een per soon aan de universiteit. Universi teit Wageningen kreeg in 2009 van het Bill Melinda Gates Founda tion 20 miljoen voor bodemvrucht- baarheidsonderzoek in Afrika. amsterdam - Brandweermannen van het korps Amsterdam-Amstel- land kleden zich uit op de Dam. Zo voerden ze gisteren actie tegen voorgenomen bezuinigingen van de gemeente. Ze trokken ook de aan dacht door de brandweerwagens, die met gillende sirenes op de Dam geparkeerd stonden. De brandweermannen vinden dat de gemeente hun brandweerkorps uitkleedt als de aangekondigde be zuinigingen van 3,5 miljoen euro worden doorgevoerd. Ze lazen in een vertrouwelijk memo dat er plannen zijn de kazerne in Amsterdam-Zuidoost te sluiten. Ook moeten ze het met twee lad- nog een claim boven het hoofd we gens de vastgoedfraude bij het pen sioenfonds. Ex-fiinctionarissen van het concern zijn verdachte in een strafzaak. De vastgoedbazen zouden 159 tot 175 miljoen euro hebben weggesluisd. Door de hogere levensverwach ting van gepensioneerden en een ongunstige beleggingsmix is de dekkingsgraad van het fonds afge lopen jaar flink gezakt tot onder de 110 punten. Dat betekent weliswaar dat er vol doende geld in kas zit om de pen sioenen. tot in lengte van jaren te betalen, maar buffers voor tegen vallers zijn er niet. wassenaar - Het gemeentebe stuur van Wassenaar heeft beslo ten dat drie boerderijen op het ko ninklijk landgoed De Horsten niet in aanmerking komen voor de sta tus van 'gemeentelijk monument'. Dat hebben burgemeester en wet- almere - Een 18-jarige hasjdealer uit Almere die op een internetfilm pje pronkte met zijn handelswaar en de stapels geld die hij met dea len verdiende, zal die fout niet snel nog een keer maken. Politie agenten zagen het filmpje en .wis ten de verdachte op te sporen. Dat zei een politiewoordvoerster vrij dag. Op het filmpje was de man zichtbaar voldaan te zien met een opmerkelijke hoeveelheid hasj, een grote som geld en allerlei luxeartikelen. Volgens de zegs vrouw kreeg de politie kreeg een tip over het filmpje. Rechercheurs wisten zijn adres te achterhalen en vielen donderdagochtend de wo ning binnen. Daar vonden ze naast een dikke plak hasj en con tant geld ook een nepvuurwapen. houders laten weten aan het Cuy- persgenootschap dat om die aan wijzing had gevraagd. Koningin Beatrix zou twee van de boerderij en, die erg vervallen zijn, graag la ten slopen. Er zou dan nieuw bouw voor in de plaats kunnen ko men, waarmee de exploitatie van het landgoed verbeterd zou kun nen worden. Het is de tweede keer dat Wassenaar besluit om de in de jaren vijftig gebouwde boer derijen niet op de monumenten lijst te zetten. Het eerste besluit LEGO, the LEGO logo, the Brick and Knob configurations, the Minifigu and LEGOLAND are trademarks of the LEGO group *2011 The LEGO group Prijs p,p,pn o.bv, 4 pers, excl. toegang tot LEGOLAND™ Park. Vraag naar de voorwaarden. V'« 4® SBHl j Arke.nl 11401 SS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4