Recherche onderzoekt branden Zeelan PZCU Lekker wroeten in de aarde 26 en 27 28 en 29 BETHO EN NIJVERHEIDSCENTRUM Naspeuringen hebben geen officiële status BEVELANDEN-THOLEN Gestolen goederen aangetroffen bij dijk Nieuwe metingen langs het spoor almanak Tunnelweg Beveland is vanaf nu vierbaans Zaterdag 2 april 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Paviljoen uitzichtplek en vertrekpunt voor de Scheldesafari Bram Maljaars voelt positieve energie rond de Kenniswerf door Luc Oggel goes - De recherche doet 'infor meel' onderzoek naar de branden bij de Betho en het Nijverheidscen trum in Goes. Dat zegt burgemeester René Ver hulst naar aanleiding van een vraag van GroenLinks-raadslid Ca- rel Bruring. De branden vertonen volgens Verhulst 'een zekere over eenkomst', waarmee overigens niet is gezegd dat er sprake is van brandstichting. „In beide gevallen is de brand gemeld op het mo ment dat de brandmeldinstallatie afging. Dat is vreemd, zo'n melder moet veel eerder afgaan. Daarom heb ik in die twee gevallen aan de politie gevraagd om dat nader te onderzoeken. De meldingen en het telefoonverkeer worden nage trokken en aan de brandweer heb ik gevraagd of ze mensen hebben zien rondlopen of ramen hebben zien open staan, dat soort dingen." Volgens Verhulst loopt het infor mele onderzoek al twee weken, maar is er tot op heden nog niets uitgekomen. Het onderzoek heeft gene offiële status, omdat Verhulst niet onnodig voor onrust wil zor gen. Goes is de laatste tijd opgeschrikt door meerdere branden: re-integra- tiebedrijf De Betho (januari), het gemeentelijk re-integratiebedrijf Nijverheidscentrum (februari) en afgelopen maand bij café De Post op de Grote Markt, de Ruilwinkel en de viskiosk op de Koepoort. Van die laatste is vastgesteld dat er een duidelijke (technische) oor zaak was. tjes gaan verzorgen. Doelstelling is om kinderen be wust te maken van de herkomst van voedsel, gezonde voeding zo als groenten uit eigen tuin, contact met elkaar en werken in de buiten lucht. De schooltuintjes zijn gelegen op het volkstuincomplex aan de Stelle- weg in Goes-Oost. video op www.pzc.nl/Bevelanden Kinderen van de Bisschop Ernst- en Prinses Ireneschool uit Goes planten sla, aardbeien, uien en aardappelen op hun eigen perceeltje. foto Willem Mieras COLIJNSPLAAT Aan de Zuiddijk in Colijnsplaat zijn gisterochtend een graafmachi ne en een container aangetroffen die gestolen bleken te zijn bij Katse- veer. De graafmachine is door de ei genaar opgehaald. De politie ver zoekt bedrijven/personen waar een groene, open container met twee gele rechthoekige stickers is weggenomen, zich te melden. GOES - Onderzoeksbureaus TNO en Peutz beginnen maandag in op dracht van de gemeente Goes met nieuwe geluids- en trillingsmetin gen langs het Spoor. Die zijn nodig om te kunnen bepalen of langza mer rijdende goederentreinen net zo effectief zijn als de aanleg van een spoorbak. In oktober vorig jaar zijn er ook al metingen verricht langs het spoor. De gegevens bleken echter incom pleet, omdat er te weinig treinen waren gemeten die tachtig kilome ter per uur reden. De nieuwe me tingen vinden plaats van 4 tot en met circa 28 april en worden uitge voerd met één trein die verschillen de snelheden zal rijden: 40, 60 en 80 kilometer per uur. Over het al gemeen rijden de goederentreinen in Goes al zestig. GOES - Wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, onderwijs) heeft giste rochtend twee schooltuinen geo pend voor leerlingen van de Bis schop Ernstschool en de Prinses Ireneschool uit Goes. Het gaat om een proefproject. De kinderen krijgen ieder hun eigen perceeltje, waarin ze onder meer sla, uien, aardbeien en aardappe len hebben geplant. De komende tijd zullen ze onder begeleiding van de school en Milieu Educatief Centrum De Bevelanden hun tuin- Tip? redactie@pzc.nl Er zijn heel wat restaurants in Bres- kens. Allemaal een eigen identiteit, specialiteiten en natuurlijk eigen chefs en gastheren of -vrouwen. Af en toe is er een wisseling van de wacht. Zo heeft het restaurant aan de Kaoje nieuwe uitbaters. Dus sinds kort een nieuwe, uitstekende, chef met hulpje en een geweldige gastvrouw. Op de vraag of zij het allemaal alleen moest doen, antwoordde de kelner: „Zij doet het met Harry Kip." Dat wekte verbazing. Met wie?! Tot drie keer toe beantwoordde hij de vraag, heel vriendelijk: „Ze doet het met Harry Kip." Toen raakte hij geïrri teerd en herhaalde nogmaals, nu langzamer en beter verstaanbaar: „Ze doet het met Haar Equipe!" Zorgspecial op 20 april bij BN DeStem en PZC. ELLEWOUTSDIJK De verdubbeling van de Wester- scheldetunnelweg aan de Zuid-Be- velandse kant is bijna klaar. Sinds gisteren telt de weg tussen het Tol- plein en de tunnel twee keer twee rijstroken. De maximumsnelheid is opgetrokken naar 100 kilometer. Tot 1 juni ondervindt het verkeer nog hinder van afrondend werk in de bermen. Volgend jaar wordt de zuidelijke tunnelweg verdubbeld. Adverteren? Voor West-Brabant: bel (076) 5312255 of mail: teamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Voor Zeeland: bel (0118) 434 070 of mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49