zeeland 13 de allereerste stralende dag OM verdenkt man van moord op echtgenote commentaar Inbraakgolf Nieuw uiterlijk watisnouje.nl Inbraak winkel Hulst verijdeld Smeren kan nooit kwaad Alert bij de Vlaketunnel Maart was al lekker zaterdag 2 april 2011 DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR 3 AI'KII. KOOPZONDVG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG 0118-634133 Markt 1 DOMBURG *0118-581120* Iedere zondag geopend \nvw.depagterantiekenmterieur.nl 'Ik heb extra personeel ingezet en extra spullen ingeslagen.' Ingrid van Liere, strandpaviljoen Caricole in Cadzand De flinke stijging van het aantal woningin braken in Zeeland is verontrustend. De politie krijgt geen greep op de ze criminaliteit. Het lukt niet om inbraken te voorkomen en veel te weinig zaken worden op gelost. Samen geeft dit het zorg wekkende beeld dat de burger zelfs in zijn privé-domein niet veilig is en dat de daders onge straft blijven. De Raad voor de Korpschefs rea geert nogal schaapachtig met de waarschuwing dat inslui pers met mooi weer door de openstaande deuren en ramen komen. Zou de burger dit niet zelf bedenken? De Zeeuwse po litie wijst op het grote aantal in braken in vakantiehuisjes en zegt dat inbrekers weinig spo ren achterlaten. Met dit soort reacties schiet de burger weinig op. Daarom komt hij zelf in actie. Het be wijs is de steeds betere beveili ging van huizen, waardoor in brekers soms meerdere pogin gen moeten doen. De burger is dus wakker. Nu de politie nog. Eigenaar Ronald Bimmel van strandpaviljoen '7Golven' in Domburg moet bekennen dat hij nog niet zenuwachtig is voor eventuele drukte. „De voor raad is goed en de ijsvriezer staat gereed, maar ik zet niet meer personeel in dan normaal. Als het morgen begint, zijn we er gewoon klaar voor." Hulst over Hedwigepolder Hoe zien de Hulstenaren de toe komst van de Hedwigepolder? Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HULST - in de nacht van woensdag op donderdag rond 01.55 uur is ge poogd in te breken in een winkel in de Overdamstraat in Hulst. Rond twee uur werd de eigenares se wakker van geluiden op straat. Toen ze naar buiten keek zag ze hoe twee personen de winkeldeur probeerden open te breken. Ze greep direct in, deed het raam open en riep de twee toe dat ze daarmee moesten ophouden. Daar op gingen de twee er vandoor. „Ik heb een weekje eerder mijn softijsmachine klaargezet", vertelt Jeroen de Nooijer van Frituur Noordzee in Kamperland. „Maar dat heeft ook voor een deel te maken met de leverancier die de machines rondbrengt, hij heeft het razend druk." foto's Marcelle Davidse kamperland - De 64-jarige man uit Bergen op Zoom die eerder de ze week op de Banjaardweg bij Kamperland werd aangetroffen in zijn auto met zijn overleden echt genote naast zich, wordt verdacht van moord cq doodslag op zijn vrouw. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) gisteren bekendgemaakt. De man is voorgeleid aan de rech ter-commissaris. Het Openbaar Mi nisterie vroeg de rechtbank de man langer vast te houden. Hij is in bewaring gesteld. Onderzoek wees uit dat er een ernstig misdrijf heeft plaatsgevonden in de fami liaire sfeer. De verdachte zit op dit moment 'in beperkingen'. Dat be tekent dat hij geen contact mag hebben met de buitenwereld, be halve met zijn advocaat. De jongerenwebsite van de PZC - www.watisnouje.nl - heeft een totale meta morfose ondergaan. De site ging op 1 januari 2010 de lucht in en sindsdien heeft watisnouje.nl tien duizenden unieke bezoekers ge trokken. „Het was tijd voor veran dering. De nieuwe site is een stuk overzichtelijker dan de oude", zegt Kris Derks, die deze maand hoofd redacteur is van watisnouje.nl. „Een goede jongerensite is belang rijk voor de toekomst van de krant. We bieden een platform voor jongeren en proberen ze bij het nieuws te betrekken door het op een aantrekkelijke manier te presenteren." Op de site worden video's ge plaatst die gemaakt worden door de redactie van watisnouje.nl. Ook is er een uitgaansagenda op terug te vinden. Wil je mee werken aan watisnouje.nl stuur dan een e-mail naar punt@pzc.nl Het valt nog wel mee met de kracht van de zonnestralen. Voor van daag wordt een UV-index van vier verwacht in Zeeland. Dat wil zeggen dat de zonkracht nog zwak is en dat de huid bijna niet kan ver branden. In de terminologie die rond de UV-index gebruikt wordt zit het venijn hem in het woord 'bijna'. Dat betekent dat smeren dus geen kwaad kan, al was het alleen maar om zeker van je zaak te zijn of voor het geval je in het zonnetje in slaap valt. Rijkswaterstaat treft dit weekeinde geen extra maatregelen om bij grote drukte, veroorzaakt door dagjesmensen, het verkeer in de Vla ketunnel. in goede banen te leiden. Wel is men extra alert om snel in te kunnen grijpen. Verder wordt automobilisten aangeraden zelf ook reke ning te houden met de werkzaamheden in de tunnel en de reistijden op extra verkeersaanbod af te stemmen. De afgelopen maand maart was een zeer zonnige en droge maand. Gemiddeld over het land viel er tot nu toe slechts 10 mm tegen 60 mm normaal. Het droge weer hing samen met de overheersende in vloed van hogedrukgebieden waardoor de depressies met regen en wind op afstand bleven. Gemiddeld over het land scheen de zon ruim 185 uur tegen 125 uur normaal. De provincie Zeeland kreeg naar verhouding de meeste zon. Illustratie Johnny de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3